Apple aktualizuje Final Cut Pro z myślą o komputerach Mac Studio

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Kwiecień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Apple udostępniła uaktualnienie dla programu Final Cut Pro. Nowa wersja poprawia wydajność programu na komputerach Mac Studio i wprowadza kilka nowych funkcji.

Dzięki najnowszej wersji Final Cut Pro ma pracować dużo wydajniej na najnowszych komputerach M1 Max i M1 Ultra Mac Studio, zwłaszcza podczas pracy z plikami wideo ProRes. Oprócz poprawy wydajności w FCP firma Apple dodała także kilka innych funkcji poprawiających jakość pracy w profesjonalnym edytorze wideo oraz zaktualizowała programy Motion i Compressor.

Oprócz zoptymalizowanej wydajności w nowej wersji Final Cut Pro pojawia się nowa funkcja wykrywania duplikatów, która lokalizuje media pojawiające się w projekcie więcej niż jeden raz, aby nie zajmowały więcej miejsca, niż jest to konieczne. Od teraz można też importować projekty Magic Movie i Storyboard bezpośrednio z iMovie. Poza tym dla systemów macOS Monterey w wersji 12.3 lub nowszej dodano funkcję czystości mowy, która na podstawie uczenia maszynowego dostosowuje poziom szumu tła w klipie.

Apple wprowadziło też zmiany w aplikacjach Motion i Compressor. W pierwszym dodano nowy filtr Slice Scale, a Compressor może teraz obracać i odbijać obraz oraz obsługiwać ustawienia przezroczystości. Na wyjściu można też zmienić współczynnik proporcji.

Nowa aktualizacja Final Cut Pro 10.6.2 dostępna za darmo

Aktualizacja Final Cut Pro 10.6.2 jest bezpłatna dla wszystkich obecnych posiadaczy programu. Listę zmian można znaleźć na stronie support.apple.com

Licencja na Final Cut Pro w sklepie Apple App Store kosztuje 299,99 USD - zarówno Motion, jak i Compressor są dołączane do nowo zakupionych programów.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy z grafiką i zdjęciami
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy...
Adobe zapowiedziało pakiet nowych funkcji AI pod nazwą Firefly. Pierwsze skrzypce gra tu generator grafiki, ale prawdziwą siłą nowej usługi będą funkcje poboczne...
10
Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna
Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna
Sony prezentuje nową aplikacje do zdalnej obsługi aparatu i przesyłania zdjęć, która da nam także dostęp do chmury Creators’ Cloud.
1
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
Skylum, producent programu Luminar zapowiada aplikację, która pozwoli automatycznie usunąć tło ze zdjęcia w chmurze w chwilę po wciśnięciu spustu migawki. Ma być to...
6
Powiązane artykuły