Program Affinity Photo na iPad doczekał się poważnej aktualizacji. Zobaczcie pełną listę zmian

Program Affinity Photo na iPad doczekał się poważnej aktualizacji. Zobaczcie pełną listę zmian

Aktualizacja Affinity Photo do wersji 1.6.9 to między innymi: usprawniona obsługa i poprawione rozpoznawanie gestów dotykowych, ulepszony interfejs zaprojektowany pod kątem intuicyjnego sterowania, czy chociażby poprawione działanie pędzla. Jest jeszcze coś. Affinity Photo, jeszcze przez 29 godzin, możecie nabyć w promocyjnej cenie 65 zł.

O Affinity Photo po raz pierwszy usłyszeliśmy na początku 2015 roku. Wtedy aplikacja pewnym krokiem wkroczyła na rynek programów do obróbki zdjęć i od tamtej pory zyskała wielu zwolenników wśród profesjonalnych fotografów. Ale dopiero wprowadzenie mobilnej wersji dedykowanej tabletom sprawiło, że Affinity Photo zyskało nowe życie. Wszystko dlatego, że w świecie urządzeń mobilnych na próżno było szukać tak zaawansowanej aplikacji do edycji obrazu, która mogłyby wymiernie konkurować z pełnoprawnymi wersjami programów Adobe. Jednak producent nie osiadł na laurach. Właśnie udostępnił kluczową aktualizację Affinity Photo na iPad’a do wersji 1.6.9, która wprowadza szereg wyczekiwanych nowości i usprawnień

Zwiększona wydajność i nowe rozwiązania (lista zmian)

 • poprawiona ergonomia pędzla, wsparcie dla dla trybu tekstur, możliwość zapamiętania poprzednich ustawień oraz zapis wybranych opcji pędzla w dowolnej kategorii
 • cofanie/przywracanie kontrolowane gestem (dotknięcie dwoma i trzema palcami)
 • dodano modyfikatory przeciągnięcia do studyjnych ikon dla koloru, tekstu, nawigatora i historii wprowadzonych zmian
 • nowa kontrola rotacji za pomocą narzędzia Navigator Studio
 • teraz, aby zamieniać kolory podstawowe i dodatkowe w Studio kolorów wystarczy przesunąć palcem po ekranie
 • menu kontekstowe aktywowane za pomocą gestu (długie przytrzymanie)
 • aby zmienić rozmiar warstwy ze środka wystarczy gest przytrzymania dwoma palcami
 • w czasie tworzenia kształtu, gest przytrzymania dwoma palcami przekształci daną warstwę
 • w narzędziu Studio warstw, po wybraniu odpowiedniej warstwy, dotknięcie dwoma palcami na innej wybierze wszystkie warstwy pomiędzy, z kolei zsunięcie do siebie dwóch palców pogrupuje wszystkie warstwy
 • przy uruchomionym narzędziu Move Tool, gest przytrzymania dwóch palców na warstwie oraz przeciągnięcie jednym palcem po ekranie spowoduje duplikację wybranej warstwy
 • ułatwiony dostęp do łączenia poleceń za pomocą ikon Layer Studio
 • udoskonalone narzędzie eksportu umożliwiające teraz zapisywanie wybranych obszarów roboczych
 • obsługa wirtualnej klawiatury na ekranie
 • naprawa drobnych błędów

Ale na tym nie koniec. Producent przygotował też specjalną ofertę dla nowych użytkowników chcących wkroczyć w świat Affinity Photo. Program w wersji na iPad można kupić za 65 zł, czyli o 30% taniej. Jednak promocyjna cena obowiązywać będzie jeszcze przez około 29 godzin. Tak więc jeśli zastanawialiście się nad zakupem tego programu, to jest ku temu świetna okazja. Warto jednak wspomnieć, że Affinity Photo jest kompatybilny z modelami iPad Pro, iPad Air 2 and iPad (początek 2017). Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8