Viltrox 75 mm f/1.2 Pro od teraz także z mocowaniami Sony E i Nikon Z

Autor: Maciej Luśtyk

1 Sierpień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeden z najjaśniejszych obiektywów do aparatów APS-C debiutuje w systemach Sony E i Nikon Z. Viltrox 75 mm f/1.2 Pro to profesjonalna portretówka w świetnej cenie.

Pod koniec zeszłego roku Viltrox zaprezentował swoją pierwszą konstrukcję z linii Pro - zaawansowany optycznie i bardzo agresywnie wyceniony (2999 zł) obiektyw Viltrox AF 75 mm f/1.2 XF Pro z mocowaniem Fujifilm X. Jak mogliśmy przekonać się podczas polskiej premiery, jest to obiektyw, który jak najbardziej może konkurować z natywnymi konstrukcjami systemu X, a nawet jedno z najlepszych szkieł portretowych (ekwiwalent 112 mm) w systemie.

Viltrox 75 mm f/1.2 Pro z nowymi mocowaniami

Viltrox 75 mm f/1.2 Pro w wariantach Nikon Z i Sony E

Teraz z dobrodziejstw Viltroxa będą mogły skorzystać także osoby używające aparatów Sony E i Nikon Z. Chiński producent właśnie zaprezentował dwa nowe warianty obiektywu.

Jak wynika ze specyfikacji, będzie to dokładnie to samo szkło, co w przypadku wersji do Fujifilm X. Otrzymujemy więc uszczelnioną konstrukcję, opartą o 16 soczewek w 11 grupach (wśród nich 4 soczewki HR i 3 elementy ED) i 11-listkową przysłonę, która umożliwi ostrzenie z minimalnej odległości 88 cm i która do realizacji AF wykorzystuje silnik krokowy STM. Jedyną różnicą pozostaje waga - w przypadku wersji Nikon Z szkło będzie ważyć 710 g (670-675 g w przypadku wersji Fujifilm X i Sony E).

Przeczytaj także:
Viltrox AF 75 mm f/1.2 XF Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)

Pierwsze szkło Viltrox z linii Pro aspiruje do miana najdoskonalszego obiektywu portretowego w systemie Fujifilm X. Jego możliwości mieliśmy okazję przetestować podczas oficjalnej polskiej premiery. Oto nasze pierwsze wnioski i galeria zdjęć przykładowych. [Czytaj więcej]

Cena i dostępność

Obiektyw Viltrox 75 mm f/1.2 Pro w wersjach z mocowaniami Sony E i Nikon Z jest już dostępny do zamówienia ze strony producenta w cenie b (ok, 2095 zł). W przypadku wysyłki z Chin należy mieć jedynie na uwadze możliwość naliczenia dodatkowych opłat celnych.

Na razie nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie i w jakiej cenie nowe warianty obiektywu zadebiutują na polskim rynku. Na pewno jednak ich cena będzie zbliżona, lub identyczna jak w przypadku wersji XF, czyli ok. 2999 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie viltroxstore.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa kolejny raz udowadnia, że nieprzypadkowo cieszy się tytułem jednego z innowatorów rynku optyki. Nowe filmowe obiektywy Argus Cine oferują rekordową jasność, niewielkie wymiary i...
7
Viltrox Luna 30-300 mm T4 Zoom 10x - jeden, by rządzić wszystkimi
Viltrox Luna 30-300 mm T4 Zoom 10x - jeden, by rządzić wszystkimi
Viltrox oficjalnie zaprezentował jeden z najbardziej imponujących obiektywów filmowych, jakie ujrzały światło dzienne. Szkło zamyka wyjątkowo uniwersalny zakres ogniskowych i wysokiej...
7
Canon RF-S 3,9 mm f/3.5 STM Dual Fisheye - kolejny obiektyw do treści VR. Tym razem do APS-C i w niższej cenie
Canon RF-S 3,9 mm f/3.5 STM Dual Fisheye - kolejny obiektyw do treści VR. Tym razem do APS-C i w...
Interesuje cię tworzenie przestrzennych filmów, stworzonych do oglądania w goglach VR? Najnowszy obiektyw Canona to prawdopodobnie jedno z najbardziej przystępnych cenowo rozwiązań,...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)