Viltrox Epic - nowa seria anamorficznych obiektywów kinowych

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Grudzień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Viltrox nie odpuszcza i rozszerza swoją ofertę o nowe profesjonalne obiektywy filmowe. W skład nowej serii wchodzą bliźniacze modele o ogniskowych 35, 50 i 75 mm, ale już wiadomo, że będą kolejne…

Seria Epic to bliźniacze konstrukcje anamorficzne o jasności T2.0 i współczynniku kompresji obrazu 1.33. W skład serii wchodzą trzy pełnoklatkowe stałki z mocowaniem PL o ogniskowych 35, 50, 75 mm. Każda z nich jest solidnie wykonana i uszczelniona oraz pozbawiona efektu oddychania podczas przeostrzania.

Obiektywy mają taką samą wagę, długość i średnicę wynoszącą 95 mm oraz środek ciężkości. Każdy z nich ma także 8 listkową przysłonę oraz jednakowo rozmieszczone przyciski i pierścienie, które oprócz tego, że są wykonane w standardzie M0.8, mają identyczny kąt obrotu. Wszystko po to, by na planie zdjęciowym wymiana obiektywu w jak najmniejszym stopniu zakłócała przygotowany i wyważony setup.

Producent już zaznacza, że seria Epic to nie zamknięty rozdział. Do zaprezentowanego grona trzech modeli mają dołączyć dwa kolejne o ogniskowych 25 i 100 mm.

Viltrox Epic - cena i dostępność

Obiektywy kinowe Viltrox Epic mają być dostępne od stycznia 2023 roku. Cena pojedynczego modelu ma wynosić 2799 dolarów (około 13 000 zł), natomiast zestaw trzech ma kosztować 7899 dolarów.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
W niedawnym wywiadzie przedstawiciele producenta zdradzili plany produkcji kolejnych obiektywów do Nikon Z. Czy przeniesiona zostanie cała oferta dostępna do Sony...
10
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.
1
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które wygląda bardzo znajomo
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które...
Leica zaprezentowała najnowszy przybytek w ofercie zoomów do systemu L-Mount. Model Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 to stosunkowo kompaktowa propozycja dla...
5
Powiązane artykuły