Meike 35 mm T2.1 Cine - niedrogi obiektyw filmowy do kamer Super 35

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent powraca z kolejną niedrogą stałkę dla filmowców z ograniczonym budżetem. Meike 35 mm T2.1 zaoferuje ekwiwalent 50 mm, przyjemne rozmycie i praktycznie niezauważalny breathing. A przynajmniej tak twierdzi producent.

Małymi krokami Meike skompletowała już całą serię filmowych stałek ze światłem T2.1. Nie są one ani specjalnie małe, ani też nie oferują efektów porównywalnych ze szkłami z górnej półki, ale jak na rynek szkieł kinematograficznych, są wyjątkowo tanie. Dzięki temu mają być ciekawą propozycją dla aspirujących twórców i produkcji z ograniczonym budżetem.

Ekwiwalent 50 mm dla początkujących filmowców

Do stawki dołącza przeznaczony do kamer formatu Super 35 (filmowe APS-C) manualny obiektyw Meike 35 mm T2.1. Szkło zbudowano na bazie 12 elementów w 10 grupach i choć producent nie zdradza szczegółów na temat wykorzystanej technologii, obiecuje że obiektyw będzie odznaczał się minimalną dystorsją, dobrą kontrolą flar i odbić światła, niewielkim winietowaniem, a także praktycznie niezauważalnym breathingiem (zawężenie pola widzenia podczas zmiany płaszczyzny ostrości). Ciekawie prezentuje się także wyposażenie szkła w 11-listkową przysłonę, która zapewnić ma przyjemną reprodukcję nieostrości nawet po mocniejszym domknięciu.

W systemie Super 35 szkło oferuje ekwiwalent 50 mm i zapewnia minimalną odległość ostrzenia wynoszącą 48 cm. Mamy tez pokrętła ostrości i przysłony ze standardowym rozstawem ząbków, a to pierwsze zapewnić ma dużą precyzję ostrzenia dzięki 270-stopniowej skali obrotu. Na przednią soczewkę nakręcimy zaś filtry o średnicy 77 mm.

Choć producent nie udostępnia na ten temat szczegółów, po nowej konstrukcji Meike raczej nie należy spodziewać się uszczelnień. Nie znamy też jego wagi, ani materiałów z jakich wykonany został tubus. Jego wymiary, w zależności od mocowania wynoszą z kolei 80 × 98,5 mm (mocowanie PL) lub 80 × 106,5 mm (mocowanie Canon EF).

Cena i dostępność

Wiadomo jednak, że szkło będzie oferowane będzie w wersjach z mocowaniem PL i Canon EF, a do tego relatywnie tanie. Obiektyw możemy zamówić ze strony producenta z darmową wysyłką w cenie 505 dolarów (ok. 1910 zł). Należy jednak pamiętać, że w przypadku wysyłki z Chin możemy spotkać się z konieczności uiszczenia opłaty celnej.

Na razie nie wiemy w jakiej cenie szkło będzie dostępne na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie meikeglobal.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SG-image 55 mm f/1.8 - kolejna chińska marka z obiektywami AF (to już robi się nudne)
SG-image 55 mm f/1.8 - kolejna chińska marka z obiektywami AF (to już robi się nudne)
Na rynku debiutuje kolejny chiński producent optyki i od razu wprowadza do oferty obiektyw wyposażony w silnik AF. Najnowszy model w katalogu to nieco węższy niż zwykle standard,...
1
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Next77, dystrybutor marki Tokina informuje o promocji na jeden z najciekawszych szerokokątnych zoomów do lustrzanek. Do końca lipca kupicie go aż 800 zł taniej.
1
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
Chiński producent prezentuje kolejny pełnoklatkowy obiektyw wyposażony w system AF. Tym razem to klasyczna portretówka do Sony E, która dzięki dwukrotnie niższej cenie będzie ciekawą,...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)