Adobe Lightroom 6 dostępny tylko na 64-bitowe systemy operacyjne

Adobe Lightroom 6 dostępny tylko na 64-bitowe systemy operacyjne
Na oficjalnym blogu Adobe pojawił się wpis informujący o tym, że najnowsza, szósta odsłona Lightrooma będzie kompatybilna wyłącznie z 64-bitowymi systemami operacyjnymi. Wiele osób chcących korzystać z najnowszej wersji programu będzie musiało dokonać upgrade’u systemu.
Adobe Lightroom 6 będzie współpracować jedynie z 64-bitowymi wersjami systemów operacyjnych, oznacza to, że aby korzystać z najnowszej odsłony popularnego programu do obróbki plików RAW, będziemy musieli korzystać z systemu Mac OS X co najmniej w wersji 10.8 lub z 64-bitowych wersji systemów Windows 7, 8 lub 8.1. Jednocześnie producent informuje, że blisko współpracuje z firmą Microsoft, aby najnowsza wersja programu była w pełni kompatybilna z nadchodzącym Windowsem 10.

Według Adobe skupienie się wyłącznie na systemach 64-bitowych ma umożliwić zwiększenie wydajności programu i wprowadzenie zaawansowanych funkcji związanych z obróbką obrazu. Niestety ciągle nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się premiery najnowszej wersji Lightrooma. Posiadacze systemu Mac OS X mogą za darmo dokonać aktualizacji do wersji Yosemite na stronie producenta, natomiast użytkownicy 32-bitowych wersji Windowsa będą zmuszeni zainwestować w nowy system.

Więcej informacji znajdziemy na blogu firmy Adobe.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8