Adobe kapituluje – w Lightroomie 6 będą zmiany

Autor: Michał Chrzanowski

19 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Aktualizacje oprogramowania nie zawsze spotykają się z aprobatą konsumentów. Niedawno dowiedzieli się o tym przedstawiciele firmy Adobe. Wraz z uaktualnieniem programu Lightroom zmianie uległ panel odpowiadający za importowanie zdjęć. Taki zabieg nie spodobał się użytkownikom, w związku z czym postanowili zainterweniować.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych użytkowników programu Lightroom 6, którzy nie do końca byli zadowoleni z nowej aktualizacji. Uaktualnienie do wersji CC 2015.2.1 i 6.2.1 wprowadziło kilka zmian, w tym nowo zaprojektowany wygląd panelu służącego do importu zdjęć. Miał on być bardziej przyjazny i intuicyjny – głównie dla nowych użytkowników. Niestety stało się inaczej i wygląd nie przypadł do gustu fotografom, którzy przyzwyczaili się do starego interfejsu. Poniżej prezentujemy panel importu przed i po aktualizacji.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Dokonane zmiany spotkały się z dużą falą krytyki. W Internecie można było przeczytać wiele niepochlebnych komentarzy. Co więcej użytkownicy zaczęli nawet tworzyć petycje oraz słać oficjalne pisma do siedziby firmy. W związku z tym Adobe skapitulowało i zapowiedziało nową aktualizację, która przywróci stary wygląd panelu oraz usunie błędy, które są przyczyną spowolnienia działania programu. Niestety firma nie podała konkretnej daty, kiedy będzie dostępny nowy soft. Dla tych, którzy nie chcą czekać wyjście jest jedno – powrót do wersji 6.1.1. ”Nadal będziemy uskuteczniać działanie programu by był jeszcze bardziej przyjazny i intuicyjny. Jednak tym razem będziemy prowadzić także otwarty dialog z użytkownikami, tak by wprowadzane zmiany były spójne z ich oczekiwaniami. – powiedzieli przedstawiciele Adobe.

Tak więc na nową aktualizacje programu Lightroom 6 przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Wraz z nią nie tylko zostanie przywrócony stary wygląd panelu, lecz także sama czynność zgrywania zdjęć ma zostać skrócona. Obecnie Lightroom jest jednym z wolniejszych programów w kontekście importu obrazów.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza synchronizacja
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza...
Capture One wypuszcza aktualizację edytora zdjęć, która czyni program C1 2021 jeszcze lepszym. Tym razem usprawnienia przełożą się głównie na efektywność pracy....
13
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Firma Adobe udostępniła nową aktualizację programu Adobe Premiere Pro, zawierającą m.in. dwie duże funkcje. Pierwszą z nich jest Speech to Text do zamiana mowy w filmach na tekst. Drugą wsparcie...
8
SmugMug Source - nowa chmura z pełnym wsparciem plików RAW
SmugMug Source - nowa chmura z pełnym wsparciem plików RAW
Podgląd plików RAW, wyszukiwanie na bazie sztucznej inteligencji i rozliczanie za wykorzystaną pamięć. Nowa usługa Source na platformie SmugMug ma szansę być jedną z najlepszych chmur dla...
3
Powiązane artykuły