Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW

Autor: Krzysztof Mularczyk

9 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowe funkcje podmiany nieba, redukcji szumów, czy tworzenia time lapse'ów zobaczymy w najnowszej wersji konkurenta Photoshopa i Lightrooma, czyli programu ON1 Photo RAW 2022

ON1 Photo RAW to oprogramowanie do edycji zdjęć, które łączy w sobie funkcjonalność Lightrooma i Photoshopa. Pozwala na katalogowanie plików, edycję RAW-ów, pracę na warstwach i nakładanie różnych efektów. Jego najnowsza aktualizacja przynosi jeszcze więcej możliwości i ciekawych funkcji.

Sky Swap AI, NoNoise AI, Time-Lapse Creation i wiele więcej...

Po pierwsze ON1 Photo RAW 2022 będzie kompatybilny z wtyczkami do Photoshopa, co jeszcze bardziej zwiększy jego możliwości i elastyczność.

W nowej wersji pojawi się zintegrowana z programem funkcja NoNoise AI, która w tamtym roku zadebiutowała jako osobna aplikacja. ON1 Photo RAW 2022 będzie zawierał także nową funkcję Sky Swap AI do automatycznego wykrywania i zastępowania nieba na zdjęciach przy użyciu zaawansowanej technologii maskowania. “Maska jest edytowalna za pomocą dowolnego z naszych potężnych narzędzi do maskowania i może być łatwo wykorzystana do zastosowania filtrów efektów lub lokalnych poprawek do istniejącego nieba - tłumaczy Dan Harlacher, wiceprezes ds. produktu. “Nie jest to rozwiązanie tylko dla tych, którzy chcą zastąpić niebo” - dodaje.

Jest również nowa funkcja Time-Lapse w module Browse. Za jej pomocą można dopasować wszystkie pojedyncze zdjęcia, które chcemy wykorzystać w poklatkowym ujęciu. Oprócz standardowych narzędzi edycyjnych do kadrowania i retuszu, wbudowana jest także automatyczna redukcja migotania i skalowanie czasowe.

Po premierze ON1 Photo RAW 2022, planowana jest już darmowa aktualizacja, która doda również zintegrowaną, napędzaną sztuczną inteligencją funkcję ON1 Resize, narzędzie Liquify Tool, ulepszone możliwości wyszukiwania i filtrowania, kadrowania i wypełniania oraz ulepszenia ON1 Photo RAW dla urządzeń mobilnych.

Ile kosztuje ON1 Photo RAW 2022?

ON1 Photo RAW 2022 będzie dostępny do pobrania pod koniec września. Dożywotnia licencja ma kosztować 99,99 dolarów, a dla posiadaczy poprzedniej wersji dowolnego oprogramowania ON1, Photo RAW 2022 będzie dostępny w cenie 79,99 dolarów. Będzie też dołączony do planów abonamentowych, które zaczynają się od 7,99 dolarów miesięcznie lub 89,99 dolarów rocznie. Zanim się na niego zdecydujemy, możemy wypróbować darmową wersję 14-dniową.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Creative Cloud Express - webowy kombajn dla kreatywnych, którzy nie mają czasu na Photoshopa
Adobe Creative Cloud Express - webowy kombajn dla kreatywnych, którzy nie mają czasu na Photoshopa
Nowa apka Creative Cloud Express łączy w sobie funkcje Adobe Spark i szereg nowości, aby sprostać oczekiwaniom młodych twórców szukających sposobu na szybką pracę na...
7
Capture One 22 - bracketing HDR, panoramy, bezprzewodowy tethering i funkcje AI
Capture One 22 - bracketing HDR, panoramy, bezprzewodowy tethering i funkcje AI
Najnowsza wersja programu do edycji zdjęć Capture One jest już dostępna do pobrania. Nowa odsłona stawia przede wszystkim na wygodę pracy, wprowadzając funkcje,...
10
Masz Plan Fotograficzny Adobe CC? Programy Premiere Rush i Photoshop Express dostaniesz za darmo
Masz Plan Fotograficzny Adobe CC? Programy Premiere Rush i Photoshop Express dostaniesz za darmo
Adobe robi ukłon w stronę współczesnych twórców i udostępnia subskrybentom Planu Fotograficznego dwie ważne aplikacje, które pozwolą na jeszcze szybszą pracę w...
6