Skylum AirMagic - automatyczna postprodukcja ujęć z drona

Skylum AirMagic - automatyczna postprodukcja ujęć z drona

Odpowiedzialna za aplikacje Luminar i Photolemur firma Skylum prezentuje nowy program skierowany do pilotów dronów. Dzięki wsparciu systemu sztucznej inteligencji, cały proces odbywać ma się błyskawicznie, z minimalną koniecznością ingerencji ze strony użytkownika.

Postprodukcja to najbardziej żmudny proces niemal każdej dziedziny fotografii i filmu, a fotografia dronowa nie jest tu wyjątkiem. Etap ten chce znacznie uprościć Skylum, które przygotowało program kierowany specjalnie do użytkowników kwadrokopterów. Sekretem szybkiej edycji ma być oparcie jego działania o inteligentne algorytmy przetwarzania obrazu, do czynienia z którymi mieliśmy już w przypadku aplikacji Luminar i Photolemur.

Automatyczna edycja zdjęć dzięki sztucznej inteligencji

Nowy Skylum AirMagic pod względem filozofii działania prezentuje się zresztą bardzo podobnie do tego drugiego programu. Całość sprowadza się tu do załadowania zestawu zdjęć (maksymalnie 4 GB) i pozwoleniu programowi na ich automatyczną edycję. Do tego otrzymujemy zestaw filtrów (presetów), które pozwolą ujednolicić materiał pod względem kolorystyki i ogólnego nastroju, a aplikacja wspiera także pliki RAW.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na bardzo ciekawe i pomocne narzędzie, zwłaszcza, że aplikacja automatycznie rozpoznaje kamery dronów DJI, Yuneec i Parrot i stosuje wobec nich specjalnie profile, które dokonają korekcji wad optycznych i innych optymalizacji. Sam program można też uruchomić jako wtyczkę do Photoshopa i Lightrooma, co jeszcze bardziej ułatwić ma proces obróbki.

 

Największym chyba minusem aplikacji wydaje się fakt, że nie pozwala ona na edycję materiału wideo, a przecież na to zwykle najbardziej nastawieni są użytkownicy dronów. Gdyby taka funkcja się pojawiła z pewnością program cieszyłby się dużo większym zainteresowaniem. Dużym plusem jest natomiast niewygórowana cena oprogramowania.

Cena i dostępność

Za program AirMagic w przedsprzedaży zapłacimy 39 euro, czyli około 165 zł. Jedna licencja pozwoli na uruchomienie go na dwóch komputerach. Program dostępny będzie do pobrania na komputery Mac i Windows od 21 marca.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skylum.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
0
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
6
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5