Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM - portretówka wyższej klasy

Autor: Maciej Luśtyk

2 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Canon wzbogaca ofertę obiektywów systemu R o model Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM. Szkło odznaczać ma się wzorową jakością obrazu, ponadprzeciętną szybkością i dużą wygodą pracy.

Jasne obiektywy 135 mm to konstrukcje, które ze względu na wyjątkową plastyką cieszą się popularnością zwłaszcza wśród fotografów mody, portrecistów oraz fotografów ślubnych i reklamowych. W końcu obiektywu tego typu doczekaliśmy się też w systemie R.

Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM wyznaczać ma nowe standardy jakości i szybkości dla obiektywów 135 mm

Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM obiecuje połączyć wzorową optykę z dużą szybkością, która do tej pory raczej nie była domeną obiektywów tego typu. Otrzymujemy więc zaawansowany układ optyczny, bazujący na 17 soczewkach w 12 grupach (3 elementy UD) i 9-listkowej przysłonie. Do tego powłoki ASC i Super Spectra oraz szybki, bezgłośny ultradźwiękowy napęd USM, który ma błyskawicznie ostrzyć i oferować skuteczne śledzenie zarówno w podczas fotografowania, jak i filmowania.

Zestaw ten pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 70 cm, co przełoży się na powiększenie 0,25 x - szkło będzie więc nam w stanie posłużyć również za obiektyw pseudo-makro i może dobrze sprawdzić się np. w fotografii produktowej.

Optyczna stabilizacja znacznie zwiększy wygodę pracy. Niestety szkło nie należy do lekkich

Otrzymujemy także w sparcie systemu stabilizacji (deklarowana skuteczność 5,5 EV), która w połączeniu ze stabilizacją matrycy w korpusach EOS R zapewnić ma nam kompensację drgań na poziomie 8 EV.

Jak wszystkie zaawansowane obiektywy RF, model 135 mm f/1.8 IS USM oferuje także dodatkowy pierścień funkcyjny, pozwalający m.in. płynnie regulować przysłonę), a także dwa przyciski funkcyjne. Obiekty został też uszczelniony przed kurzem i zachlapaniami. Szkło nie należy do małych i lekkich (89,2 x 130,3 mm, 935 g), ale powinno wynagrodzić nam to jakością i wygodą pracy. Na przednią soczewkę nakręcimy filtry o średnicy 82 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw Canon RF 135 mm f/1.8 IS USM trafi na rynek w grudniu 2022 roku w cenie 13 249 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie canon.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 24 mm f/1.4 - jasny ekwiwalent 35 mm za 500 zł. Żal nie kupić
7Artisans 24 mm f/1.4 - jasny ekwiwalent 35 mm za 500 zł. Żal nie kupić
7Artisans prezentuje kolejny ciekawy obiektyw manualny. Tym razem jest to supertani odpowiednik obiektywu 35 mm do aparatów Fujifilm X.
6
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C
Nikon poszerza portfolio obiektywów niepełnoklatkowych. Zaprezentowany właśnie Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 będzie odpowiednikiem klasycznej 35-tki, lubianej wśród fotografów za uniwersalność.
6
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiada obiektyw 65 mm T1.5 - krótkie filmowe tele na horyzoncie
Irix zapowiedział rozszerzenie katalogu filmowej optyki o jasny model 65 mm T1.5, czym uzupełni lukę w zakresie krótkich portretowych teleobiektywów.
5
Powiązane artykuły