Adobe kapituluje – w Lightroomie 6 będą zmiany

0
Michał Chrzanowski
19 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Aktualizacje oprogramowania nie zawsze spotykają się z aprobatą konsumentów. Niedawno dowiedzieli się o tym przedstawiciele firmy Adobe. Wraz z uaktualnieniem programu Lightroom zmianie uległ panel odpowiadający za importowanie zdjęć. Taki zabieg nie spodobał się użytkownikom, w związku z czym postanowili zainterweniować.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych użytkowników programu Lightroom 6, którzy nie do końca byli zadowoleni z nowej aktualizacji. Uaktualnienie do wersji CC 2015.2.1 i 6.2.1 wprowadziło kilka zmian, w tym nowo zaprojektowany wygląd panelu służącego do importu zdjęć. Miał on być bardziej przyjazny i intuicyjny – głównie dla nowych użytkowników. Niestety stało się inaczej i wygląd nie przypadł do gustu fotografom, którzy przyzwyczaili się do starego interfejsu. Poniżej prezentujemy panel importu przed i po aktualizacji.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Dokonane zmiany spotkały się z dużą falą krytyki. W Internecie można było przeczytać wiele niepochlebnych komentarzy. Co więcej użytkownicy zaczęli nawet tworzyć petycje oraz słać oficjalne pisma do siedziby firmy. W związku z tym Adobe skapitulowało i zapowiedziało nową aktualizację, która przywróci stary wygląd panelu oraz usunie błędy, które są przyczyną spowolnienia działania programu. Niestety firma nie podała konkretnej daty, kiedy będzie dostępny nowy soft. Dla tych, którzy nie chcą czekać wyjście jest jedno – powrót do wersji 6.1.1. ”Nadal będziemy uskuteczniać działanie programu by był jeszcze bardziej przyjazny i intuicyjny. Jednak tym razem będziemy prowadzić także otwarty dialog z użytkownikami, tak by wprowadzane zmiany były spójne z ich oczekiwaniami. – powiedzieli przedstawiciele Adobe.

Tak więc na nową aktualizacje programu Lightroom 6 przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Wraz z nią nie tylko zostanie przywrócony stary wygląd panelu, lecz także sama czynność zgrywania zdjęć ma zostać skrócona. Obecnie Lightroom jest jednym z wolniejszych programów w kontekście importu obrazów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
To z pewnością nie najwygodniejszy i nie najpiękniejszy edytor RAW-ów na rynku, ale za darmo oferuje funkcje, które dla wielu mogą okazać się w zupełności...
36
0
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
28
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Powiązane artykuły