Apple aktualizuje Final Cut Pro z myślą o komputerach Mac Studio

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Kwiecień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Apple udostępniła uaktualnienie dla programu Final Cut Pro. Nowa wersja poprawia wydajność programu na komputerach Mac Studio i wprowadza kilka nowych funkcji.

Dzięki najnowszej wersji Final Cut Pro ma pracować dużo wydajniej na najnowszych komputerach M1 Max i M1 Ultra Mac Studio, zwłaszcza podczas pracy z plikami wideo ProRes. Oprócz poprawy wydajności w FCP firma Apple dodała także kilka innych funkcji poprawiających jakość pracy w profesjonalnym edytorze wideo oraz zaktualizowała programy Motion i Compressor.

Oprócz zoptymalizowanej wydajności w nowej wersji Final Cut Pro pojawia się nowa funkcja wykrywania duplikatów, która lokalizuje media pojawiające się w projekcie więcej niż jeden raz, aby nie zajmowały więcej miejsca, niż jest to konieczne. Od teraz można też importować projekty Magic Movie i Storyboard bezpośrednio z iMovie. Poza tym dla systemów macOS Monterey w wersji 12.3 lub nowszej dodano funkcję czystości mowy, która na podstawie uczenia maszynowego dostosowuje poziom szumu tła w klipie.

Apple wprowadziło też zmiany w aplikacjach Motion i Compressor. W pierwszym dodano nowy filtr Slice Scale, a Compressor może teraz obracać i odbijać obraz oraz obsługiwać ustawienia przezroczystości. Na wyjściu można też zmienić współczynnik proporcji.

Nowa aktualizacja Final Cut Pro 10.6.2 dostępna za darmo

Aktualizacja Final Cut Pro 10.6.2 jest bezpłatna dla wszystkich obecnych posiadaczy programu. Listę zmian można znaleźć na stronie support.apple.com

Licencja na Final Cut Pro w sklepie Apple App Store kosztuje 299,99 USD - zarówno Motion, jak i Compressor są dołączane do nowo zakupionych programów.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Photoshop stanie się darmowy… w pewnym sensie. Nowa wersja aplikacji do obróbki grafiki ma działać w modelu freemium.
10
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Google na dobre zmieniło to, jak korzystamy z Map. Teraz wprowadza kolejną rewolucję, która pozwoli nam oglądać interesujące miejsca swobodnie jak nigdy dotąd. Nowa...
10
DaVinci Resolve 18 - darmowy edytor wideo wprowadza opcję współpracy w chmurze i szereg nowych narzędzi
DaVinci Resolve 18 - darmowy edytor wideo wprowadza opcję współpracy w chmurze i szereg nowych...
Jeden z najbardziej zaawansowanych programów do edycji filmów na rynku rozszerza funkcjonalność o opcję kolaboracji przez sieć i szereg innych wygodnych nowości. Jak...
8