ON1 Photo RAW 2023 - najważniejsza aktualizacja w historii programu wprowadza szereg funkcji AI

Autor: Maciej Luśtyk

7 Wrzesień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

ON1 zapowiada kolejną wersję swojego programu do edycji zdjęć. ON1 Photo RAW 2023 to przede wszystkim nowości z zakresu AI, które mają znacznie przyspieszyć i uprościć proces obróbki fotografii.

ON1 Photo RAW od kilku lat stanowi ciekawą alternatywę na Lightrooma i Photoshopa, która z roku na roku jest rozbudowywana o nowe funkcje, zamykając w jednej aplikacji wszystko, czego do szczęścia mogą potrzebować twórcy fotografii. A przynajmniej tego chcieliby programiści.

Zapowiedziana właśnie, najnowsza edycja programu, ON1 Photo RAW 2023, według twórców ma być największym przeskokiem technologicznym w historii istnienia programu. Wszystko za sprawą nowych funkcji AI, które obejmują szereg aspektów działania programu. Układy wytrenowane na sieciach neuronowych były też elementem zeszłorocznej edycji programu (wtedy pojawiła się m.in. opcja szybkiej podmiany nieba czy inteligentnego odszumiania), ale teraz „sztuczna inteligencja” będzie obecna w programie na dużo większa skalę.

ON1 Photo RAW 2023 chce zmienić nasze myślenie o edycji zdjęć

Największą z nowości ma być opcja Super Select AI, która pozwoli błyskawicznie, inteligentnie zaznaczać poszczególne elementy obrazu i dokonywać na nich osobnych korekt. Według producenta, jest to funkcja, która zupełnie zmienia myślenie o obróbce zdjęć i daje dużo większą swobodę działania.

Oprócz tego, pojawia się wspierana przez AI funkcja maskowania, która połączona w listą presetów edycji, pozwoli błyskawicznie dokonywać skomplikowanych procesów, wymagających wcześniej działania w kilku etapach. W programie zawita też nowa opcja Tack Sharp AI, która pozwolić ma na uratowanie zdjęć poruszonych i tych z nietrafioną ostrością.

Przykładowe użycie funkcji Super Select AI

Nowa wersja ON1 Photo RAW prowadza też funkcję kadrowania z uwzględnieniem zwartości, pozwalającą na wygodny i szybki outpainting oraz oparty o funkcje AI system katalogowania zdjęć, który automatycznie przypisze zdjęciom słowa kluczowe i rozpozna lokacje oraz poszczególne osoby, ułatwiając późniejsze odnalezienie interesujących nas plików.

ON1 Photo RAW 2023 to także szereg usprawnień, nowe profile sprzętowe i pomniejsze nowości, które sprawić mają, że nowa wersja programu stanie się jeszcze doskonalszą alternatywą dla rozwiązań Adobe.

 

Cena i dostępność

Aplikacja ON1 Photo RAW 2023 trafi do sprzedaży w październiku 2022 roku i dostępna będzie do kupienia w formie jednorazowej licencji (99 dolarów), lub subskrypcji opłacanej w rozliczeniu miesięcznym (8 dolarów) lub rocznym (89 dolarów). Użytkownicy bieżącej wersji mogą dokonać upgrade’u w cenie 79 dolarów. Program można już zamawiać w przedsprzedaży.

Dla zainteresowanych dostępna będzie także 14-dniowa wersja próbna.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.on1.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
FilmLab 3 - skany z aparatu niczym ze skanera Noritsu
FilmLab 3 - skany z aparatu niczym ze skanera Noritsu
Filmlab prezentuje najnowszą generację swojej aplikacji do wygodnej digitalizacji negatywów przy pomocy aparatów cyfrowych. Producent obiecuje, że dzięki nowym algorytmom, rezultaty...
9
Nowe Adobe Express już dostępne - alternatywa dla Canva wspierana AI
Nowe Adobe Express już dostępne - alternatywa dla Canva wspierana AI
Adobe zaprezentowało nową odsłonę webowej aplikacji Express, służącej do szybkiego i wygodnego tworzenia różnego rodzaju grafik, filmików i animacji na potrzeby internetu. Nowe Adobe...
7
CEWE myPhotos - nowe centrum Twoich fotografii
CEWE myPhotos - nowe centrum Twoich fotografii
CEWE myPhotos to aplikacja, która ułatwi zarządzanie naszą prywatną galerią zdjęć. Jest całkowicie darmowe i oferuje 15 GB przestrzeni dyskowej gratis.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)