TTartisan 32 mm f/2.8 - pierwszy obiektyw chińskiego producenta z autofokusem

Autor: Maciej Luśtyk

28 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

TTartisan prezentuje pełnoklatkowy obiektyw 32 mm f/2.8 do systemów Sony E, Nikon Z, Canon RF i Fujifilm X. Jest kompaktowy i jako pierwszy w ofercie producenta wyposażony w silnik AF.

O nowy szkle chińskiego producenta słyszymy już od jesieni. Nie bez powodu. W końcu to szkło, które wprowadzić ma chińską markę w zupełnie nowy segment, gdzie może nieźle namieszać. TTartisan 32 mm f/2.8 to pierwszy wyposażony w system AF obiektyw producenta, który z pewnością jest wstępem do całej linii kompaktowych stałek przeznaczonych do aparatów bezlusterkowych.

TTartisan 32 mm f/2.8 to tani, kompaktowy i uniwersalny obiektyw pełnoklatkowy

Na układ optyczny składa się 9 soczewek w 6 grupach oraz 7-listkowa przysłona. W układzie znajdziemy zarówno soczewki asferyczne, jak i ED oraz HR, co mimo typowo budżetowej konstrukcji powinno zagwarantować przyzwoite rezultaty, które w połączeniu z jasnością f/2.8, minimalną odległością ostrzenia 50 cm i niewielkimi wymiarami (63 x 50 mm, 196 g) powinno uczynić z niej uniwersalny reportażowo-spacerowy obiektyw. Obiektyw sprawdzi się także z aparatami APS-C, z którymi zaoferuje nam ekwiwalent 48 mm.

Najważniejszą nowością jest tu oczywiście system AF. Na razie trudno powiedzieć, na ile będzie skuteczny, ale filmik opublikowany przy okazji wcześniejszych zapowiedzi wskazuje, że powinien dobrze spełniać swoje zadanie. Przynajmniej na potrzeby amatorskie.

Pierwsze zdjęcia przykładowe z obiektywu można obejrzeć w serwisie Flickr.

Cena i dostępność

Jak można się był spodziewać, obiektyw został też naprawdę przystępnie wyceniony. Zachodnia cena to ______, czyli ok. ____ zł. Szkło będzie dostępne w wariantach z mocowaniami Sony E, Nikon Z, Canon RF i EF-M oraz Fujifilm X.

Na razie nie wiemy dokładnie ile za obiektyw zapłacimy w Polsce, ale możemy być pewni, że oto wkraczamy w erę konkurencyjnej cenowo chińskiej optyki. TTartisan to drugi po Viltroxie producent, który błyskawicznie rozpoczął konkurowanie w segmencie „bezlusterkowych” obiektywów z autofokusem.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ttartisan.myshopify.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Po latach prowadzenia polityki zamkniętego systemu, Canon otwiera wreszcie swoje mocowanie na zewnętrznych producentów. Już niebawem w systemie RF zobaczymy aż 7 nowych obiektywów. Nie...
25
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans wprowadza kolejny budżetowy obiektyw z silnikiem AF. Drugie szkło z autofokusem w ofercie producenta to mały i niedrogi ekwiwalent obiektywu 40 mm, kierowany do aparatów z...
1
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)