Nadchodzi niedroga alternatywa dla natywnych szkieł Nikon Z. Viltrox szykuje premierę 6 nowych stałek

1

Autor: Maciej Luśtyk

16 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Użytkownicy bezlusterkowców Nikona otrzymują jedną z najlepszych wiadomości od inauguracji systemu. Już niebawem w ofercie mocowania Z pojawi się 6 jasnych i niedrogich stałek, pokrywających najbardziej popularne ogniskowe w systemach pełnoklatkowych i APS-C. Powinny być też atrakcyjne cenowo.

Natywne obiektywy w ofercie Nikon Z są bardzo dobre optycznie, ale niestety nie należą do tanich. Ceny rzędu 2000 zł za obiektyw 50 mm f/1.8 czy 3000 zł za szkło 85 mm f/1.8 to gorzka pigułka, którą muszą przełknąć wszyscy, decydujący się na pracę z nowymi bezlusterkowcami producenta. Być może jednak już niedługo.

Viltrox pokazał 6 jasnych stałek do bezlusterkowców Nikon Z (także APS-C)

Jak donosi serwis Nikon Rumors, Viltrox ma w zanadrzu 6 nowych jasnych obiektywów z AF do systemu Nikon Z. Co ciekawe, wśród nich znajdziemy także konstrukcje APS-C, którymi Nikon wydaje się specjalnie nie zaprzątać sobie głowy (mimo iż ma w ofercie korpus Nikon Z50).

Według donosów i udostępnionych zdjęć, podczas targów China International Photographic Equipment and Technology Fair w Pekinie, Viltrox zaprezentował szkła, które już niebawem powinny trafić na rynek. Czego więc możemy oczekiwać?

Lista nadchodzących obiektywów Viltrox do Nikon Z:

  • Viltrox AF 24mm f/1.8 Z
  • Viltrox AF 35mm f/1.8 Z
  • Viltrox AF 50mm f/1.8 Z
  • Viltrox AF 23mm f/1.4 Z (APS-C, ekwiwalent 35 mm)
  • Viltrox AF 33mm f/1.4 Z (APS-C, ekwiwalent 50 mm)
  • Viltrox AF 56mm f/1.4 Z (APS-C, ekwiwalent 85 mm)

Cena i dostępność

Jak na razie nie wiadomo kiedy nowe obiektywy trafią na rynek, ale premier należałoby spodziewać się jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o ceny, to biorąc pod uwagę dotychczasowe konstrukcje producenta, nowe szkła powinny być przynajmniej o połowę tańsze niż konstrukcje natywne. 

Źródło: nikonrumors.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Największy obiektyw z autofokusem, czyli niezwykle rzadki Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie wystawiony na aukcji w Niemczech. Dlaczego to szkło jest takie wyjątkowe?
0
0
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Wyprodukowano go w ilości jedynie 10 sztuk. Zeiss Planar 50 mm f/0.7 zaprojektowano dla NASA, by fotografować Księżyc. Teraz jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji. Oczywiście tani nie...
0
0
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus rozbudowuje ofertę profesjonalnych obiektywów do Mikro Cztery Trzecie o uniwersalny model o ekwiwalencie 16-50 mm, który choć nie należy do najjaśniejszych,...
0
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)