Adobe kapituluje – w Lightroomie 6 będą zmiany

Adobe kapituluje – w Lightroomie 6 będą zmiany
Aktualizacje oprogramowania nie zawsze spotykają się z aprobatą konsumentów. Niedawno dowiedzieli się o tym przedstawiciele firmy Adobe. Wraz z uaktualnieniem programu Lightroom zmianie uległ panel odpowiadający za importowanie zdjęć. Taki zabieg nie spodobał się użytkownikom, w związku z czym postanowili zainterweniować.
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych użytkowników programu Lightroom 6, którzy nie do końca byli zadowoleni z nowej aktualizacji. Uaktualnienie do wersji CC 2015.2.1 i 6.2.1 wprowadziło kilka zmian, w tym nowo zaprojektowany wygląd panelu służącego do importu zdjęć. Miał on być bardziej przyjazny i intuicyjny – głównie dla nowych użytkowników. Niestety stało się inaczej i wygląd nie przypadł do gustu fotografom, którzy przyzwyczaili się do starego interfejsu. Poniżej prezentujemy panel importu przed i po aktualizacji.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Dokonane zmiany spotkały się z dużą falą krytyki. W Internecie można było przeczytać wiele niepochlebnych komentarzy. Co więcej użytkownicy zaczęli nawet tworzyć petycje oraz słać oficjalne pisma do siedziby firmy. W związku z tym Adobe skapitulowało i zapowiedziało nową aktualizację, która przywróci stary wygląd panelu oraz usunie błędy, które są przyczyną spowolnienia działania programu. Niestety firma nie podała konkretnej daty, kiedy będzie dostępny nowy soft. Dla tych, którzy nie chcą czekać wyjście jest jedno – powrót do wersji 6.1.1. ”Nadal będziemy uskuteczniać działanie programu by był jeszcze bardziej przyjazny i intuicyjny. Jednak tym razem będziemy prowadzić także otwarty dialog z użytkownikami, tak by wprowadzane zmiany były spójne z ich oczekiwaniami. – powiedzieli przedstawiciele Adobe.

Tak więc na nową aktualizacje programu Lightroom 6 przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Wraz z nią nie tylko zostanie przywrócony stary wygląd panelu, lecz także sama czynność zgrywania zdjęć ma zostać skrócona. Obecnie Lightroom jest jednym z wolniejszych programów w kontekście importu obrazów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4