Viltrox AF 13 mm f/1.4 dostępny na nowych mocowaniach

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Jasny i szerokokątny obiektyw Viltrox AF 13 mm f/1.4 do aparatów z matrycami APS-C wchodzi na rynek w wersjach z nowymi bagnetami.

Zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku Viltrox AF 13 mm f/1.4, jasny obiektyw do bezlusterkowców z matrycami APS-C był dostępny do tej pory jedynie w wersji z mocowaniem Fujifilm X. Niebawem jednak w sprzedaży pojawią się modele do dwóch kolejnych systemów - Sony E oraz Nikon Z.

Viltrox AF 13 mm f/1.4 jest odpowiednikiem pełnoklatkowej stałki 20 mm f/1.4. Z racji tak szerokiej ogniskowej to świetna propozycja dla fotografów krajobrazu naturalnego, w tym nocnego, oraz miejskiego, a także architektury i reportażu. Świetnie sprawdzi się też przy vlogowaniu.

Konstrukcja optyczna złożona jest z 14 elementów ułożonych w 11 grupach. Wśród nich są 2 elementy asferyczne, 2 elementy o wysokim współczynniku załamania HR i 4 soczewki ze szkła o niskiej dyspersji ED. Wszystko to ma zapewniać obraz o wysokiej rozdzielczości, niwelować aberacje chromatyczne i pomagać w wiernym odwzorowaniu kolorów. Z kolei powłoki HD Nano zapobiegają powstawaniu refleksów świetlnych oraz chronią przednią soczewkę przed kurzem i ułatwiają jej czyszczenie z brudu i wilgoci.

Całość zamknięta jest w gustownej metalowej obudowie. Na bagnecie znajduje się port USB-C do aktualizacji firmware’u. Na obiektyw możemy nakręcić filtry o średnicy 67 mm.

Viltrox AF 13 mm f/1.4 do Sony i Nikona - jakie ceny?

Nowe mocowania obiektywu Viltrox AF 13 mm f/1.4 mają pojawić się w sprzedaży w ciągu 2 tygodni. Zarówno wersja do Sony E, jak i do systemu Nikon Z ma kosztować 2399 zł, czyli około 100 zł więcej niż kosztuje obecnie model z bagnetem Fujifilm X.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
W niedawnym wywiadzie przedstawiciele producenta zdradzili plany produkcji kolejnych obiektywów do Nikon Z. Czy przeniesiona zostanie cała oferta dostępna do Sony...
10
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.
1
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które wygląda bardzo znajomo
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które...
Leica zaprezentowała najnowszy przybytek w ofercie zoomów do systemu L-Mount. Model Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 to stosunkowo kompaktowa propozycja dla...
5
Powiązane artykuły