Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 - nowe jasne stałki z AF do Sony E, EOS-M i Fujifilm X

Autor: Maciej Luśtyk

21 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Viltrox wkroczył do świata optyki z przytupem, prezentując w zeszłym roku pierwszy „zewnętrzny” obiektyw do systemu Fujifilm X, wspierający system AF. Teraz rozszerza ofertę o zestaw najczęściej wybieranych stałek.

Viltrox pozwoli zaczyna przebijać się ze swoją ofertą do świadomości użytkowników. Niedrogi, wyposażony w silnik AF obiektyw 85 mm f/1.8, oferowany z początku użytkownikom aparatów Fujifilm, a później także fotografom korzystającym z bezlusterkowców systemu Sony E narobił wokół siebie sporo szumu. Teraz firma ma szansę na jeszcze większy rozgłos. Już niebawem do sprzedaży powinny trafić 3 nowe ciekawe obiektywy producenta.

Mowa tutaj o obiektywach Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 oraz 56 mm f/1.4, także wspierających systemy AF aparatów, które firma zaprezentowała na targach w Chinach. Biorąc pod uwagę ogniskowe, wydaje się, że są to szkła stworzone stricte pod aparaty APS-C, do których podpięte zaoferują w przybliżeniu ekwiwalenty 35 mm, 50 mm i 85 mm. Nie jest jednak powiedziane, że obiektywy nie będą pokrywać także pełnej klatki, zwłaszcza że oprócz mocowań Fujifilm X i EF-M, będą one także dostępne w wariancie Sony E.

Na temat obiektywów wiadomo na razie niewiele więcej oprócz tego, że są stosunkowo lekkie (250-290 g), oferują podobne układy optyczne (11 soczewek w 10 grupach i 10 soczewek w 9 grupach) i zostały wyposażone w 9-listkowe przysłony.

Cena i dostępność

Na więcej szczegółów nie powinniśmy jednak długo czekać. Nowe szkła na sklepowych półkach mają zawitać już w listopadzie 2019 roku. Niestety jak na razie nie jest znana cena, w jakiej oferowane będą nowe szkła, ale biorąc pod uwagę poprzednie konstrukcje producenta możemy mieć nadzieję, że będzie ona równie przyjazna dla portfeli fotografów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem weibo.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS | Sport - teleobiektyw w wersji na lekko
Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS | Sport - teleobiektyw w wersji na lekko
Dla fotografów dzikiej przyrody, lotnictwa i sportu Sigma stworzyła kolejny ciekawy teleobiektyw. Sigma 500 mm f/5.6 DG DN OS to konstrukcja wyjątkowo poręczna, lekka i o wysokich parametrach...
0
Sigma 15 mm f/1.4 DG DN Diagonal Fisheye | Art - pierwsze na świecie tak jasne rybie oko
Sigma 15 mm f/1.4 DG DN Diagonal Fisheye | Art - pierwsze na świecie tak jasne rybie oko
Niespotykana zdolność rozdzielcza, która obala konwencjonalne poglądy na temat obiektywów typu rybie oko - tak w skrócie Sigma charakteryzuje swój najnowszy ultraszerokokątny obiektyw z serii...
0
Filtry Benro za 1 zł przy zakupie obiektywów Viltrox
Filtry Benro za 1 zł przy zakupie obiektywów Viltrox
Foto-Technika ruszą z promocją na obiektywy Viltrox. Każdy kto do 15 marca zakupi jeden z obiektywów objętych promocją otrzyma zestaw filtrów UV i CPL marki Benro za jedyne 1,23...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)