Viltrox Epic - nowa seria anamorficznych obiektywów kinowych

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Grudzień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Viltrox nie odpuszcza i rozszerza swoją ofertę o nowe profesjonalne obiektywy filmowe. W skład nowej serii wchodzą bliźniacze modele o ogniskowych 35, 50 i 75 mm, ale już wiadomo, że będą kolejne…

Seria Epic to bliźniacze konstrukcje anamorficzne o jasności T2.0 i współczynniku kompresji obrazu 1.33. W skład serii wchodzą trzy pełnoklatkowe stałki z mocowaniem PL o ogniskowych 35, 50, 75 mm. Każda z nich jest solidnie wykonana i uszczelniona oraz pozbawiona efektu oddychania podczas przeostrzania.

Obiektywy mają taką samą wagę, długość i średnicę wynoszącą 95 mm oraz środek ciężkości. Każdy z nich ma także 8 listkową przysłonę oraz jednakowo rozmieszczone przyciski i pierścienie, które oprócz tego, że są wykonane w standardzie M0.8, mają identyczny kąt obrotu. Wszystko po to, by na planie zdjęciowym wymiana obiektywu w jak najmniejszym stopniu zakłócała przygotowany i wyważony setup.

Producent już zaznacza, że seria Epic to nie zamknięty rozdział. Do zaprezentowanego grona trzech modeli mają dołączyć dwa kolejne o ogniskowych 25 i 100 mm.

Viltrox Epic - cena i dostępność

Obiektywy kinowe Viltrox Epic mają być dostępne od stycznia 2023 roku. Cena pojedynczego modelu ma wynosić 2799 dolarów (około 13 000 zł), natomiast zestaw trzech ma kosztować 7899 dolarów.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)