Viltrox XF 33 mm f/1.4 - jasny, tani standard do aparatów Fujifilm w końcu trafia na rynek

2

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Do sprzedaży wszedł nareszcie Viltrox XF 33 mm f/1.4, budżetowa jasna stałka z autofokusem do bezlusterkowców Fujifilm X.

W sierpniu ubiegłego roku donosiliśmy o planach firmy Viltrox, dotyczących wprowadzenia na rynek trzech nowych obiektywów do bezlusterkowców z matrycami APS-C. Miały być to modele o parametrach 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4, każdy wyposażony w autofokus i dostępny z mocowaniami Sony E, EOS-M i Fujifilm X. Do sprzedaży trafił właśnie pierwszy z zapowiedzianych modeli - Viltrox AF 33 mm f/1.4 STM ED IF XF do aparatów Fujifilm.

Jasny, kompaktowy i tani - ten obiektyw zapewne szybko stanie się jednym z najchętniej wybieranych szkieł na początek

Konstrukcja optyczna tego obiektywu składa się z 10 elementów ustawionych w 9 grupach, w tym jednej soczewki o bardzo niskiej dyspersji (ED) i jednego elementu o wysokim współczynniku refrakcji. Ogniskowa 33 mm na matrycy APS-C da nam z kolei ekwiwalent 50 mm dla systemy pełnoklatkowego. Otrzymujemy więc poręczny, jasny obiektyw standardowy, który powinien znaleźć się w torbie każdego fotografującego.

Obiektyw jest wyposażony w cichy, ultradźwiękowy autofokus STM i 9-listkową przysłonę, którą można regulować pierścieniem w zakresie od f/1,4 do f/16. Minimalna odległość ostrzenia wynosi z kolei 40 cm. Mimo dużej jasności (f/1.4), obiektyw jest dość kompaktowy i lekki. Jego wymiary to 65 x 72 mm, a waga raptem 270 g.

Cena i dostepność

Viltrox AF 33 mm f/1.4 STM ED IF XF dostępny jest w sprzedaży w firmowym sklepie producenta w cenie 254 euro (około 1150 zł). Dostawy mają rozpocząć się 20 kwietnia, ale terminy mogą ulegać zmianie z powodu koronawirusa.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem viltroxus.com.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nadchodzi niedroga alternatywa dla natywnych szkieł Nikon Z. Viltrox szykuje premierę 6 nowych stałek
Nadchodzi niedroga alternatywa dla natywnych szkieł Nikon Z. Viltrox szykuje premierę 6 nowych...
Użytkownicy bezlusterkowców Nikona otrzymują jedną z najlepszych wiadomości od inauguracji systemu. Już niebawem w ofercie mocowania Z pojawi się 6 jasnych i...
19
1
Zenitar 2/35, Zenitar 1.5/50, Zenitar 2.8/60 Macro i Selena 1.9/58 - nowe obiektywy Made in Russia
Zenitar 2/35, Zenitar 1.5/50, Zenitar 2.8/60 Macro i Selena 1.9/58 - nowe obiektywy Made in Russia
Zapowiadane w zeszłym roku obiektywy rosyjskiej firmy Zenit weszły do sprzedaży. To cztery ciekawe konstrukcje do lustrzanek Canon i Nikon oraz do bezlusterkowców Sony
10
11
Nikon wstrzymuje  produkcję siedmiu obiektywów do lustrzanek
Nikon wstrzymuje produkcję siedmiu obiektywów do lustrzanek
Spodziewaliśmy się tego. Wszystko wskazuje na to, że Nikon wycofał z produkcji siedem obiektywów z mocowaniem F do lustrzanek pełnoklatkowych i DX
41
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)