Długo wyczekiwana aktualizacja Lightrooma 6 stała się faktem

0
Michał Chrzanowski
18 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Użytkownicy Lightrooma, którym nie do końca odpowiadały wcześniej wprowadzone zmiany mogą odetchnąć z ulgą. Nowa aktualizacja przywraca dawny panel odpowiadający za importowanie zdjęć, naprawia błędy oprogramowania oraz zapewnia wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.
Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o fali krytycznych komentarzy, które były kierowane w stronę Adobe. Użytkownicy Lightrooma 6 nie do końca byli zadowoleni ze zmian, jakie wprowadziła aktualizacja do wersji CC 2015.2.1 i 6.2.1. Najbardziej nie spodobał się przeprojektowany wygląd panelu służącego do importowania zdjęć. Skrytykowano też liczne błędy oprogramowania oraz znaczne spowolnienie w momencie zgrywania fotografii.

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych użytkowników, którzy wyczekiwali uaktualnienia do wersji CC 2015.3 oraz 6.3. Nowa aktualizacja jest już dostępna do pobrania. Wraz z nią powrócono do dawnego wyglądu panelu importu zdjęć, co z pewnością powinno spotkać się z aprobatą ze strony fotografów. Ponadto, naprawiono błędy, które pojawiły się z wcześniejszą wersją programu oraz zapewniono wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Aktualizacja CC 2015.3 oraz 6.3 obsługuje już nowe aparaty:

  • Canon EOS M10
  • Canon PowerShot G5 X
  • Canon PowerShot G9 X
  • Fujifilm X-T1 IR
  • Leica SL (Typ 601)
  • Sony RX1R II (DSC-RX1RM2)

Oprogramowanie umożliwia także funkcję theteringu z następującymi modelami:

  • Canon EOS 5DS
  • Canon EOS 5DS R
  • Canon EOS T6i / 750D
  • Canon EOS T6s / 760D

Wraz z uaktualnieniem pojawiło się również wiele nowych profili obiektywów. Szczegółową listę kompatybilnych szkieł, jak i samą aktualizację Lightrooma 6 możecie znaleźć na stronie www.adobe.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Luminar 4, czyli kreatywna automatyzacja obróbki już w zasięgu ręki
Rewolucyjne oprogramowanie od Skylum Software zadebiutuje oficjalnie już jutro, ale jeszcze dziś można kupić Luminar 4 w przedsprzedaży o 10 dolarów taniej.
0
0
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Nowa generacja edytora RAW, który dla wielu może stać się zastępstwem dla Lightrooma wprowadza szereg nowości, w tym między innymi zaawansowane funkcje maskowania i...
11
0
Powiązane artykuły