Zapowiedź

Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD do Nikon Z - znamy polską cenę

Autor: Maciej Luśtyk

7 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Tamron zapowiedział ekspansję na nowy system i zaprezentował pierwszy obiektyw z mocowaniem Nikon Z. Jako pierwszy w sprzedaży pojawi się pełnoklatkowy obiektyw zoom 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD.

Kilka dni temu Tamron oficjalnie wszedł do systemu Nikon Z i podzielił się informacją, w której zapowiedział pierwszy obiektyw z tym mocowaniem. Dziś poznaliśmy już datę jego premiery i sugerowaną polską cenę.

Na początek uniwersalny zoom

Pierwszą premierą w nowym systemie będzie model Tamron 70-300 mm F/4.5-6.3 Di III RXD - najlżejszego zooma w swojej klasie, który przed dwoma laty zadebiutował w wersji Sony E. Pod względem konstrukcji obiektyw niczym nie będzie różnił się od swojego pierwowzoru, o którym możecie przeczytać poniżej.

Przeczytaj także:
Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD - zdjęcia przykładowe i pierwsze wnioski

Najnowszy pełnoklatkowy zoom Tamrona z mocowaniem Sony E, to konstrukcja na pewno lekka i uniwersalna. A jak wypada pod względem optycznym? W nasze ręce trafił już jeden z pierwszych egzemplarzy! [Czytaj więcej]

Jedyną różnicą w wersji Nikon Z będzie obecność złącza USB-C, za pomocą którego połączymy się z aplikacją Tamron Lens Utility, pozwalającą aktualizować oprogramowanie i personalizować działanie obiektywu. Z racji braku przycisku funkcyjnego i przełączników opcje personalizacji będą jednak ograniczone. Na ile - tego na razie nie wiadomo.

Cena i dostępność

Obiektyw Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD w wersji Nikon Z trafi do sprzedaży jeszcze we wrześniu 2022 roku. Na polskim rynku za obiektyw zapłacimy 3890 zł. To sporo więcej niż obecnie kosztuje on w wersji z mocowaniem Sony E (poniżej 2500 zł).

Niebawem oferta powinna wzbogacić się o najbardziej popularne produkcje Tamrona. Inni producenci też zapewne ruszą do boju

Wejście Tamrona w system Nikon Z jest miłym zaskoczeniem i najprawdopodobniej zapowiedzią większego otwarcia na zewnętrznych producentów. W niedługim czasie w mocowaniu Z powinniśmy zobaczyć także pierwsze produkcje Sigmy, a sam Tamron zapewne szybko wzbogaci ofertę o najważniejsze dotychczasowe modele, które zdobyły popularność w systemie Sony.

O nowościach będziemy was informować na bieżąco.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift - pierwszy taki obiektyw na rynku
Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift - pierwszy taki obiektyw na rynku
Laowa wprowadza do sprzedaży pierwszy na świecie obiekty zoom z funkcją przesuwania osi optycznej. Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift jest przeznaczony dla aparatów APS-C, oferując...
4
Mitakon Speedmaster 80 mm f/1.6 - niedroga portretówka do średniego formatu
Mitakon Speedmaster 80 mm f/1.6 - niedroga portretówka do średniego formatu
Zhong Yi Optics zaprezentowało najnowszy obiektyw manualny z serii Speedmaster. Szkło zaoferuje nam ekwiwalent ogniskowej 63 mm i mocne rozmycie w bardzo przystępnej cenie.
1
Nadchodzi pierwszy obiektyw zoom z korekcją perspektywy - to mogła zrobić tylko Laowa
Nadchodzi pierwszy obiektyw zoom z korekcją perspektywy - to mogła zrobić tylko Laowa
Venus Optics zapowiada pierwszy w historii obiektyw zmiennoogniskowy z funkcją Shift. Premiera modelu Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift odbędzie się już w poniedziałek.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)