Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Skylum AirMagic - automatyczna postprodukcja ujęć z drona

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Odpowiedzialna za aplikacje Luminar i Photolemur firma Skylum prezentuje nowy program skierowany do pilotów dronów. Dzięki wsparciu systemu sztucznej inteligencji, cały proces odbywać ma się błyskawicznie, z minimalną koniecznością ingerencji ze strony użytkownika.

Postprodukcja to najbardziej żmudny proces niemal każdej dziedziny fotografii i filmu, a fotografia dronowa nie jest tu wyjątkiem. Etap ten chce znacznie uprościć Skylum, które przygotowało program kierowany specjalnie do użytkowników kwadrokopterów. Sekretem szybkiej edycji ma być oparcie jego działania o inteligentne algorytmy przetwarzania obrazu, do czynienia z którymi mieliśmy już w przypadku aplikacji Luminar i Photolemur.

Automatyczna edycja zdjęć dzięki sztucznej inteligencji

Nowy Skylum AirMagic pod względem filozofii działania prezentuje się zresztą bardzo podobnie do tego drugiego programu. Całość sprowadza się tu do załadowania zestawu zdjęć (maksymalnie 4 GB) i pozwoleniu programowi na ich automatyczną edycję. Do tego otrzymujemy zestaw filtrów (presetów), które pozwolą ujednolicić materiał pod względem kolorystyki i ogólnego nastroju, a aplikacja wspiera także pliki RAW.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na bardzo ciekawe i pomocne narzędzie, zwłaszcza, że aplikacja automatycznie rozpoznaje kamery dronów DJI, Yuneec i Parrot i stosuje wobec nich specjalnie profile, które dokonają korekcji wad optycznych i innych optymalizacji. Sam program można też uruchomić jako wtyczkę do Photoshopa i Lightrooma, co jeszcze bardziej ułatwić ma proces obróbki.

 

Największym chyba minusem aplikacji wydaje się fakt, że nie pozwala ona na edycję materiału wideo, a przecież na to zwykle najbardziej nastawieni są użytkownicy dronów. Gdyby taka funkcja się pojawiła z pewnością program cieszyłby się dużo większym zainteresowaniem. Dużym plusem jest natomiast niewygórowana cena oprogramowania.

Cena i dostępność

Za program AirMagic w przedsprzedaży zapłacimy 39 euro, czyli około 165 zł. Jedna licencja pozwoli na uruchomienie go na dwóch komputerach. Program dostępny będzie do pobrania na komputery Mac i Windows od 21 marca.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem skylum.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Choć podobną funkcjonalność oferuje już aplikacja DJI Pilot, tryb lokalnych danych dopiero teraz trafia do apki GO, kontrolującej konsumenckie drony producenta. Dzięki...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)