Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Photolemur 3.0 - program, który automatycznie obrabia zdjęcia wzbogacony o nowe funkcje

0

Autor: Maciej Luśtyk

3 Wrzesień 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Photolemur to obecnie jedyny program, który oferuje w pełni automatyczną, zaawansowaną obróbkę zdjęć RAW, niemal bez udziału fotografa. Nowa odsłona wprowadza między innymi opcję automatycznego retuszu twarzy, lepszy interfejs i możliwość nakładania konkretnych efektów.

Edycja zdjęć to żmudny proces, który zajmuje często wielokrotnie więcej czasu niż samo fotografowanie. W przypadku pracy zawodowej czy artystycznej opanowanie technik edycji wydaje się koniecznością, ale co zrobić gdy chcemy na szybko polepszyć wygląd jakichś zdjęć nie spędzając jednocześnie całego popołudnia przy komputerze? Z pomocą przychodzi program Photolemur, który ma być doskonałym narzędziem do obróbki materiałów, od których nie zależy nasze być albo nie być na rynku, sposobem na szybką edycję zdjęć rodzinnych czy po prostu rozwiązaniem dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt dużo czasu na postprodukcję.

To aplikacja, która rozpoznając obiekty na zdjęciach cały proces edycji przeprowadza za nas. Jedyne, co musimy zrobić, to przeciągnąć wybrane zdjęcia do okna programu, a następnie zaakceptować zmiany i zapisać przetworzone obrazy. Pierwsza wersja aplikacji, pokazana jesienią 2016 roku robiła wrażenie, ale miała swoje wady, z których największymi były chyba powolne ładowanie i obróbka zdjęć oraz niekiedy mało realistyczne rezultaty. W ciągu dwóch lat producent stale udoskonalał jednak program, a jego trzecia odsłona prezentuje się bardzo ciekawie.

Rozbudowany retusz twarzy, usprawniony interfejs i lepsza wydajność

Wśród nowych funkcji otrzymujemy między innymi zaawansowane algorytmy odpowiedzialne za retusz twarzy, wraz z możliwością powiększenia oczy, usuwania niedoskonałości cery czy poprawy wyglądu włosów. Do tego usprawniony interfejs z bardziej rozbudowanym panelem kontroli intensywności poszczególnych efektów, możliwość eksportu ustawień dla całej partii zdjęć oraz nowa zakładkami ze “stylami”, czyli czymś na wzór lightroomowych presetów.

To wszystko przy znacznym wzroście wydajności. Jak obiecuje producent, aplikacja jest w stanie przetwarzać ponad 200 zdjęć jednocześnie. Użytkownicy komputerów Mac otrzymają także możliwość bezpośredniego eksportu zdjęć do galerii w serwisie SmugMug.

Jak widać poniżej, niektóre efekty nadal potrafią być nieco zbyt intensywne, ale na szczęście otrzymujemy wspominany już suwak pozwalający sterować ich siłą.

Zdjęcie przed obróbką

Zdjęcie po obróbce

Zdjęcie przed obróbką

Zdjęcie po obróbce

Zdjęcie przed obróbką

Zdjęcie przed obróbką

Zdjęcie przed obróbką

Zdjęcie po obróbce

Cena i dostępność

Aplikacja dostępna jest do pobrania w przedsprzedaży, w cenie 49 dolarów (około 180 złotych), a dotychczasowi użytkownicy mogą dokonać aktualizacji w cenie 19 dolarów (około 70 zł). Program będzie dostępny do pobrania od 14 września. Wtedy też prawdopodobnie pojawi się możliwość pobrania darmowej wersji testowej.

Więcej informacji o programie znajdziecie pod adresem photolemur.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Choć podobną funkcjonalność oferuje już aplikacja DJI Pilot, tryb lokalnych danych dopiero teraz trafia do apki GO, kontrolującej konsumenckie drony producenta. Dzięki...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)