Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW

Autor: Krzysztof Mularczyk

9 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowe funkcje podmiany nieba, redukcji szumów, czy tworzenia time lapse'ów zobaczymy w najnowszej wersji konkurenta Photoshopa i Lightrooma, czyli programu ON1 Photo RAW 2022

ON1 Photo RAW to oprogramowanie do edycji zdjęć, które łączy w sobie funkcjonalność Lightrooma i Photoshopa. Pozwala na katalogowanie plików, edycję RAW-ów, pracę na warstwach i nakładanie różnych efektów. Jego najnowsza aktualizacja przynosi jeszcze więcej możliwości i ciekawych funkcji.

Sky Swap AI, NoNoise AI, Time-Lapse Creation i wiele więcej...

Po pierwsze ON1 Photo RAW 2022 będzie kompatybilny z wtyczkami do Photoshopa, co jeszcze bardziej zwiększy jego możliwości i elastyczność.

W nowej wersji pojawi się zintegrowana z programem funkcja NoNoise AI, która w tamtym roku zadebiutowała jako osobna aplikacja. ON1 Photo RAW 2022 będzie zawierał także nową funkcję Sky Swap AI do automatycznego wykrywania i zastępowania nieba na zdjęciach przy użyciu zaawansowanej technologii maskowania. “Maska jest edytowalna za pomocą dowolnego z naszych potężnych narzędzi do maskowania i może być łatwo wykorzystana do zastosowania filtrów efektów lub lokalnych poprawek do istniejącego nieba - tłumaczy Dan Harlacher, wiceprezes ds. produktu. “Nie jest to rozwiązanie tylko dla tych, którzy chcą zastąpić niebo” - dodaje.

Jest również nowa funkcja Time-Lapse w module Browse. Za jej pomocą można dopasować wszystkie pojedyncze zdjęcia, które chcemy wykorzystać w poklatkowym ujęciu. Oprócz standardowych narzędzi edycyjnych do kadrowania i retuszu, wbudowana jest także automatyczna redukcja migotania i skalowanie czasowe.

Po premierze ON1 Photo RAW 2022, planowana jest już darmowa aktualizacja, która doda również zintegrowaną, napędzaną sztuczną inteligencją funkcję ON1 Resize, narzędzie Liquify Tool, ulepszone możliwości wyszukiwania i filtrowania, kadrowania i wypełniania oraz ulepszenia ON1 Photo RAW dla urządzeń mobilnych.

Ile kosztuje ON1 Photo RAW 2022?

ON1 Photo RAW 2022 będzie dostępny do pobrania pod koniec września. Dożywotnia licencja ma kosztować 99,99 dolarów, a dla posiadaczy poprzedniej wersji dowolnego oprogramowania ON1, Photo RAW 2022 będzie dostępny w cenie 79,99 dolarów. Będzie też dołączony do planów abonamentowych, które zaczynają się od 7,99 dolarów miesięcznie lub 89,99 dolarów rocznie. Zanim się na niego zdecydujemy, możemy wypróbować darmową wersję 14-dniową.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza do programów Lightroom, Photoshop i Camera RAW możliwość generowania dodatkowych metadanych zawierających tzw. Content Credentials - informacje o historii powstania i...
7
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Od dziś dostępna jest już nowa bezpłatna usługa chmurowa - Nikon Imaging Cloud. Umożliwia ona przechowywanie zdjęć w chmurze, dostęp do...
7
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy warto spróbować przesiadki z pakietu Adobe na aplikacje Affinity Photo, Designer i Publisher, teraz wreszcie będziecie mogli na dobre to...
7
Powiązane artykuły