Długo wyczekiwana aktualizacja Lightrooma 6 stała się faktem

Autor: Michał Chrzanowski

18 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Użytkownicy Lightrooma, którym nie do końca odpowiadały wcześniej wprowadzone zmiany mogą odetchnąć z ulgą. Nowa aktualizacja przywraca dawny panel odpowiadający za importowanie zdjęć, naprawia błędy oprogramowania oraz zapewnia wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o fali krytycznych komentarzy, które były kierowane w stronę Adobe. Użytkownicy Lightrooma 6 nie do końca byli zadowoleni ze zmian, jakie wprowadziła aktualizacja do wersji CC 2015.2.1 i 6.2.1. Najbardziej nie spodobał się przeprojektowany wygląd panelu służącego do importowania zdjęć. Skrytykowano też liczne błędy oprogramowania oraz znaczne spowolnienie w momencie zgrywania fotografii.

Dziś mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych użytkowników, którzy wyczekiwali uaktualnienia do wersji CC 2015.3 oraz 6.3. Nowa aktualizacja jest już dostępna do pobrania. Wraz z nią powrócono do dawnego wyglądu panelu importu zdjęć, co z pewnością powinno spotkać się z aprobatą ze strony fotografów. Ponadto, naprawiono błędy, które pojawiły się z wcześniejszą wersją programu oraz zapewniono wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.

Aktualizacja CC 2015.3 oraz 6.3 obsługuje już nowe aparaty:

  • Canon EOS M10
  • Canon PowerShot G5 X
  • Canon PowerShot G9 X
  • Fujifilm X-T1 IR
  • Leica SL (Typ 601)
  • Sony RX1R II (DSC-RX1RM2)

Oprogramowanie umożliwia także funkcję theteringu z następującymi modelami:

  • Canon EOS 5DS
  • Canon EOS 5DS R
  • Canon EOS T6i / 750D
  • Canon EOS T6s / 760D

Wraz z uaktualnieniem pojawiło się również wiele nowych profili obiektywów. Szczegółową listę kompatybilnych szkieł, jak i samą aktualizację Lightrooma 6 możecie znaleźć na stronie www.adobe.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza synchronizacja
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza...
Capture One wypuszcza aktualizację edytora zdjęć, która czyni program C1 2021 jeszcze lepszym. Tym razem usprawnienia przełożą się głównie na efektywność pracy....
13
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Firma Adobe udostępniła nową aktualizację programu Adobe Premiere Pro, zawierającą m.in. dwie duże funkcje. Pierwszą z nich jest Speech to Text do zamiana mowy w filmach na tekst. Drugą wsparcie...
8
SmugMug Source - nowa chmura z pełnym wsparciem plików RAW
SmugMug Source - nowa chmura z pełnym wsparciem plików RAW
Podgląd plików RAW, wyszukiwanie na bazie sztucznej inteligencji i rozliczanie za wykorzystaną pamięć. Nowa usługa Source na platformie SmugMug ma szansę być jedną z najlepszych chmur dla...
3
Powiązane artykuły