Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 - nowe jasne stałki z AF do Sony E, EOS-M i Fujifilm X

0
Maciej Luśtyk
21 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Viltrox wkroczył do świata optyki z przytupem, prezentując w zeszłym roku pierwszy „zewnętrzny” obiektyw do systemu Fujifilm X, wspierający system AF. Teraz rozszerza ofertę o zestaw najczęściej wybieranych stałek.

Viltrox pozwoli zaczyna przebijać się ze swoją ofertą do świadomości użytkowników. Niedrogi, wyposażony w silnik AF obiektyw 85 mm f/1.8, oferowany z początku użytkownikom aparatów Fujifilm, a później także fotografom korzystającym z bezlusterkowców systemu Sony E narobił wokół siebie sporo szumu. Teraz firma ma szansę na jeszcze większy rozgłos. Już niebawem do sprzedaży powinny trafić 3 nowe ciekawe obiektywy producenta.

Mowa tutaj o obiektywach Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 oraz 56 mm f/1.4, także wspierających systemy AF aparatów, które firma zaprezentowała na targach w Chinach. Biorąc pod uwagę ogniskowe, wydaje się, że są to szkła stworzone stricte pod aparaty APS-C, do których podpięte zaoferują w przybliżeniu ekwiwalenty 35 mm, 50 mm i 85 mm. Nie jest jednak powiedziane, że obiektywy nie będą pokrywać także pełnej klatki, zwłaszcza że oprócz mocowań Fujifilm X i EF-M, będą one także dostępne w wariancie Sony E.

Na temat obiektywów wiadomo na razie niewiele więcej oprócz tego, że są stosunkowo lekkie (250-290 g), oferują podobne układy optyczne (11 soczewek w 10 grupach i 10 soczewek w 9 grupach) i zostały wyposażone w 9-listkowe przysłony.

Cena i dostępność

Na więcej szczegółów nie powinniśmy jednak długo czekać. Nowe szkła na sklepowych półkach mają zawitać już w listopadzie 2019 roku. Niestety jak na razie nie jest znana cena, w jakiej oferowane będą nowe szkła, ale biorąc pod uwagę poprzednie konstrukcje producenta możemy mieć nadzieję, że będzie ona równie przyjazna dla portfeli fotografów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem weibo.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Panasonic uzupełnia linię profesjonalnych obiektywów przeznaczonych do flagowych bezlusterkowców S1 - Nowy telezoom ma być idealnym wyborem dla zawodowców, oczekujących wysokiej sprawności w...
8
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Nowy obiektyw Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART to według zapewnień producenta, najlepsze szkło w swojej klasie. Specyfikacja rzeczywiście imponuje i daje nadzieję na...
26
1
Powiązane artykuły