TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

21 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem. TTArtisan 40 mm f/2.8 oferuje ekwiwalent 60 mm i obiecuje skalę odwzorowania 1:1.

Za sprawą manualnej chińskiej optyki segment APS-C przeżywa aktualnie swoją drugą młodość. Jeszcze nigdy na rynku nie było bowiem tak dużego wyboru niedrogich szkieł. Już niebawem oferta obiektywów do bezlusterkowych aparatów z mniejszą matrycą powiększy się o ciekawie zapowiadający się niedrogi model TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1.

TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 będzie prawdopodobnie najtańszym szkłem makro do APS-C. Oferować ma jednak niezłe rezultaty

Jak zdradza producent, układ optyczny zbudowany został na bazie 8 elementów w 7 grupach, wyposażony jest w dwie soczewki niskodyspersyjne, które minimalizować mają występowanie aberracji i będzie pozwalać na uzyskanie skali odwzorowania 1:1. Ma przy tym oferować ostrość, która zadowoli miłośników makro.

Na tę chwilę nie znamy więcej szczegółów specyfikacji, ale z pewnością oprócz osób zainteresowanych makrofotografią po obiektyw chętnie sięgną także amatorzy portretu i szeroko pojętej fotografii produktowej (ekwiwalent 60 mm). Na filmiku promocyjnym możliwości nowego szkła prezentują się całkiem obiecująco.

Cena i dostępność

Szkło będzie dostępne w wersjach z bagnetami: Canon EF-M, Fujiflm X, Mikro Cztery Trzecie (ekwiwalent 80 mm), Nikon Z i Sony E. Jego cena ani data premiery rynkowej jak na razie nie są znane, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze konstrukcje producenta do aparatów APS-C, należy spodziewać się pułapu nieprzekraczającego kilkuset złotych (obecnie najdroższy obiektyw APS-C w ofercie TT Artisan kosztuje 150 dolarów).

Cena mieszcząca się w pułapie poniżej 150 dolarów podawana jest także przez pierwszych recenzentów (filmik powyżej) .Jeżeli chcecie pobawić się w zgadywanie, TT Artisan przygotowało specjalny konkurs. W komentarzach do powyższego filmiku z Youtube'a należy wpisać spodziewaną cenę obiektywu. Ten kto będzie najbliżej, otrzyma jeden egzemplarz na własność.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie na stronie ttartisan.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Oferujący unikalny zakres ogniskowych, obiektyw Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD będzie najbardziej kompaktowym i jednym z najbardziej uniwersalnych szerokokątnych...
31
NiSi 9 mm f/2.8 - nadchodzi nowy ultraszeroki kąt do APS-C
NiSi 9 mm f/2.8 - nadchodzi nowy ultraszeroki kąt do APS-C
NiSi prezentuje swój drugi obiektyw. NiSi 9 mm f/2.8 to obiektyw stworzony z myślą o aparatach APS-C, z którymi zaoferuje nam ekwiwalent ogniskowej 13,5 mm, stając się...
9
Makro jesień z marką Irix - obiektyw 150 mm f/2.8 taniej o 380 zł
Makro jesień z marką Irix - obiektyw 150 mm f/2.8 taniej o 380 zł
Next77, dystrybutor marki Irix rusza ze specjalną ofertą dla fanów makrofotografii. Do końca października model Irix 150 mm f/2.8 kupimy ze sporym rabatem.
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)