M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO oraz 40-150 mm f/4 PRO - nowe obiektywy do Mikro Cztery Trzecie na horyzoncie

Autor: Maciej Luśtyk

9 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

OM Digital aktualizuje harmonogram premier obiektywów o dwa nowe modele. Coś dla siebie otrzymają zarówno portreciści i dokumentaliści, jak i fani długich zoomów.

Serie wysokiej klasy obiektywów M.Zuiko Pro niebawem wzbogaci się o dwa nowe ciekawe modele szkieł. OM Digital (wcześniej Olympus) zapowiedziało premierę szkieł M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO oraz M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4 PRO. Otrzymamy więc ekwiwalenty 40 i 80-300 mm w systemie pełnoklatkowym.

Obiektywy powinny spodobać się osobom zainteresowanym streetem, reportażem czy szerszym portretem oraz fanów dużych zbliżeń. Wygląda też na to, że obydwa zachowają przyzwoite rozmiary. Poniżej możecie zobaczyć jak nachodzące szkła prezentują się na korpusie Olympus OM-D E-M5 Mark III.

Po lewej M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO, po prawej M.Zuiko Digital ED  40-150 mm f/4 PRO

Niestety na tę chwilę to wszystko, co wiemy o nowych szkłach. Producent nie podaje ani szczegółów specyfikacji ani orientacyjnej daty premiery. Prawdopodobnie jednak na nowe szkła nie będziemy musieli długo czekać i zobaczymy je jeszcze przed końcem roku. W zaktualizowanym harmonogramie premier obiektywów widzimy także, że w niedalekiej przyszłości powinniśmy otrzymać jeszcze nowy obiektyw makro i dwa teleobiektywy.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 28 mm f/5.6 - superkompaktowy szeroki kąt do Leica M
TTartisan 28 mm f/5.6 - superkompaktowy szeroki kąt do Leica M
Nowy obiektyw TTartisan 28 mm f/5.6 ma szansę stać się nowym ulubionym szkłem użytkowników Leiki do codziennego fotografowania. Nie może pochwalić się dużą jasnością,...
0
 Viltrox AF 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 do Nikon Z teraz również w wersji srebrnej
Viltrox AF 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 do Nikon Z teraz również w wersji srebrnej
Specjalnie dla użytkowników korpusu retro Nikon Z fc, Viltrox wprowadza na rynek modele obiektywów AF 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 z bagnetem Z w srebrnej odsłonie, by lepiej do niego...
0
Irix Cine 21 mm T1.5 - szeroki kąt dołącza do rodziny filmowych stałek. Dostępny także w wersjach do bezlusterkowców
Irix Cine 21 mm T1.5 - szeroki kąt dołącza do rodziny filmowych stałek. Dostępny także w wersjach...
Irix poszerza ofertę obiektywów kinematograficznych o jasny model 21 mm T1.5, czyli jedną z ulubionych szerokokątnych...
13
Powiązane artykuły