Voigtlander Nokton 60mm f/0.95 - nowy superjasny obiektyw do Mikro Cztery Trzecie

0

Autor: Redakcja Fotopolis

20 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Voigtlander wraca z nowym obiektywem manualnym. Nokton 60 mm f/0.95, to obok innych modeli z serii najjaśniejszy obiektyw na rynku dedykowany dla systemu Mikro Cztery Trzecie.

Voigtlander właśnie pokazał kolejny obiektyw z superjasnej serii Nokton - tym razem jest to dedykowanym bezlusterkowcom Mikro Cztery Trzecie model 60 mm f/0.95, który da nam ekwiwalent 120 mm i przysłony f/1.4 w systemie pełnoklatkowym. Na tę chwilę, żadne inne obiektywy z mocowaniem M43, nie są nam w stanie zagwarantować bardziej plastycznego rozmycia nieostrości. Miejmy nadzieję, że szkło nie będzie ostawać też pod względem rozdzielczości.

Manualny obiektyw Nokton 60 mm f/0.95, oprócz imponującej światłosiły, oferuje również możliwość przełączenia przysłony na tryb bezstopniowy. Ta funkcja na pewno przypadnie do gustu wszystkim osobom, które używają aparatów Mikro Cztery Trzecie do filmowania. Układ optyczny obiektywu zbudowany jest z 11 elementów w 8 grupach, dwie z soczewek wykonane są ze szkła niskodyspersyjnego, które odpowiadają za redukcję winietowania. Przysłona obiektywu składa się z 10 listków, możemy ją przymknąć maksymalnie do wartości f/16. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 34 cm, przy której otrzymamy powiększenie 1:4.

Największy z serii

Nowy obiektyw sygnowany marką Voigtlander został w całości wykonany z wysokiej jakości metalu, co przełożyło się na jego wagę, wynoszącą 860 gramów. Jest to tym samym najcięższy i największy obiektyw z serii Nokton f/0.95. Obiektyw ma wymiary 82,5 mm x 87,7 mm. Szkło wyposażone jest w gwint filtra o średnicy 77 mm.

Pozostałe obiektywy Nokton dla systemu Mikro Cztery Trzecie:

Cena i dostępność

Obiektyw ma być dostępny w sprzedaży w kwietniu, cena na dany moment wynosi 145 000 JPY (około 5130 zł bez uwzględnionego podatku).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem voigtlaender.de.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Venus Optics Laowa 9 mm f/5.6 FF RL - powitajcie najszerszy obiektyw pełnoklatkowy na świecie
Venus Optics Laowa 9 mm f/5.6 FF RL - powitajcie najszerszy obiektyw pełnoklatkowy na świecie
Istniejące zaledwie kilka lat Venus Optics to wyjątkowy powiew świeżości na rynku optyki - niemal każda konstrukcja jest pod jakimś względem wyjątkowa. Tym razem...
12
1
Fujifilm Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR - szeroki kąt do średniego formatu
Fujifilm Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR - szeroki kąt do średniego formatu
Fujifilm aktualizuje ofertę średnioformatowej optyki i prezentuje model Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR, będący ekwiwalentem 24 mm w systemie pełnoklatkowym. Szkło ma być...
0
0
Meike 85 T2.2 i 65 mm T2.2 Cine - nowe budżetowe obiektywy filmowe
Meike 85 T2.2 i 65 mm T2.2 Cine - nowe budżetowe obiektywy filmowe
Rodzina filmowych obiektywów Meike zwiększyła się o kolejne dwa modele. Tym razem są to szkła o ogniskowej 85 i 65 mm
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)