Presety do Lightrooma stworzone przez ambasadora Fujifilm do pobrania za darmo

5
Maciej Luśtyk
12 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Presety pozwalają szybko nałożyć na zdjęcia złożone efekty, a fotografowie powszechnie używają ich jako punktu wyjścia do dalszej obróbki. Zwykle musimy za nie zapłacić, zdarzają się jednak wyjątki. Samuel Zeller, ambasador marki fujifilm udostępnia swoje autorskie presety za darmo.

Wszyscy lubimy presety za pomocą których błyskawicznie możemy dodać zdjęciom charakteru. Na rynku królują te stworzone przez VSCO i RNI i DxO, niestety zwykle za paczki z symulacjami musimy zapłacić. I to nie mało. Nawet po obniżce cen, pojedynczy zestaw presetów VSCO kosztuje aż $59. Z kolei presety darmowe zwykle nie oferują oszałamiających efektów. Na szczęście są wyjątki.

Samuel Zeller, jeden z ambasadorów marki Fujifilm, na swojej stronie udostępnia do pobrania za darmo zestaw 10 autorskich presetów, które sprawią, że zdjęcia wykonane aparatami Fujifilm X będą wyglądać jeszcze lepiej, ale bez problemu wykorzystamy je także fotografując każdym innym aparatem, pozwalającym na wykonywanie zdjęć w formacie RAW.

Przykładowe działanie jednego z presetów, fot. Samuel Zeller

Przeznaczenie filtrów pokrywa zakres różnorodnych warunków fotograficznych, od fotografii miejskiej i industrialnej po zdjęcia wakacyjne, czarno-białe portrety i krajobrazy. Oczywiście to, jak je wykorzystamy zależy tylko i wyłącznie od nas. Co szczególnie cieszy, to fakt, że fotograf z czasem ma zamiar rozbudowywać bibliotekę darmowych presetów.

Presety możecie pobrać ze strony presets.samuelzeller.ch. Dodatkowo, zapisując się do newslettera fotografa otrzymamy dostęp do plików RAW i katalogu Lightrooma, dzięki czemu będziemy mogli poznać proces obróbki stosowany przez Zellera.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Software
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w programach graficznych
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w...
Skylum zaktualizowało wtyczkę Flex, która użytkownikom programów Photoshop i Lightroom oferuje najważniejsze funkcje programu Luminar w przystępnej i wygodnej do...
23
0
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z uaktualnieniem do wersji 3.1.1 program ma wyraźnie przyspieszyć. Cieszyć się mamy także z poprawy stabilności oraz...
15
0
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
Chcecie dodać waszym zdjęciom nieco charakteru? Teraz możecie to zrobić zupełnie za darmo. Aż do 19 czerwca program ON1 Effects 2019 możemy pobrać bezpłatnie ze strony...
89
1