Viltrox XF 33 mm f/1.4 - jasny, tani standard do aparatów Fujifilm w końcu trafia na rynek

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Do sprzedaży wszedł nareszcie Viltrox XF 33 mm f/1.4, budżetowa jasna stałka z autofokusem do bezlusterkowców Fujifilm X.

W sierpniu ubiegłego roku donosiliśmy o planach firmy Viltrox, dotyczących wprowadzenia na rynek trzech nowych obiektywów do bezlusterkowców z matrycami APS-C. Miały być to modele o parametrach 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4, każdy wyposażony w autofokus i dostępny z mocowaniami Sony E, EOS-M i Fujifilm X. Do sprzedaży trafił właśnie pierwszy z zapowiedzianych modeli - Viltrox AF 33 mm f/1.4 STM ED IF XF do aparatów Fujifilm.

Jasny, kompaktowy i tani - ten obiektyw zapewne szybko stanie się jednym z najchętniej wybieranych szkieł na początek

Konstrukcja optyczna tego obiektywu składa się z 10 elementów ustawionych w 9 grupach, w tym jednej soczewki o bardzo niskiej dyspersji (ED) i jednego elementu o wysokim współczynniku refrakcji. Ogniskowa 33 mm na matrycy APS-C da nam z kolei ekwiwalent 50 mm dla systemy pełnoklatkowego. Otrzymujemy więc poręczny, jasny obiektyw standardowy, który powinien znaleźć się w torbie każdego fotografującego.

Obiektyw jest wyposażony w cichy, ultradźwiękowy autofokus STM i 9-listkową przysłonę, którą można regulować pierścieniem w zakresie od f/1,4 do f/16. Minimalna odległość ostrzenia wynosi z kolei 40 cm. Mimo dużej jasności (f/1.4), obiektyw jest dość kompaktowy i lekki. Jego wymiary to 65 x 72 mm, a waga raptem 270 g.

Cena i dostepność

Viltrox AF 33 mm f/1.4 STM ED IF XF dostępny jest w sprzedaży w firmowym sklepie producenta w cenie 254 euro (około 1150 zł). Dostawy mają rozpocząć się 20 kwietnia, ale terminy mogą ulegać zmianie z powodu koronawirusa.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem viltroxus.com.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)