Długo wyczekiwana aktualizacja Lightrooma 6 stała się faktem

0
Michał Chrzanowski
18 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Użytkownicy Lightrooma, którym nie do końca odpowiadały wcześniej wprowadzone zmiany mogą odetchnąć z ulgą. Nowa aktualizacja przywraca dawny panel odpowiadający za importowanie zdjęć, naprawia błędy oprogramowania oraz zapewnia wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o fali krytycznych komentarzy, które były kierowane w stronę Adobe. Użytkownicy Lightrooma 6 nie do końca byli zadowoleni ze zmian, jakie wprowadziła aktualizacja do wersji CC 2015.2.1 i 6.2.1. Najbardziej nie spodobał się przeprojektowany wygląd panelu służącego do importowania zdjęć. Skrytykowano też liczne błędy oprogramowania oraz znaczne spowolnienie w momencie zgrywania fotografii.

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych użytkowników, którzy wyczekiwali uaktualnienia do wersji CC 2015.3 oraz 6.3. Nowa aktualizacja jest już dostępna do pobrania. Wraz z nią powrócono do dawnego wyglądu panelu importu zdjęć, co z pewnością powinno spotkać się z aprobatą ze strony fotografów. Ponadto, naprawiono błędy, które pojawiły się z wcześniejszą wersją programu oraz zapewniono wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.

Aktualizacja CC 2015.3 oraz 6.3 obsługuje już nowe aparaty:

  • Canon EOS M10
  • Canon PowerShot G5 X
  • Canon PowerShot G9 X
  • Fujifilm X-T1 IR
  • Leica SL (Typ 601)
  • Sony RX1R II (DSC-RX1RM2)

Oprogramowanie umożliwia także funkcję theteringu z następującymi modelami:

  • Canon EOS 5DS
  • Canon EOS 5DS R
  • Canon EOS T6i / 750D
  • Canon EOS T6s / 760D

Wraz z uaktualnieniem pojawiło się również wiele nowych profili obiektywów. Szczegółową listę kompatybilnych szkieł, jak i samą aktualizację Lightrooma 6 możecie znaleźć na stronie www.adobe.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
To z pewnością nie najwygodniejszy i nie najpiękniejszy edytor RAW-ów na rynku, ale za darmo oferuje funkcje, które dla wielu mogą okazać się w zupełności...
36
0
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
28
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Powiązane artykuły