M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO oraz 40-150 mm f/4 PRO - nowe obiektywy do Mikro Cztery Trzecie na horyzoncie

Autor: Maciej Luśtyk

9 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

OM Digital aktualizuje harmonogram premier obiektywów o dwa nowe modele. Coś dla siebie otrzymają zarówno portreciści i dokumentaliści, jak i fani długich zoomów.

Serie wysokiej klasy obiektywów M.Zuiko Pro niebawem wzbogaci się o dwa nowe ciekawe modele szkieł. OM Digital (wcześniej Olympus) zapowiedziało premierę szkieł M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO oraz M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4 PRO. Otrzymamy więc ekwiwalenty 40 i 80-300 mm w systemie pełnoklatkowym.

Obiektywy powinny spodobać się osobom zainteresowanym streetem, reportażem czy szerszym portretem oraz fanów dużych zbliżeń. Wygląda też na to, że obydwa zachowają przyzwoite rozmiary. Poniżej możecie zobaczyć jak nachodzące szkła prezentują się na korpusie Olympus OM-D E-M5 Mark III.

Po lewej M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO, po prawej M.Zuiko Digital ED  40-150 mm f/4 PRO

Niestety na tę chwilę to wszystko, co wiemy o nowych szkłach. Producent nie podaje ani szczegółów specyfikacji ani orientacyjnej daty premiery. Prawdopodobnie jednak na nowe szkła nie będziemy musieli długo czekać i zobaczymy je jeszcze przed końcem roku. W zaktualizowanym harmonogramie premier obiektywów widzimy także, że w niedalekiej przyszłości powinniśmy otrzymać jeszcze nowy obiektyw makro i dwa teleobiektywy.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui nie zwalnia tempa. Po budżetowych anamorficznych konstrukcjach do kamer Super 35 (APS-C) przyszła kolej na pełną klatkę. W zależności od używanego aparatu,...
6
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem....
10
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
Chiński producent prezentuje kolejny obiektyw z serii jasnych stałek do bezlusterkowych systemów APS-C. 7Artisans 25 mm f/0.95 mm to manualny odpowiednik obiektywu 35...
9
Powiązane artykuły