Viltrox AF 16 mm f/1.8 z mocowaniem Nikon Z już w sprzedaży

Autor: Maciej Luśtyk

7 Czerwiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Dopracowany optycznie i przystępny cenowo jasny obiektyw superszerokokątny Viltroxa trafia w końcu do oferty mocowania Z. Szkło zadebiutowało właśnie na sklepowych półkach w cenie 2799 zł.

Pokazany rok temu Viltrox AF 16 mm f/1.8 STM to ukryty diament segmentu obiektywów superszerokokągtnych, który w rekordowo niskiej cenie (jak na obiektyw o takich możliwościach) oferuje jakość i wydajność zbliżoną do obiektywów natywnych. A wszystko to okraszone jest jeszcze unikalnymi funkcjami, jak wbudowany wyświetlacz czy możliwość nakręcenia standardowych filtrów kołowych.

Viltrox AF 16 mm f/1.8 STM to interesujące szkło do fotografii wnętrz, architektury, krajobrazu, astrofotografii czy nawet reportażu, a szeroki kąt widzenia i duża jasność spodobają się także vlogerom i filmującym. Wszystko, co musicie wiedzieć na temat tego szkła znajdziecie w poniższym teście, zrobionym na bazie modelu do aparatów Sony E.

Przeczytaj także:
Viltrox AF 16 mm f/1.8 STM FE - test obiektywu

Nowy jasny obiektyw superszerokokątny Viltrox AF 16 mm f/1.8 STM FE zamykać ma profesjonalną optykę i ciekawą funkcjonalność w bardzo atrakcyjnym cenowo tubusie. Sprawdziliśmy czy wybierając go nie będziemy musieli chodzić na kompromisy. [Czytaj więcej]

Teraz wreszcie ta wyjątkowa konstrukcja wykroczyła poza system Sony i jest dostępna także dla użytkowników aparatów Nikon Z. Jak poinformował dystrybutor, Viltrox AF 16 mm f/1.8 Z jest już dostępny w polskiej sieci sprzedaży.

 

Cena i dostępność

Co chyba najważniejsze, cena modelu Viltrox AF 16 mm f/1.8 STM w wariancie Nikon Z pozostaje niemal identyczna, jak w przypadku wersji Sony E. Na polskim rynku obiektyw zadebiutował w cenie 2799 zł. Obiektyw objęty jest programem darmowej 5-letniej gwarancji.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie na stronie viltroxstore.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
1
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)