Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Długo wyczekiwana aktualizacja Lightrooma 6 stała się faktem

0

Autor: Michał Chrzanowski

18 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Użytkownicy Lightrooma, którym nie do końca odpowiadały wcześniej wprowadzone zmiany mogą odetchnąć z ulgą. Nowa aktualizacja przywraca dawny panel odpowiadający za importowanie zdjęć, naprawia błędy oprogramowania oraz zapewnia wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o fali krytycznych komentarzy, które były kierowane w stronę Adobe. Użytkownicy Lightrooma 6 nie do końca byli zadowoleni ze zmian, jakie wprowadziła aktualizacja do wersji CC 2015.2.1 i 6.2.1. Najbardziej nie spodobał się przeprojektowany wygląd panelu służącego do importowania zdjęć. Skrytykowano też liczne błędy oprogramowania oraz znaczne spowolnienie w momencie zgrywania fotografii.

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych użytkowników, którzy wyczekiwali uaktualnienia do wersji CC 2015.3 oraz 6.3. Nowa aktualizacja jest już dostępna do pobrania. Wraz z nią powrócono do dawnego wyglądu panelu importu zdjęć, co z pewnością powinno spotkać się z aprobatą ze strony fotografów. Ponadto, naprawiono błędy, które pojawiły się z wcześniejszą wersją programu oraz zapewniono wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.

Aktualizacja CC 2015.3 oraz 6.3 obsługuje już nowe aparaty:

  • Canon EOS M10
  • Canon PowerShot G5 X
  • Canon PowerShot G9 X
  • Fujifilm X-T1 IR
  • Leica SL (Typ 601)
  • Sony RX1R II (DSC-RX1RM2)

Oprogramowanie umożliwia także funkcję theteringu z następującymi modelami:

  • Canon EOS 5DS
  • Canon EOS 5DS R
  • Canon EOS T6i / 750D
  • Canon EOS T6s / 760D

Wraz z uaktualnieniem pojawiło się również wiele nowych profili obiektywów. Szczegółową listę kompatybilnych szkieł, jak i samą aktualizację Lightrooma 6 możecie znaleźć na stronie www.adobe.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Niedawno Sony zapowiadało, że jednym z głównych założeń rozwoju aparatów jest kompletna integracja korpusów z systemami mobilnymi. Aplikacja Sony Visual Story to ważny...
20
0
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
Powiązane artykuły