Nadchodzi niedroga alternatywa dla natywnych szkieł Nikon Z. Viltrox szykuje premierę 6 nowych stałek

Autor: Maciej Luśtyk

16 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Użytkownicy bezlusterkowców Nikona otrzymują jedną z najlepszych wiadomości od inauguracji systemu. Już niebawem w ofercie mocowania Z pojawi się 6 jasnych i niedrogich stałek, pokrywających najbardziej popularne ogniskowe w systemach pełnoklatkowych i APS-C. Powinny być też atrakcyjne cenowo.

Natywne obiektywy w ofercie Nikon Z są bardzo dobre optycznie, ale niestety nie należą do tanich. Ceny rzędu 2000 zł za obiektyw 50 mm f/1.8 czy 3000 zł za szkło 85 mm f/1.8 to gorzka pigułka, którą muszą przełknąć wszyscy, decydujący się na pracę z nowymi bezlusterkowcami producenta. Być może jednak już niedługo.

Viltrox pokazał 6 jasnych stałek do bezlusterkowców Nikon Z (także APS-C)

Jak donosi serwis Nikon Rumors, Viltrox ma w zanadrzu 6 nowych jasnych obiektywów z AF do systemu Nikon Z. Co ciekawe, wśród nich znajdziemy także konstrukcje APS-C, którymi Nikon wydaje się specjalnie nie zaprzątać sobie głowy (mimo iż ma w ofercie korpus Nikon Z50).

Według donosów i udostępnionych zdjęć, podczas targów China International Photographic Equipment and Technology Fair w Pekinie, Viltrox zaprezentował szkła, które już niebawem powinny trafić na rynek. Czego więc możemy oczekiwać?

Lista nadchodzących obiektywów Viltrox do Nikon Z:

  • Viltrox AF 24mm f/1.8 Z
  • Viltrox AF 35mm f/1.8 Z
  • Viltrox AF 50mm f/1.8 Z
  • Viltrox AF 23mm f/1.4 Z (APS-C, ekwiwalent 35 mm)
  • Viltrox AF 33mm f/1.4 Z (APS-C, ekwiwalent 50 mm)
  • Viltrox AF 56mm f/1.4 Z (APS-C, ekwiwalent 85 mm)

Cena i dostępność

Jak na razie nie wiadomo kiedy nowe obiektywy trafią na rynek, ale premier należałoby spodziewać się jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o ceny, to biorąc pod uwagę dotychczasowe konstrukcje producenta, nowe szkła powinny być przynajmniej o połowę tańsze niż konstrukcje natywne. 

Źródło: nikonrumors.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Po latach prowadzenia polityki zamkniętego systemu, Canon otwiera wreszcie swoje mocowanie na zewnętrznych producentów. Już niebawem w systemie RF zobaczymy aż 7 nowych obiektywów. Nie...
25
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans wprowadza kolejny budżetowy obiektyw z silnikiem AF. Drugie szkło z autofokusem w ofercie producenta to mały i niedrogi ekwiwalent obiektywu 40 mm, kierowany do aparatów z...
1
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)