Voigtlander Nokton 40 mm f/1.2 z mocowaniem M już na polskim rynku. Znamy cenę

3

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jesienią zeszłego roku Voigtlander wprowadził na rynek superjasną stałkę o ogniskowej 40 mm, przeznaczoną do systemu E. Jej bliźniacza wersja, wyposażona w mocowanie Leica M właśnie trafia na polski rynek.

Jak zapewnia producent, manualny Voigtlander 40 mm f/1.2 to najjaśniejszy pełnoklatkowy obiektyw o tej ogniskowej na rynku. “Ogniskowa obiektywu wynosząca 40 mm to złoty środek pomiędzy obiektywami widzącymi szeroko i teleobiektywami.” - przekonuje. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzić ma się tak w fotografii reportażowej, jak i portrecie, a dzięki ekstremalnej jasności - także podczas fotografowania w słabym świetle.

Na układ optyczny obiektywu składa się 8 soczewek ułożonych w 6 grupach, które dzięki zastosowaniu najwyższej jakości japońskiego szkła optycznego pozwolić mają na uzyskanie niezwykle ostrych i barwnych obrazów”. Dzięki 10-listkowej przysłonie i dużej jasności otrzymać mamy też wyjątkowo plastyczne rozmycie tła. Samą przysłonę domkniemy zaś do wartości f/22, a ostrzyć będziemy mogli już z odległości 50 cm od fotografowanego obiektu. Na obiektyw zamocujemy filtry o średnicy 52 mm.

Cena i dostępność

Szkło w wersji z mocowaniem Leica M, jest nieco bardziej kompaktowe od pokazanego wcześniej modelu, przeznaczonego do systemu Sony E. Mierzy jedyne 5,4 x 6,1 cm i waży 315 g. Użytkowników ucieszy także fakt, że jest nieco tańsze - na polskim rynku za obiektyw zapłacimy 4199 zł.

Więcej informacji o szkłach producenta znajdziecie pod adresem voigtlaender.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
Szkło Viltrox 85 mm f/1.8 zamienisz w obiektyw f/1.6 aktualizując firmware
To z pewnością jedna z najciekawszych informacji na temat aktualizacji oprogramowania obiektywów, o jakiej pisaliśmy. Okazuje się, że z pomocą nowego firmware’u możemy...
6
0
Sigma 85 mm f/1.4 DG DN Art - jasna i kompaktowa portretówka do Sony E i L-Mount
Sigma 85 mm f/1.4 DG DN Art - jasna i kompaktowa portretówka do Sony E i L-Mount
Sigma rozszerza ofertę obiektywów do systemów bezlusterkowych o nowy obiektyw portretowy, który oferować ma najwyższą jakość optyczną przy stosunkowo niewielkiej...
21
0
Zenit zapowiada obiektyw Zenitar 60 mm f/2.8 Macro
Zenit zapowiada obiektyw Zenitar 60 mm f/2.8 Macro
Ofertę przywróconej do życia radzieckiej marki już niebawem wzbogaci nowy obiekty makro.
2
0
Powiązane artykuły