Kolejny ambasador Fujifilm udostępnił prawie 30 darmowych presetów

Kolejny ambasador Fujifilm udostępnił prawie 30 darmowych presetów

Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy o Samuelu Zellerze, który za darmo udostępnił autorskie presety do programu Lightroom. Teraz w jego ślady poszedł kolejny ambasador marki Fujifilm, Thomas Fitzgerald.

Każdy kto choć trochę interesuje się fotografią i postprodukcją musiał słyszeć o presetach utworzonych przez VSCO, RNI czy DxO. Nawet najprostsze symulacje klisz filmowych mogą znacznie przyspieszyć naszą edycję a zdjęciom nadać wyrazistości i niebanalnych efektów. Niestety takie paczki z ustawieniami mają swoją cenę i to nie małą - nawet kilkadziesiąt dolarów. Na szczęście coraz częściej w Internecie możemy natknąć się na presety udostępniane przez profesjonalnych fotografów.

Niecałe dwa tygodnie temu Samuel Zeller, jeden z ambasadorów marki Fujifilm, udostępnił bezpłatny zestaw składający się z 10 autorskich presetów. Teraz podobnie uczynił kolejny ambasador Fujifilm, Thomas Fitzgerald. Na jego stronie możemy znaleźć aż 29 ustawień, które są przeznaczone do darmowego pobrania. Presety F-Variations sprawią, że zdjęcia wykonane aparatami Fujifilm X będą wyglądać jeszcze lepiej, ale bez problemu wykorzystamy je także fotografując każdym innym aparatem, pozwalającym na wykonywanie zdjęć w formacie RAW.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych symulacji dostępnych w zestawie F-Variations.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Bardzo lubię podstawowe symulacje klisz filmowych, które możemy znaleźć w aparatach Fujifilm. Nadają one zdjęciom analogowego wyrazu, jednak same w sobie mogą też być dobrym punktem wyjścia do dalszej manipulacji. Używając różnych profili stworzyłem swój autorski zestaw presetów, który odpowiada mojemu stylowi fotografowania - powiedział Thomas Fitzgerald.

Przeznaczenie filtrów pokrywa zakres różnorodnych warunków fotograficznych, od fotografii miejskiej i industrialnej po zdjęcia wakacyjne, czarno-białe portrety i krajobrazy. Oczywiście to, jak je wykorzystamy zależy tylko i wyłącznie od nas.

Darmowe presety autorstwa Thomasa Fitzgeralda możecie pobrać ze strony store.thomasfitzgeraldphotography.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8