GoPro udostępnia 2 nowe aplikacje, które sprawią, że montaż stanie się prosty

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Miłośnicy sportów pokochali swobodę filmowania i odporność jaką oferują kamery sportowe. Niestety kwestia montażu nagranego materiału pozostaje tak samo skomplikowana jak w przypadku zwykłych kamer. Zmienić to mają nowe aplikacje producenta.

W przypadku materiałów filmowych odpowiednia edycja jest prawie tak ważna jak to, co udało nam się zarejestrować. Dobry montaż niekiedy potrafi uratować naszą pracę i sprawić, że nawet średnio ciekawy materiał będziemy oglądać z zainteresowaniem. Niestety dla bardzo wielu użytkowników, do których kierowane są kamery sportowe kwestia montażu sprawia wciąż wiele trudności.

Zaawansowane programy do edycji często okazują się zbyt skomplikowane, z kolei te proste nie oferują takiej funkcjonalności jakiej życzyliby sobie użytkownicy. Najwyraźniej producent zdał sobie sprawę z tego problemu, bo właśnie udostępnił dwie nowe darmowe aplikacje, które mają ułatwić proces edycji materiału i sprawić, że będziemy jej mogli dokonać gdziekolwiek się znajdujemy, na ekranach naszych smartfonów i tabletów.

 

Pierwsza z nich, o nazwie Quick, skierowana jest do amatorów i osób, które na edycje nie chcą poświęcać więcej niż kilka minut, a które chciałyby żeby ich filmy wyglądały możliwie profesjonalnie. Aplikacja automatycznie wybierze najciekawsze ujęcia z naszego filmu, doda ciekawe efekty i potnie materiał do wybranego przez nas podkładu muzycznego. Do wyboru mamy kilka stylów edycji, a dodatkowo do stworzonych w ten sposób filmów możemy dodawać własne teksty.

Drugi program, Splice, daje dużo większe pole manewru i może stać się jedną z najciekawszych aplikacji wybieranych przy edycji filmów na urządzeniach mobilnych. Producent obiecuje, że zamknął w niej możliwości profesjonalnych programów do montażu, pozwalając użytkownikom na manualne przycinanie klipów, dokładną kontrolę nad przejściami, dodawanie filtrów, spowalnianie bądź przyspieszanie materiału, i wiele więcej. Mimo rozbudowanych funkcji, obsługa programu ma być jednak prosta i intuicyjna, a stworzenie ciekawego filmu zająć ma nie więcej niż kilka minut.

 

Aplikację Quick możecie pobrać za darmo za pośrednictwem serwisów iTunes App Store i Google Play. Program Splice, również darmowy, dostępny jest na razie wyłącznie na urządzenia z systemem iOS.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem gopro.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
15
1
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
34
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
36
0
Powiązane artykuły