Kolejny ambasador Fujifilm udostępnił prawie 30 darmowych presetów

2
Michał Chrzanowski
29 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy o Samuelu Zellerze, który za darmo udostępnił autorskie presety do programu Lightroom. Teraz w jego ślady poszedł kolejny ambasador marki Fujifilm, Thomas Fitzgerald.

Każdy kto choć trochę interesuje się fotografią i postprodukcją musiał słyszeć o presetach utworzonych przez VSCO, RNI czy DxO. Nawet najprostsze symulacje klisz filmowych mogą znacznie przyspieszyć naszą edycję a zdjęciom nadać wyrazistości i niebanalnych efektów. Niestety takie paczki z ustawieniami mają swoją cenę i to nie małą - nawet kilkadziesiąt dolarów. Na szczęście coraz częściej w Internecie możemy natknąć się na presety udostępniane przez profesjonalnych fotografów.

Niecałe dwa tygodnie temu Samuel Zeller, jeden z ambasadorów marki Fujifilm, udostępnił bezpłatny zestaw składający się z 10 autorskich presetów. Teraz podobnie uczynił kolejny ambasador Fujifilm, Thomas Fitzgerald. Na jego stronie możemy znaleźć aż 29 ustawień, które są przeznaczone do darmowego pobrania. Presety F-Variations sprawią, że zdjęcia wykonane aparatami Fujifilm X będą wyglądać jeszcze lepiej, ale bez problemu wykorzystamy je także fotografując każdym innym aparatem, pozwalającym na wykonywanie zdjęć w formacie RAW.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych symulacji dostępnych w zestawie F-Variations.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Bardzo lubię podstawowe symulacje klisz filmowych, które możemy znaleźć w aparatach Fujifilm. Nadają one zdjęciom analogowego wyrazu, jednak same w sobie mogą też być dobrym punktem wyjścia do dalszej manipulacji. Używając różnych profili stworzyłem swój autorski zestaw presetów, który odpowiada mojemu stylowi fotografowania - powiedział Thomas Fitzgerald.

Przeznaczenie filtrów pokrywa zakres różnorodnych warunków fotograficznych, od fotografii miejskiej i industrialnej po zdjęcia wakacyjne, czarno-białe portrety i krajobrazy. Oczywiście to, jak je wykorzystamy zależy tylko i wyłącznie od nas.

Darmowe presety autorstwa Thomasa Fitzgeralda możecie pobrać ze strony store.thomasfitzgeraldphotography.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Software
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w programach graficznych
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w...
Skylum zaktualizowało wtyczkę Flex, która użytkownikom programów Photoshop i Lightroom oferuje najważniejsze funkcje programu Luminar w przystępnej i wygodnej do...
23
0
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z uaktualnieniem do wersji 3.1.1 program ma wyraźnie przyspieszyć. Cieszyć się mamy także z poprawy stabilności oraz...
15
0
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
Chcecie dodać waszym zdjęciom nieco charakteru? Teraz możecie to zrobić zupełnie za darmo. Aż do 19 czerwca program ON1 Effects 2019 możemy pobrać bezpłatnie ze strony...
89
1