TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

21 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem. TTArtisan 40 mm f/2.8 oferuje ekwiwalent 60 mm i obiecuje skalę odwzorowania 1:1.

Za sprawą manualnej chińskiej optyki segment APS-C przeżywa aktualnie swoją drugą młodość. Jeszcze nigdy na rynku nie było bowiem tak dużego wyboru niedrogich szkieł. Już niebawem oferta obiektywów do bezlusterkowych aparatów z mniejszą matrycą powiększy się o ciekawie zapowiadający się niedrogi model TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1.

TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 będzie prawdopodobnie najtańszym szkłem makro do APS-C. Oferować ma jednak niezłe rezultaty

Jak zdradza producent, układ optyczny zbudowany został na bazie 8 elementów w 7 grupach, wyposażony jest w dwie soczewki niskodyspersyjne, które minimalizować mają występowanie aberracji i będzie pozwalać na uzyskanie skali odwzorowania 1:1. Ma przy tym oferować ostrość, która zadowoli miłośników makro.

Na tę chwilę nie znamy więcej szczegółów specyfikacji, ale z pewnością oprócz osób zainteresowanych makrofotografią po obiektyw chętnie sięgną także amatorzy portretu i szeroko pojętej fotografii produktowej (ekwiwalent 60 mm). Na filmiku promocyjnym możliwości nowego szkła prezentują się całkiem obiecująco.

Cena i dostępność

Szkło będzie dostępne w wersjach z bagnetami: Canon EF-M, Fujiflm X, Mikro Cztery Trzecie (ekwiwalent 80 mm), Nikon Z i Sony E. Jego cena ani data premiery rynkowej jak na razie nie są znane, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze konstrukcje producenta do aparatów APS-C, należy spodziewać się pułapu nieprzekraczającego kilkuset złotych (obecnie najdroższy obiektyw APS-C w ofercie TT Artisan kosztuje 150 dolarów).

Cena mieszcząca się w pułapie poniżej 150 dolarów podawana jest także przez pierwszych recenzentów (filmik powyżej) .Jeżeli chcecie pobawić się w zgadywanie, TT Artisan przygotowało specjalny konkurs. W komentarzach do powyższego filmiku z Youtube'a należy wpisać spodziewaną cenę obiektywu. Ten kto będzie najbliżej, otrzyma jeden egzemplarz na własność.

Więcej informacji o obiektywach producenta znajdziecie na stronie ttartisan.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 12 mm f/2 X - pierwszy wyposażony w AF obiektyw producenta do aparatów Fujifilm
Samyang AF 12 mm f/2 X - pierwszy wyposażony w AF obiektyw producenta do aparatów Fujifilm
Jest mały, przystępny cenowo i obiecuje świetną jakość. Samyang AF 12 mm f/2 X zapowiada mocne wejście producenta do systemu Fujifilm X.
7
Obiektywy Tokina ATX-M 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 od teraz także do Sony E
Obiektywy Tokina ATX-M 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 od teraz także do Sony E
Bezlusterkowe trio jasnych obiektywów stałoogniskowych APS-C z serii Tokina ATX-M debiutuje wreszcie w systemie Sony.
7
Samyang AF 24-70 mm f/2.8 FE - uniwersalny budżetowy zoom oficjalnie w Polsce. Znamy cenę
Samyang AF 24-70 mm f/2.8 FE - uniwersalny budżetowy zoom oficjalnie w Polsce. Znamy cenę
Po obiektywach AF przyszedł czas na kolejną rewolucję w ofercie Samyanga. Producent zaprezentował świetnie zapowiadający się obiektyw 24-70 mm do Sony E, który jest...
34
Powiązane artykuły