Apple aktualizuje Final Cut Pro z myślą o komputerach Mac Studio

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Kwiecień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Apple udostępniła uaktualnienie dla programu Final Cut Pro. Nowa wersja poprawia wydajność programu na komputerach Mac Studio i wprowadza kilka nowych funkcji.

Dzięki najnowszej wersji Final Cut Pro ma pracować dużo wydajniej na najnowszych komputerach M1 Max i M1 Ultra Mac Studio, zwłaszcza podczas pracy z plikami wideo ProRes. Oprócz poprawy wydajności w FCP firma Apple dodała także kilka innych funkcji poprawiających jakość pracy w profesjonalnym edytorze wideo oraz zaktualizowała programy Motion i Compressor.

Oprócz zoptymalizowanej wydajności w nowej wersji Final Cut Pro pojawia się nowa funkcja wykrywania duplikatów, która lokalizuje media pojawiające się w projekcie więcej niż jeden raz, aby nie zajmowały więcej miejsca, niż jest to konieczne. Od teraz można też importować projekty Magic Movie i Storyboard bezpośrednio z iMovie. Poza tym dla systemów macOS Monterey w wersji 12.3 lub nowszej dodano funkcję czystości mowy, która na podstawie uczenia maszynowego dostosowuje poziom szumu tła w klipie.

Apple wprowadziło też zmiany w aplikacjach Motion i Compressor. W pierwszym dodano nowy filtr Slice Scale, a Compressor może teraz obracać i odbijać obraz oraz obsługiwać ustawienia przezroczystości. Na wyjściu można też zmienić współczynnik proporcji.

Nowa aktualizacja Final Cut Pro 10.6.2 dostępna za darmo

Aktualizacja Final Cut Pro 10.6.2 jest bezpłatna dla wszystkich obecnych posiadaczy programu. Listę zmian można znaleźć na stronie support.apple.com

Licencja na Final Cut Pro w sklepie Apple App Store kosztuje 299,99 USD - zarówno Motion, jak i Compressor są dołączane do nowo zakupionych programów.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
FilmLab 3 - skany z aparatu niczym ze skanera Noritsu
FilmLab 3 - skany z aparatu niczym ze skanera Noritsu
Filmlab prezentuje najnowszą generację swojej aplikacji do wygodnej digitalizacji negatywów przy pomocy aparatów cyfrowych. Producent obiecuje, że dzięki nowym algorytmom, rezultaty...
9
Nowe Adobe Express już dostępne - alternatywa dla Canva wspierana AI
Nowe Adobe Express już dostępne - alternatywa dla Canva wspierana AI
Adobe zaprezentowało nową odsłonę webowej aplikacji Express, służącej do szybkiego i wygodnego tworzenia różnego rodzaju grafik, filmików i animacji na potrzeby internetu. Nowe Adobe...
7
CEWE myPhotos - nowe centrum Twoich fotografii
CEWE myPhotos - nowe centrum Twoich fotografii
CEWE myPhotos to aplikacja, która ułatwi zarządzanie naszą prywatną galerią zdjęć. Jest całkowicie darmowe i oferuje 15 GB przestrzeni dyskowej gratis.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)