Polska premiera obiektywu Viltrox 27 mm f/1.2 XF Pro - przetestujesz go na festiwalach w Gdańsku i Warszawie

Autor: Maciej Luśtyk

28 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Kolejny profesjonalny obiektyw Viltrox - model 27 mm f/1.2 XF Pro - już w pierwszej połowie września trafi do polskich sklepach. Jego możliwości będziecie mogli sprawdzić podczas Światłosiły i Fotoforma Festiwal.

W pierwszej połowie września w sprzedaży pojawi się zapowiadany obiektyw Viltrox 27 mm f/1.2 XF Pro. To bardzo ciekawa propozycja, ponieważ po przeliczeniu ta jasna stałka daje ekwiwalent 40 mm, co dla wielu może być ogniskową idealną. Foto-Technika jako dystrybutor marki Viltrox zaprasza na dwie oficjalne premiery tego obiektywu, które odbędą się na dwóch największych imprezach branżowych w Polsce, kolejno w Gdańsku oraz w Warszawie.

6-7 Września , ŚwiatłoSiła w Gdańsku

Zapraszamy na prelekcje Damiana Jakowskiego czwartek 07.09.2023, w godz. 14.45-15.45, "Fotografia portretowa. Od czego zacząć, jaki obiektyw wybrać, jak znaleźć swój styl?"

  • ECS – Sala Warsztatowa 4 (3. piętro) #LepszaFotografia

Więcej informacji: swiatlosila.pl

12-13 Października, FotoForma Festiwal w Warszawie 

Zapraszamy na prelekcje Grzegorza Koguta w piątek 13.10.2023, w godz. 11.00-12.00, "Obiektywy Viltrox w fotografii hobbystycznej i profesjonalnej"

  • Sala Paryż A.

Więcej informacji: www.festiwalfotoforma.pl

Obiektywy Viltrox dostępne do testowania przez cały czas trwania festiwali 

Oprócz powyższych dedykowanych wydarzeń, wszystkie obiektywy Viltrox będzie można przetestować podczas całego czasu trwania obydwu eventów. Dodatkowo na stoisku przygotowane zostaną niespodzianki oraz scena do fotografowania. Wszystkich gorąco zapraszamy na oba wydarzenia!

Viltrox 27 mm f/1.2 XF Pro

Obiektyw 27 mm 1.2 XF to kolejna propozycja z linii PRO chińskiego producenta który zdążył udowodnić że potrafi produkować wysokiej jakości instrumenty optyczne.

Przeczytaj także:
Viltrox AF 27 mm f/1.2 XF Pro - superjasny, niedrogi odpowiednik 40 mm do Fujifilm X

Zachęcony sukcesem modelu 75 mm f/1.2, Viltrox prezentuje kolejny obiektyw z serii Pro. Viltrox AF 27 mm f/1.2 XF będąc odpowiednikiem jasnego, pełnoklatkowego obiektywu 40 mm z miejsca staje się jednym najciekawszych szkieł w systemie. [Czytaj więcej]
  • Ultra wysoka rozdzielczość: Obiektyw ten oferuje wyjątkowo wysoką rozdzielczość, co pozwala na odwzorowanie szczegółów od krawędzi do środka kadru.
  • Autofokus i ostrzenie: Wyposażony w silnik krokowy STM i zaawansowany algorytm, który umożliwia szybki i precyzyjny autofokus oraz śledzenie ostrości. Wspiera również funkcje takie jak automatyczne wykrywanie oka czy zwierzęcia.
  • Pierścień przysłony: Unikalny projekt klikalnego pierścienia przysłony pozwala na płynną zmianę przysłony podczas fotografowania, co może być wygodne w różnych sytuacjach.
  • Wydajność w nagrywaniu filmów: Duży otwór przysłony i skuteczny autofokus sprawiają, że obiektyw nadaje się również do nagrywania filmów, minimalizując efekt oddychania (zmiany ogniskowej podczas zmiany ostrości).
  • Metalowy korpus: Solidny korpus wykonany z aluminium nadaje obiektywowi trwałość i lekkość.
  • Ochrona i uszczelnienia: Obiektyw jest wyposażony w ochronę przed wodą, pyłem i wymagającymi warunkami atmosferycznymi, co czyni go bardziej wszechstronnym w użyciu na zewnątrz. Posiada aż 10 uszczelek począwszy od uszczelki umieszczonej na bagnecie.
  • Detale i wykończenie: Wysoka jakość wykonania i dopracowanie w szczegółach, jak choćby świetnej jakości osłona przeciwsłoneczna czy mosiężny bagnet, podnoszą trwałość i wydajność obiektywu.
  • Aktualizacja oprogramowania: Obecność portu USB-C pozwala na aktualizację oprogramowania obiektywu, co może być przydatne w przypadku ewentualnych ulepszeń.
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)