LandscapePro – edycja krajobrazu w kilku krokach

Autor: Michał Chrzanowski

20 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Anthropics Technology zaprezentowała dziś pierwszy w swojej historii inteligentny program do postprodukcji zdjęć krajobrazu i przyrody. LandscapePro dzięki zaawansowanym rozwiązaniom i przyjaznemu interfejsowi powinien przypaść do gustu profesjonalistom, jak i mniej zaawansowanym fotografom.

LandscapePro to kolejne po PortraitPro oprogramowanie, które ma znacznie przyspieszyć postprodukcję zdjęć – w tym przypadku krajobrazu i przyrody. W zestawie znajdziemy między innymi opcje, które w szybki sposób poprawią ekspozycję zdjęć, wzmocnią efekt zachodzącego słońca, czy chociażby zwiększą dramaturgię nieba. Do tego otrzymujemy także symulator głębi ostrości, zaawansowane narzędzia nie tylko wpływające na wybrany fragment fotografii, lecz także przystosowujące się do charakteru edytowanej sceny. Wszystko zamknięte jest w przystępnym i intuicyjnym interfejsie.

 

Jesteśmy zachwyceni, że możemy zaprezentować kolejne rozwiązanie, które wzniesie postprodukcję zdjęć krajobrazu na zupełnie inny poziom – powiedział dyrektor Anthropics, Andrew Berend. LandscapePro zapewnia zaawansowane, a jednocześnie nie skomplikowane w użyciu rozwiązania, które pomogą w utworzeniu wyjątkowych fotografii, i z których może korzystać zarówno profesjonalista, jak i mniej zaawansowany pasjonat. Wszystko dzięki inteligentnym funkcjom, które rozpoznają i przystosowują swoje działanie do konkretnie edytowanych obrazów - dodał Berend

Poniżej prezentujemy kilka efektów, jakie udało się uzyskać za pomocą programu LandscapePro.

LandscapePro można kupić oddzielnie w wersji podstawowej, rozszerzonej Pro Studio, a także jako wtyczka do Adobe Photoshop, Lightroom i Elements. Za program zapłacimy około £30 (LandscapePro) lub około £50 (LandscapePro Studio). Istnieje także opcja rozszerzenia wersji podstawowej (£20). Bezpłatną wersję próbną możecie pobrać ze strony producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Konkurent dla Lightrooma, program Luminar, debiutuje w końcu w wersji na iPada. Nowa aplikacja chce odmienić sposób w jaki edytujemy, łącząc zabawę z profesjonalnymi rezultatami.
6
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Wybór właściwej karty pamięci do aparatu, kamery lub drona to konieczność sprawdzenia wielu parametrów. Aby ułatwić ten proces, Lexar przygotował wygodną wyszukiwarkę, która zrobi to...
17
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
7