Viltrox AF 13 mm f/1.4 dostępny na nowych mocowaniach

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Jasny i szerokokątny obiektyw Viltrox AF 13 mm f/1.4 do aparatów z matrycami APS-C wchodzi na rynek w wersjach z nowymi bagnetami.

Zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku Viltrox AF 13 mm f/1.4, jasny obiektyw do bezlusterkowców z matrycami APS-C był dostępny do tej pory jedynie w wersji z mocowaniem Fujifilm X. Niebawem jednak w sprzedaży pojawią się modele do dwóch kolejnych systemów - Sony E oraz Nikon Z.

Viltrox AF 13 mm f/1.4 jest odpowiednikiem pełnoklatkowej stałki 20 mm f/1.4. Z racji tak szerokiej ogniskowej to świetna propozycja dla fotografów krajobrazu naturalnego, w tym nocnego, oraz miejskiego, a także architektury i reportażu. Świetnie sprawdzi się też przy vlogowaniu.

Konstrukcja optyczna złożona jest z 14 elementów ułożonych w 11 grupach. Wśród nich są 2 elementy asferyczne, 2 elementy o wysokim współczynniku załamania HR i 4 soczewki ze szkła o niskiej dyspersji ED. Wszystko to ma zapewniać obraz o wysokiej rozdzielczości, niwelować aberacje chromatyczne i pomagać w wiernym odwzorowaniu kolorów. Z kolei powłoki HD Nano zapobiegają powstawaniu refleksów świetlnych oraz chronią przednią soczewkę przed kurzem i ułatwiają jej czyszczenie z brudu i wilgoci.

Całość zamknięta jest w gustownej metalowej obudowie. Na bagnecie znajduje się port USB-C do aktualizacji firmware’u. Na obiektyw możemy nakręcić filtry o średnicy 67 mm.

Viltrox AF 13 mm f/1.4 do Sony i Nikona - jakie ceny?

Nowe mocowania obiektywu Viltrox AF 13 mm f/1.4 mają pojawić się w sprzedaży w ciągu 2 tygodni. Zarówno wersja do Sony E, jak i do systemu Nikon Z ma kosztować 2399 zł, czyli około 100 zł więcej niż kosztuje obecnie model z bagnetem Fujifilm X.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony prezentuje kolejny po modelu 24-50 mm kompaktowy zoom ze światłem f/2.8, który łączy niewielkie wymiary ze stosunkowo przystępną ceną. Nowy szeroki kąt celuje w twórców, którym...
6
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Po wersjach do systemów Leica M i Canon RF, jasną manualną portretówkę Voigtlander Norton 75 mm f/1.5 otrzymujemy także z mocowaniem Nikon Z. Obiektyw łączy wysokiej jakości optykę ze...
2
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Next77, dystrybutor obiektywów Irix informuje o specjalnej ofercie na obiektyw Irix 45 mm f/1.4. Do końca kwietnia model ten dostępny jest z 40-procentowym rabatem.
4
Powiązane artykuły