Tania portretówka mikro 4/3 Yongnuo

0
Jędrzej Franek
28 Październik 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent znów zadziwia tym, czym potrafi najlepiej - ceną. Nowy obiektyw 42,5 mm z autofocusem kosztuje zaledwie 89 dolarów. Co ma w środku?

Jeżeli kupując obiektyw do aparatu mikro 4/3 będziemy chcielibyśmy zobaczyć crop factor nie tylko w oznaczeniu ogniskowej obiektywu, ale i w jego cenie, prawdopodobnie nasza uwaga może powędrować w stronę oferty Yongnuo. Zaprezentowany obiektyw to typowa konstrukcja portretowa (ekwiwalent ogniskowej 85 mm na pełnej klatce) o jasności f/1.7.

Układ optyczny składa się z 9 elementów w 8 grupach, w tym znalazły się dwa elementy o ultra niskiej dyspersji. Dzięki czemu, można się spodziewać nieźle korygowanej aberracji chromatycznej. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0,3 m. Przysłona obiektywu może być maksymalnie domknięta do wartości f/22.

Obiektyw został wyposażony w krokowy silnik autofocusa STM z opcją manualnej mikrokorekcji. Obudowa standardowo dla Yongnuo wykonana jest z tworzyw sztucznych, co przekłada się na bardzo niską wagę obiektywu - 146 g.

Zdjęcia przykładowe

Cena i dostępność

Obiektyw w tej chwili dostępny jest w serwisie Amazon w cenie 89 dolarów (ok. 350 zł), chociaż wcześniej pojawiły się informacje o cenie nawet niższej, wynoszącej 73 dolary (ok. 290 zł).

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Fujifilm Fujinon GF 45-100 mm f/4 R LM OIS WR - najbardziej uniwersalny średnioformatowy zoom na rynku?
Fujifilm Fujinon GF 45-100 mm f/4 R LM OIS WR - najbardziej uniwersalny średnioformatowy zoom na...
Od średnioformatowego debiutu w 2016 roku, Fujifilm stale zmienia obraz tego segmentu. Zaprezentowany dzisiaj obiektyw to jedno z najbardziej wszechstronnych...
0
0
HD Pentax-D FA 70-210 mm f/4ED SDM WR - przystępny pełnoklatkowy tele-zoom z mocowaniem Pentax K
HD Pentax-D FA 70-210 mm f/4ED SDM WR - przystępny pełnoklatkowy tele-zoom z mocowaniem Pentax K
Marka Pentax wciąż żyje. Ricoh wprowadza do oferty jeden z ciekawszych obiektywów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w systemie. HD Pentax-D FA 70-210 mm f/4ED SDM...
8
3
Fujifilm Fujinon XC 35 mm f/2 - jasny, tani ekwiwalent 50 mm nareszcie dołącza do systemu
Fujifilm Fujinon XC 35 mm f/2 - jasny, tani ekwiwalent 50 mm nareszcie dołącza do systemu
Fujifilm X to bez wątpienia jeden z ciekawszych systemów fotograficznych na rynku. Niestety do tej pory miał jedną zasadniczą wadę - brakowało w nim niedrogich,...
13
5
Powiązane artykuły