TTartisan 28 mm f/5.6 - superkompaktowy szeroki kąt do Leica M

Autor: Maciej Luśtyk

18 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy obiektyw TTartisan 28 mm f/5.6 ma szansę stać się nowym ulubionym szkłem użytkowników Leiki do codziennego fotografowania. Nie może pochwalić się dużą jasnością, ale bryluje rozmiarami.

Do sprzedaży trafił nowy obiektyw TTartisan 28 mm f/5.6, który jest przystępną cenowo szerokokątną parą dla dalmierzowych aparatów serii Leica M. Jego główną zaletą jest kompaktowość - choć wystaje nieco poza obrys aparatu, w systemie Leiki możemy mówić o nim w kategoriach obiektywu pancake.

Zestaw Leica M + TTartisan 28 mm f/5.6 zmieścisz do kieszeni kurtki

Manualne szkło zbudowano w oparciu o 7 soczewek w 4 grupach, wśród których znajdziemy 1 soczewkę ED i 1 soczewkę HR, oraz 6-listkową przysłonę. Zestaw ten pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 1 metra i waży tylko 151 g. Otrzymujemy też wygodny uchwyt wspomagający ostrzenie.

Z pewnością nie jest to obiektyw, który pozwoli na uzyskanie jakiegokolwiek widocznego rozmycia, ale może okazać się fantastyczną propozycją do fotografii ulicznej czy codziennego fotografowania, gdzie chcielibyśmy, żeby aparat wraz z obiektywem mieścił nam się do kieszeni kurtki.

Cena i dostępność

Obiektyw wyceniono na 298 dolarów, czyli ok. 1180 zł. Jeśli więc szukacie pierwszego obiektywu na start do wyszukanej na aukcji starej analogowej Leiki, nowy TTartisan może okazać się jedną z najciekawszych opcji.

W zestawie znajdziemy także osłonę przeciwsłoneczną.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ttartisan.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic Leica DG Summilux 9 mm f/1.7 ASPH. - najlepszy obiektyw do vlogów w Mikro Cztery Trzecie?
Panasonic Leica DG Summilux 9 mm f/1.7 ASPH. - najlepszy obiektyw do vlogów w Mikro Cztery Trzecie?
Panasonic prezentuje szkło, które ma szansę na nowo zwrócić uwagę vlogerów w kierunku systemu Mikro Cztery Trzecie. Ze względu na przystępną cenę i kompaktowość...
7
Karta Angelbird lub statyw Benro gratis przy zakupie obiektywów Viltrox
Karta Angelbird lub statyw Benro gratis przy zakupie obiektywów Viltrox
Foto-Technika, dystrybutor obiektywów Viltrox rusza z nową promocją. Każdy, kto do końca czerwca 2022 roku zakupi jedno ze szkieł objętych promocją, będzie mógł kupić...
1
Laowa Nanomorph - nadchodzą najmniejsze anamorficzne obiektywy na świecie
Laowa Nanomorph - nadchodzą najmniejsze anamorficzne obiektywy na świecie
Venus Optics oficjalnie zapowiada nową serię kompaktowych obiektywów anamorficznych. W serii znajdą się obiektywy 27 mm T2.8, 35 mm T2.4 oraz 50 mm T2.4 ze...
10
Powiązane artykuły