A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc

Autor: Maciej Luśtyk

28 Czerwiec 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Informowaliśmy już Was o nowym stylizowanym na klasyczne aparaty korpusie Nikona, który prawdopodobnie niebawem wzbogaci ofertę systemu Z. Do sieci wyciekły właśnie kolejne, reklamowe zdjęcia nowego korpusu. Premiera pewna!

O nowym korpusie APS-C w systemie producenta plotkuje się już od dłuższego czasu. Dopiero teraz okazało się jednak, że będzie to korpus „retro”, stylizowane na stare analogowe konstrukcje podobnie jak przed ośmioma laty model Nikon Df. Więcej na temat spodziewanej specyfikacji możecie przeczytać w poniższym artykule.

Przeczytaj także:
Czyżby Nikon szykował nowy korpus retro w stylu modeli FM?

Wśród plotek pojawia się ostatnio temat nowego body Nikona, które formą miałoby przypominać kultową linię analogów aparatów Nikon FM. Co o nim wiemy? [Czytaj więcej]

Gdy jednak do sieci wyciekły pierwsze „zdjęcia” nowego korpusu, do rewelacji na jego temat podchodziliśmy sceptycznie. Tylko jedna z udostępnionych grafik była faktycznym zdjęciem i to pokazującym wyłącznie wycinek body.

Jeśli to coś więcej niż tylko prototypowy mockup, nadchodzący Nikon będzie pięknym aparatem

Dzisiaj jednak serwis NikonRumors udostępnił kolejne zdjęcia, która wydają się potwierdzać doniesienia. Zresztą zobaczcie sami. Wykonaliśmy sklejkę (niestety niekompletną) dwóch udostępnionych zdjęć, przybliżającą wygląd korpusu od góry oraz fragment tylnego panelu. Co ciekawe, wygląda na to, że muszla oczna będzie mocno wysunięta poza obrys aparatu.

Jeśli więc nie jest to jedynie wyszukane oszustwo lub też prototyp, który nigdy nie ujrzał światła dziennego, po nowym Nikonie Zfc (prawdopodobna nazwa nadchodzącego modelu) możemy spodziewać się „analogowej” systematyki obsługi, zbliżonej do korpusów Fujifilm. Z wyjątkiem tego, że ani pokrętło ISO ani pokrętło czasów nie wydaje się oferować wygodnego przełączenia na tryb Auto. Ale od tego mamy przełącznik przy lewym górnym pokrętle.

Oprócz tego, potwierdzają się też informacje o odchylanym ekranie, a ciekawym dodatkiem wydaje się górny wyświetlacz pomocniczy, który wydaje się służyć wyłącznie do wyświetlania wartości przysłony, co w teorii ułatwi zachowanie „analogowego” stylu fotografowania (w końcu obiektywy systemu Z nie oferują fizycznego pierścienia przysłony).

Premiera 28 czerwca?

Wygląda więc na to, że model Zfc rzeczywiście zmierza na rynek, a do tego może być naprawdę ładny i oferować ciekawą ergonomię. Ciekawe ile przyjdzie nam tylko za to zapłacić? 

O tym przekonamy się być może jeszcze w tym miesiącu. Według donosów premiera planowana jest na 28 czerwca.

Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc - aktualizacja 28.06.2021

Nokishita publikuje kolejne zdjęcia Nikona Zfc. Widać na nich klasyczny aparat ze srebrnym topem, oraz reklamowe ujęcia z modelką i packshoty z różnokolorowymi wersjami korpusu. Premiera tego bezluterkowca retro wydaje się więc przesądzona, w dodatku sławny japoński leaker podaje, że oficjalna zapowiedź nastąpi w ciągu najbliższych 24 godzin. Bądźcie z nami!

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)