Krótko

Adobe wprowadza opcję kolaboracji do Photoshopa i Illustratora

2

Autor: Maciej Luśtyk

10 Luty 2021
Artykuł na: minutę

Nowa funkcja wykorzystuje chmurę Adobe Creative Cloud do wygodniejszej edycji zdjęć i grafiki w zespole.

Zlecasz część obróbki innej osobie? A może pracujesz w większej grupie nad projektami w Photoshopie bądź Illustratorze? Adobe wprowadza nową opcję, pozwalającą na wygodniejsza kolaborację niż dotychczas.

Przycisk Invite to Edit

Aby skorzystać z nowej opcji, należy zapisać projekt jako dokument w chmurze a następnie wcisnąć przycisk Invite to Edit w prawym górnym rogu ekranu i dodać adresy mailowe osób, z którymi zamierzamy współpracować. Wspólna edycja nie będzie co prawda odbywać się na żywo, ale otrzymamy panel historii pozwalający łatwo zorientować się w zmianach wprowadzanych do dokumentu.

Oprócz tego pojawia się także funkcja Preset Sync, która pozwala zsynchronizować ustawienia pędzi, palet itp. Pomiędzy wszystkimi wersjami Photoshopa, znajdującymi się na różnych urządzeniach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie blog.adobe.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nadchodzą duże zmiany w Adobe Premiere Pro
Nadchodzą duże zmiany w Adobe Premiere Pro
Macie wrażenie, że proces importu i eksportu bazuje w Premiere Pro jest archaiczny? Już niebawem Adobe wprowadzi znaczne zmiany w interfejsie i nawigacji.
0
0
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Rozbudowana mobilna aplikacja do łączenia smartfona z aparatem została zaktualizowana. Wersja 6.0 to nowy wygląd, ulepszony interfejs oraz wsparcie dla średnioformatowego Phase One IQ4.
0
0
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Powiązane artykuły