Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 - nowe jasne stałki z AF do Sony E, EOS-M i Fujifilm X

0
Maciej Luśtyk
21 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Viltrox wkroczył do świata optyki z przytupem, prezentując w zeszłym roku pierwszy „zewnętrzny” obiektyw do systemu Fujifilm X, wspierający system AF. Teraz rozszerza ofertę o zestaw najczęściej wybieranych stałek.

Viltrox pozwoli zaczyna przebijać się ze swoją ofertą do świadomości użytkowników. Niedrogi, wyposażony w silnik AF obiektyw 85 mm f/1.8, oferowany z początku użytkownikom aparatów Fujifilm, a później także fotografom korzystającym z bezlusterkowców systemu Sony E narobił wokół siebie sporo szumu. Teraz firma ma szansę na jeszcze większy rozgłos. Już niebawem do sprzedaży powinny trafić 3 nowe ciekawe obiektywy producenta.

Mowa tutaj o obiektywach Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 oraz 56 mm f/1.4, także wspierających systemy AF aparatów, które firma zaprezentowała na targach w Chinach. Biorąc pod uwagę ogniskowe, wydaje się, że są to szkła stworzone stricte pod aparaty APS-C, do których podpięte zaoferują w przybliżeniu ekwiwalenty 35 mm, 50 mm i 85 mm. Nie jest jednak powiedziane, że obiektywy nie będą pokrywać także pełnej klatki, zwłaszcza że oprócz mocowań Fujifilm X i EF-M, będą one także dostępne w wariancie Sony E.

Na temat obiektywów wiadomo na razie niewiele więcej oprócz tego, że są stosunkowo lekkie (250-290 g), oferują podobne układy optyczne (11 soczewek w 10 grupach i 10 soczewek w 9 grupach) i zostały wyposażone w 9-listkowe przysłony.

Cena i dostępność

Na więcej szczegółów nie powinniśmy jednak długo czekać. Nowe szkła na sklepowych półkach mają zawitać już w listopadzie 2019 roku. Niestety jak na razie nie jest znana cena, w jakiej oferowane będą nowe szkła, ale biorąc pod uwagę poprzednie konstrukcje producenta możemy mieć nadzieję, że będzie ona równie przyjazna dla portfeli fotografów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem weibo.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
4
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Jeśli jesteście zdania, że obrazek dostarczany przez współczesne obiektywy jest zbyt sterylny, Sigma ma odpowiedź na wasze problemy. Powitajcie serię obiektywów...
41
0
Powiązane artykuły