Polska premiera obiektywu Viltrox 27 mm f/1.2 XF Pro - przetestujesz go na festiwalach w Gdańsku i Warszawie

Autor: Maciej Luśtyk

28 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Kolejny profesjonalny obiektyw Viltrox - model 27 mm f/1.2 XF Pro - już w pierwszej połowie września trafi do polskich sklepach. Jego możliwości będziecie mogli sprawdzić podczas Światłosiły i Fotoforma Festiwal.

W pierwszej połowie września w sprzedaży pojawi się zapowiadany obiektyw Viltrox 27 mm f/1.2 XF Pro. To bardzo ciekawa propozycja, ponieważ po przeliczeniu ta jasna stałka daje ekwiwalent 40 mm, co dla wielu może być ogniskową idealną. Foto-Technika jako dystrybutor marki Viltrox zaprasza na dwie oficjalne premiery tego obiektywu, które odbędą się na dwóch największych imprezach branżowych w Polsce, kolejno w Gdańsku oraz w Warszawie.

6-7 Września , ŚwiatłoSiła w Gdańsku

Zapraszamy na prelekcje Damiana Jakowskiego czwartek 07.09.2023, w godz. 14.45-15.45, "Fotografia portretowa. Od czego zacząć, jaki obiektyw wybrać, jak znaleźć swój styl?"

  • ECS – Sala Warsztatowa 4 (3. piętro) #LepszaFotografia

Więcej informacji: swiatlosila.pl

12-13 Października, FotoForma Festiwal w Warszawie 

Zapraszamy na prelekcje Grzegorza Koguta w piątek 13.10.2023, w godz. 11.00-12.00, "Obiektywy Viltrox w fotografii hobbystycznej i profesjonalnej"

  • Sala Paryż A.

Więcej informacji: www.festiwalfotoforma.pl

Obiektywy Viltrox dostępne do testowania przez cały czas trwania festiwali 

Oprócz powyższych dedykowanych wydarzeń, wszystkie obiektywy Viltrox będzie można przetestować podczas całego czasu trwania obydwu eventów. Dodatkowo na stoisku przygotowane zostaną niespodzianki oraz scena do fotografowania. Wszystkich gorąco zapraszamy na oba wydarzenia!

Viltrox 27 mm f/1.2 XF Pro

Obiektyw 27 mm 1.2 XF to kolejna propozycja z linii PRO chińskiego producenta który zdążył udowodnić że potrafi produkować wysokiej jakości instrumenty optyczne.

Przeczytaj także:
Viltrox AF 27 mm f/1.2 XF Pro - superjasny, niedrogi odpowiednik 40 mm do Fujifilm X

Zachęcony sukcesem modelu 75 mm f/1.2, Viltrox prezentuje kolejny obiektyw z serii Pro. Viltrox AF 27 mm f/1.2 XF będąc odpowiednikiem jasnego, pełnoklatkowego obiektywu 40 mm z miejsca staje się jednym najciekawszych szkieł w systemie. [Czytaj więcej]
  • Ultra wysoka rozdzielczość: Obiektyw ten oferuje wyjątkowo wysoką rozdzielczość, co pozwala na odwzorowanie szczegółów od krawędzi do środka kadru.
  • Autofokus i ostrzenie: Wyposażony w silnik krokowy STM i zaawansowany algorytm, który umożliwia szybki i precyzyjny autofokus oraz śledzenie ostrości. Wspiera również funkcje takie jak automatyczne wykrywanie oka czy zwierzęcia.
  • Pierścień przysłony: Unikalny projekt klikalnego pierścienia przysłony pozwala na płynną zmianę przysłony podczas fotografowania, co może być wygodne w różnych sytuacjach.
  • Wydajność w nagrywaniu filmów: Duży otwór przysłony i skuteczny autofokus sprawiają, że obiektyw nadaje się również do nagrywania filmów, minimalizując efekt oddychania (zmiany ogniskowej podczas zmiany ostrości).
  • Metalowy korpus: Solidny korpus wykonany z aluminium nadaje obiektywowi trwałość i lekkość.
  • Ochrona i uszczelnienia: Obiektyw jest wyposażony w ochronę przed wodą, pyłem i wymagającymi warunkami atmosferycznymi, co czyni go bardziej wszechstronnym w użyciu na zewnątrz. Posiada aż 10 uszczelek począwszy od uszczelki umieszczonej na bagnecie.
  • Detale i wykończenie: Wysoka jakość wykonania i dopracowanie w szczegółach, jak choćby świetnej jakości osłona przeciwsłoneczna czy mosiężny bagnet, podnoszą trwałość i wydajność obiektywu.
  • Aktualizacja oprogramowania: Obecność portu USB-C pozwala na aktualizację oprogramowania obiektywu, co może być przydatne w przypadku ewentualnych ulepszeń.
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
1
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)