Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Voigtlander Nokton 40 mm f/1.2 z mocowaniem M już na polskim rynku. Znamy cenę

3

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jesienią zeszłego roku Voigtlander wprowadził na rynek superjasną stałkę o ogniskowej 40 mm, przeznaczoną do systemu E. Jej bliźniacza wersja, wyposażona w mocowanie Leica M właśnie trafia na polski rynek.

Jak zapewnia producent, manualny Voigtlander 40 mm f/1.2 to najjaśniejszy pełnoklatkowy obiektyw o tej ogniskowej na rynku. “Ogniskowa obiektywu wynosząca 40 mm to złoty środek pomiędzy obiektywami widzącymi szeroko i teleobiektywami.” - przekonuje. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzić ma się tak w fotografii reportażowej, jak i portrecie, a dzięki ekstremalnej jasności - także podczas fotografowania w słabym świetle.

Na układ optyczny obiektywu składa się 8 soczewek ułożonych w 6 grupach, które dzięki zastosowaniu najwyższej jakości japońskiego szkła optycznego pozwolić mają na uzyskanie niezwykle ostrych i barwnych obrazów”. Dzięki 10-listkowej przysłonie i dużej jasności otrzymać mamy też wyjątkowo plastyczne rozmycie tła. Samą przysłonę domkniemy zaś do wartości f/22, a ostrzyć będziemy mogli już z odległości 50 cm od fotografowanego obiektu. Na obiektyw zamocujemy filtry o średnicy 52 mm.

Cena i dostępność

Szkło w wersji z mocowaniem Leica M, jest nieco bardziej kompaktowe od pokazanego wcześniej modelu, przeznaczonego do systemu Sony E. Mierzy jedyne 5,4 x 6,1 cm i waży 315 g. Użytkowników ucieszy także fakt, że jest nieco tańsze - na polskim rynku za obiektyw zapłacimy 4199 zł.

Więcej informacji o szkłach producenta znajdziecie pod adresem voigtlaender.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na...
0
0
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.
0
0
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma 24 mm f/3.5 DG DN Contemporary - szerokokątny standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Sigma prezentuje pełnoklatkowe obiektywy do bezlusterkowców z nowej serii Sigma I. Mają być to kompaktowe stałki klasy premium. Pierwszym jest szerokokątny model Sigma 24 mm f/3.5 DG DN z linii...
3
0
Powiązane artykuły