Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 - nowe jasne stałki z AF do Sony E, EOS-M i Fujifilm X

Autor: Maciej Luśtyk

21 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Viltrox wkroczył do świata optyki z przytupem, prezentując w zeszłym roku pierwszy „zewnętrzny” obiektyw do systemu Fujifilm X, wspierający system AF. Teraz rozszerza ofertę o zestaw najczęściej wybieranych stałek.

Viltrox pozwoli zaczyna przebijać się ze swoją ofertą do świadomości użytkowników. Niedrogi, wyposażony w silnik AF obiektyw 85 mm f/1.8, oferowany z początku użytkownikom aparatów Fujifilm, a później także fotografom korzystającym z bezlusterkowców systemu Sony E narobił wokół siebie sporo szumu. Teraz firma ma szansę na jeszcze większy rozgłos. Już niebawem do sprzedaży powinny trafić 3 nowe ciekawe obiektywy producenta.

Mowa tutaj o obiektywach Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 oraz 56 mm f/1.4, także wspierających systemy AF aparatów, które firma zaprezentowała na targach w Chinach. Biorąc pod uwagę ogniskowe, wydaje się, że są to szkła stworzone stricte pod aparaty APS-C, do których podpięte zaoferują w przybliżeniu ekwiwalenty 35 mm, 50 mm i 85 mm. Nie jest jednak powiedziane, że obiektywy nie będą pokrywać także pełnej klatki, zwłaszcza że oprócz mocowań Fujifilm X i EF-M, będą one także dostępne w wariancie Sony E.

Na temat obiektywów wiadomo na razie niewiele więcej oprócz tego, że są stosunkowo lekkie (250-290 g), oferują podobne układy optyczne (11 soczewek w 10 grupach i 10 soczewek w 9 grupach) i zostały wyposażone w 9-listkowe przysłony.

Cena i dostępność

Na więcej szczegółów nie powinniśmy jednak długo czekać. Nowe szkła na sklepowych półkach mają zawitać już w listopadzie 2019 roku. Niestety jak na razie nie jest znana cena, w jakiej oferowane będą nowe szkła, ale biorąc pod uwagę poprzednie konstrukcje producenta możemy mieć nadzieję, że będzie ona równie przyjazna dla portfeli fotografów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem weibo.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
6
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do...
Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)