Zapowiedź

Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD do Nikon Z - znamy polską cenę

Autor: Maciej Luśtyk

7 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Tamron zapowiedział ekspansję na nowy system i zaprezentował pierwszy obiektyw z mocowaniem Nikon Z. Jako pierwszy w sprzedaży pojawi się pełnoklatkowy obiektyw zoom 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD.

Kilka dni temu Tamron oficjalnie wszedł do systemu Nikon Z i podzielił się informacją, w której zapowiedział pierwszy obiektyw z tym mocowaniem. Dziś poznaliśmy już datę jego premiery i sugerowaną polską cenę.

Na początek uniwersalny zoom

Pierwszą premierą w nowym systemie będzie model Tamron 70-300 mm F/4.5-6.3 Di III RXD - najlżejszego zooma w swojej klasie, który przed dwoma laty zadebiutował w wersji Sony E. Pod względem konstrukcji obiektyw niczym nie będzie różnił się od swojego pierwowzoru, o którym możecie przeczytać poniżej.

Przeczytaj także:
Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD - zdjęcia przykładowe i pierwsze wnioski

Najnowszy pełnoklatkowy zoom Tamrona z mocowaniem Sony E, to konstrukcja na pewno lekka i uniwersalna. A jak wypada pod względem optycznym? W nasze ręce trafił już jeden z pierwszych egzemplarzy! [Czytaj więcej]

Jedyną różnicą w wersji Nikon Z będzie obecność złącza USB-C, za pomocą którego połączymy się z aplikacją Tamron Lens Utility, pozwalającą aktualizować oprogramowanie i personalizować działanie obiektywu. Z racji braku przycisku funkcyjnego i przełączników opcje personalizacji będą jednak ograniczone. Na ile - tego na razie nie wiadomo.

Cena i dostępność

Obiektyw Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD w wersji Nikon Z trafi do sprzedaży jeszcze we wrześniu 2022 roku. Na polskim rynku za obiektyw zapłacimy 3890 zł. To sporo więcej niż obecnie kosztuje on w wersji z mocowaniem Sony E (poniżej 2500 zł).

Niebawem oferta powinna wzbogacić się o najbardziej popularne produkcje Tamrona. Inni producenci też zapewne ruszą do boju

Wejście Tamrona w system Nikon Z jest miłym zaskoczeniem i najprawdopodobniej zapowiedzią większego otwarcia na zewnętrznych producentów. W niedługim czasie w mocowaniu Z powinniśmy zobaczyć także pierwsze produkcje Sigmy, a sam Tamron zapewne szybko wzbogaci ofertę o najważniejsze dotychczasowe modele, które zdobyły popularność w systemie Sony.

O nowościach będziemy was informować na bieżąco.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Astrhori 85 mm f/1.8 - nadchodzi kolejny niedrogi obiektyw z AF do Sony E
Astrhori 85 mm f/1.8 - nadchodzi kolejny niedrogi obiektyw z AF do Sony E
Na naszych oczach odgrywa się optyczna rewolucja. Kolejny chiński producent wprowadza obiektyw z napędem AF, który wzbogaci rosnącą ofertę zewnętrznej optyki w...
5
TTartisan 11 mm f/2.8 ED - obiektyw fisheye w nowej wersji do… lustrzanek
TTartisan 11 mm f/2.8 ED - obiektyw fisheye w nowej wersji do… lustrzanek
Pełnoklatkowy manualny obiektyw rybie oko chińskiego producenta TTartisan debiutuje w wersji przeznaczonej do lustrzanek. Od teraz kupimy go także z mocowaniami Canon...
5
Cashback Tamron - do 960 zł zwrotu przy zakupie obiektywów do Sony E
Cashback Tamron - do 960 zł zwrotu przy zakupie obiektywów do Sony E
Cashback marki Tarmon to świetna okazja na zakup obiektywów do systemu Sony E. Do końca roku obiektywy zoom kupimy nawet 960 zł taniej.
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)