Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.

Czy warto dopłacać do oprogramowania Capture One? To pytanie już niebawem prawdopodobnie będzie pojawiać się w głowach osób zastanawiających się nad wyborem programu do edycji zdjęć znacznie częściej niż do tej pory. Jak donosi serwis Photo Rumors, na nowy rok Duńczycy z Phase One zaplanowali znaczne podwyżki cen swojego flagowego programu do obróbki Capture One Pro 21. Podwyżka, która obejmuje głównie wersje dedykowane poszczególnym systemom fotograficznym sięgnąć ma 50%.

Nowe, obowiązujące od 11 stycznia 2021 ceny Capture One 21:

Capture One do Sony, Nikon, Fujifilm

  • Dożywotnia licencja - 229 euro (wcześniej 149 euro)
  • Dożywotnia licencja (upgrade z wcześniejszych wersji) - 169 euro
  • Subskrypcja (opłata roczna) - 169 euro (wcześniej 109 euro)
  • Subskrypcja (opłata miesięczna) - 23 euro (wcześniej 18 euro)
  • Subskrypcja (opłata miesięczna z umową na rok) - 18 euro (wcześniej 11 euro)

Capture One Pro

  • Upgrade z wersji 20 - 209 euro (wcześniej 130 euro)

Jak wynika z informacji prasowej prasowej, która najwyraźniej wyciekła przed oficjalną zapowiedzią, podwyżka podyktowana doprecyzowaniem oferty i przygotowaniem się na nadchodzące innowacje, a także tym, że wersje do aparatów Sony, Fujifilm i Nikon oferują praktycznie taką samą funkcjonalność jak wersja Pro. Tłumacząc na polski - prawdopodobnie ze względu na dużą różnicę cenową, a także fakt, że większość fotografów używa jednego systemu, sprzedaż standardowej wersji znacznie spadła.

Na razie nie wiadomo jeszcze czy wzrośnie także cena standardowej wersji Capture One Pro. Jeśli jednak zastanawialiście się nad kupnem C1, to ostatnia chwila żeby załapać się na bardziej przystępne ceny. Jeśli donosy te okażą się prawdą, zmiany mają wejść w życie w najbliższy poniedziałek 11 stycznia. Póki co oprogramowanie na stronie producenta oferowane jest jeszcze w starych cenach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie photorumors.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Rozbudowana mobilna aplikacja do łączenia smartfona z aparatem została zaktualizowana. Wersja 6.0 to nowy wygląd, ulepszony interfejs oraz wsparcie dla średnioformatowego Phase One IQ4.
0
0
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Najnowsze iPady z procesorem M1 udowodniły, że mogą stać się funkcjonalną stacją do obróbki zdjęć i filmów. Skorzystać chce z tego Capture One, wypuszczając „mobilną”...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)