GoPro udostępnia 2 nowe aplikacje, które sprawią, że montaż stanie się prosty

0
Maciej Luśtyk
4 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Miłośnicy sportów pokochali swobodę filmowania i odporność jaką oferują kamery sportowe. Niestety kwestia montażu nagranego materiału pozostaje tak samo skomplikowana jak w przypadku zwykłych kamer. Zmienić to mają nowe aplikacje producenta.

W przypadku materiałów filmowych odpowiednia edycja jest prawie tak ważna jak to, co udało nam się zarejestrować. Dobry montaż niekiedy potrafi uratować naszą pracę i sprawić, że nawet średnio ciekawy materiał będziemy oglądać z zainteresowaniem. Niestety dla bardzo wielu użytkowników, do których kierowane są kamery sportowe kwestia montażu sprawia wciąż wiele trudności.

Zaawansowane programy do edycji często okazują się zbyt skomplikowane, z kolei te proste nie oferują takiej funkcjonalności jakiej życzyliby sobie użytkownicy. Najwyraźniej producent zdał sobie sprawę z tego problemu, bo właśnie udostępnił dwie nowe darmowe aplikacje, które mają ułatwić proces edycji materiału i sprawić, że będziemy jej mogli dokonać gdziekolwiek się znajdujemy, na ekranach naszych smartfonów i tabletów.

 

Pierwsza z nich, o nazwie Quick, skierowana jest do amatorów i osób, które na edycje nie chcą poświęcać więcej niż kilka minut, a które chciałyby żeby ich filmy wyglądały możliwie profesjonalnie. Aplikacja automatycznie wybierze najciekawsze ujęcia z naszego filmu, doda ciekawe efekty i potnie materiał do wybranego przez nas podkładu muzycznego. Do wyboru mamy kilka stylów edycji, a dodatkowo do stworzonych w ten sposób filmów możemy dodawać własne teksty.

Drugi program, Splice, daje dużo większe pole manewru i może stać się jedną z najciekawszych aplikacji wybieranych przy edycji filmów na urządzeniach mobilnych. Producent obiecuje, że zamknął w niej możliwości profesjonalnych programów do montażu, pozwalając użytkownikom na manualne przycinanie klipów, dokładną kontrolę nad przejściami, dodawanie filtrów, spowalnianie bądź przyspieszanie materiału, i wiele więcej. Mimo rozbudowanych funkcji, obsługa programu ma być jednak prosta i intuicyjna, a stworzenie ciekawego filmu zająć ma nie więcej niż kilka minut.

 

Aplikację Quick możecie pobrać za darmo za pośrednictwem serwisów iTunes App Store i Google Play. Program Splice, również darmowy, dostępny jest na razie wyłącznie na urządzenia z systemem iOS.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem gopro.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już za miesiąc, ale jeszcze dziś możesz kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
0
2
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Nowa generacja edytora RAW, który dla wielu może stać się zastępstwem dla Lightrooma wprowadza szereg nowości, w tym między innymi zaawansowane funkcje maskowania i...
11
0
Powiązane artykuły