Skylum AirMagic - automatyczna postprodukcja ujęć z drona

Skylum AirMagic - automatyczna postprodukcja ujęć z drona

Odpowiedzialna za aplikacje Luminar i Photolemur firma Skylum prezentuje nowy program skierowany do pilotów dronów. Dzięki wsparciu systemu sztucznej inteligencji, cały proces odbywać ma się błyskawicznie, z minimalną koniecznością ingerencji ze strony użytkownika.

Postprodukcja to najbardziej żmudny proces niemal każdej dziedziny fotografii i filmu, a fotografia dronowa nie jest tu wyjątkiem. Etap ten chce znacznie uprościć Skylum, które przygotowało program kierowany specjalnie do użytkowników kwadrokopterów. Sekretem szybkiej edycji ma być oparcie jego działania o inteligentne algorytmy przetwarzania obrazu, do czynienia z którymi mieliśmy już w przypadku aplikacji Luminar i Photolemur.

Automatyczna edycja zdjęć dzięki sztucznej inteligencji

Nowy Skylum AirMagic pod względem filozofii działania prezentuje się zresztą bardzo podobnie do tego drugiego programu. Całość sprowadza się tu do załadowania zestawu zdjęć (maksymalnie 4 GB) i pozwoleniu programowi na ich automatyczną edycję. Do tego otrzymujemy zestaw filtrów (presetów), które pozwolą ujednolicić materiał pod względem kolorystyki i ogólnego nastroju, a aplikacja wspiera także pliki RAW.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na bardzo ciekawe i pomocne narzędzie, zwłaszcza, że aplikacja automatycznie rozpoznaje kamery dronów DJI, Yuneec i Parrot i stosuje wobec nich specjalnie profile, które dokonają korekcji wad optycznych i innych optymalizacji. Sam program można też uruchomić jako wtyczkę do Photoshopa i Lightrooma, co jeszcze bardziej ułatwić ma proces obróbki.

 

Największym chyba minusem aplikacji wydaje się fakt, że nie pozwala ona na edycję materiału wideo, a przecież na to zwykle najbardziej nastawieni są użytkownicy dronów. Gdyby taka funkcja się pojawiła z pewnością program cieszyłby się dużo większym zainteresowaniem. Dużym plusem jest natomiast niewygórowana cena oprogramowania.

Cena i dostępność

Za program AirMagic w przedsprzedaży zapłacimy 39 euro, czyli około 165 zł. Jedna licencja pozwoli na uruchomienie go na dwóch komputerach. Program dostępny będzie do pobrania na komputery Mac i Windows od 21 marca.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skylum.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4