Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM - portretówka wyższej klasy

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Canon wzbogaca ofertę obiektywów systemu R o model Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM. Szkło odznaczać ma się wzorową jakością obrazu, ponadprzeciętną szybkością i dużą wygodą pracy.

Jasne obiektywy 135 mm to konstrukcje, które ze względu na wyjątkową plastyką cieszą się popularnością zwłaszcza wśród fotografów mody, portrecistów oraz fotografów ślubnych i reklamowych. W końcu obiektywu tego typu doczekaliśmy się też w systemie R.

Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM wyznaczać ma nowe standardy jakości i szybkości dla obiektywów 135 mm

Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM obiecuje połączyć wzorową optykę z dużą szybkością, która do tej pory raczej nie była domeną obiektywów tego typu. Otrzymujemy więc zaawansowany układ optyczny, bazujący na 17 soczewkach w 12 grupach (3 elementy UD) i 9-listkowej przysłonie. Do tego powłoki ASC i Super Spectra oraz szybki, bezgłośny ultradźwiękowy napęd USM, który ma błyskawicznie ostrzyć i oferować skuteczne śledzenie zarówno w podczas fotografowania, jak i filmowania.

Zestaw ten pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 70 cm, co przełoży się na powiększenie 0,25 x - szkło będzie więc nam w stanie posłużyć również za obiektyw pseudo-makro i może dobrze sprawdzić się np. w fotografii produktowej.

Optyczna stabilizacja znacznie zwiększy wygodę pracy. Niestety szkło nie należy do lekkich

Otrzymujemy także w sparcie systemu stabilizacji (deklarowana skuteczność 5,5 EV), która w połączeniu ze stabilizacją matrycy w korpusach EOS R zapewnić ma nam kompensację drgań na poziomie 8 EV.

Jak wszystkie zaawansowane obiektywy RF, model 135 mm f/1.8 IS USM oferuje także dodatkowy pierścień funkcyjny, pozwalający m.in. płynnie regulować przysłonę), a także dwa przyciski funkcyjne. Obiekty został też uszczelniony przed kurzem i zachlapaniami. Szkło nie należy do małych i lekkich (89,2 x 130,3 mm, 935 g), ale powinno wynagrodzić nam to jakością i wygodą pracy. Na przednią soczewkę nakręcimy filtry o średnicy 82 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM trafi na rynek w grudniu 2022 roku w cenie 13 249 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie canon.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Dobra wiadomość dla miłośników jasnych teleobiektywów. Jak informuje producent, na początku 2024 roku na rynek wprowadzony zostanie obiektym Sony FE 300 mm f/2.8 GM...
2
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Lekki, kompaktowy, bardzo dobry optycznie i o niespotykanym zakresie. Najnowszy obiektyw zoom do Sony FE 20-70 mm f/4 G wyznacza nowe standardy...
8
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa w krótkim czasie przeszłą drogę od producenta egzotycznej optyki, do twórcy profesjonalnych i innowacyjnych rozwiązań na rynek filmowy. Szkła z serii Proteus to...
8
Powiązane artykuły