Długo wyczekiwana aktualizacja Lightrooma 6 stała się faktem

0
Michał Chrzanowski
18 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Użytkownicy Lightrooma, którym nie do końca odpowiadały wcześniej wprowadzone zmiany mogą odetchnąć z ulgą. Nowa aktualizacja przywraca dawny panel odpowiadający za importowanie zdjęć, naprawia błędy oprogramowania oraz zapewnia wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.
Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o fali krytycznych komentarzy, które były kierowane w stronę Adobe. Użytkownicy Lightrooma 6 nie do końca byli zadowoleni ze zmian, jakie wprowadziła aktualizacja do wersji CC 2015.2.1 i 6.2.1. Najbardziej nie spodobał się przeprojektowany wygląd panelu służącego do importowania zdjęć. Skrytykowano też liczne błędy oprogramowania oraz znaczne spowolnienie w momencie zgrywania fotografii.

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych użytkowników, którzy wyczekiwali uaktualnienia do wersji CC 2015.3 oraz 6.3. Nowa aktualizacja jest już dostępna do pobrania. Wraz z nią powrócono do dawnego wyglądu panelu importu zdjęć, co z pewnością powinno spotkać się z aprobatą ze strony fotografów. Ponadto, naprawiono błędy, które pojawiły się z wcześniejszą wersją programu oraz zapewniono wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Aktualizacja CC 2015.3 oraz 6.3 obsługuje już nowe aparaty:

  • Canon EOS M10
  • Canon PowerShot G5 X
  • Canon PowerShot G9 X
  • Fujifilm X-T1 IR
  • Leica SL (Typ 601)
  • Sony RX1R II (DSC-RX1RM2)

Oprogramowanie umożliwia także funkcję theteringu z następującymi modelami:

  • Canon EOS 5DS
  • Canon EOS 5DS R
  • Canon EOS T6i / 750D
  • Canon EOS T6s / 760D

Wraz z uaktualnieniem pojawiło się również wiele nowych profili obiektywów. Szczegółową listę kompatybilnych szkieł, jak i samą aktualizację Lightrooma 6 możecie znaleźć na stronie www.adobe.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Software
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w programach graficznych
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w...
Skylum zaktualizowało wtyczkę Flex, która użytkownikom programów Photoshop i Lightroom oferuje najważniejsze funkcje programu Luminar w przystępnej i wygodnej do...
23
0
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z uaktualnieniem do wersji 3.1.1 program ma wyraźnie przyspieszyć. Cieszyć się mamy także z poprawy stabilności oraz...
15
0
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
Chcecie dodać waszym zdjęciom nieco charakteru? Teraz możecie to zrobić zupełnie za darmo. Aż do 19 czerwca program ON1 Effects 2019 możemy pobrać bezpłatnie ze strony...
89
1