Tania portretówka mikro 4/3 Yongnuo

0
Jędrzej Franek
28 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Chiński producent znów zadziwia tym, czym potrafi najlepiej - ceną. Nowy obiektyw 42,5 mm z autofocusem kosztuje zaledwie 89 dolarów. Co ma w środku?

Jeżeli kupując obiektyw do aparatu mikro 4/3 będziemy chcielibyśmy zobaczyć crop factor nie tylko w oznaczeniu ogniskowej obiektywu, ale i w jego cenie, prawdopodobnie nasza uwaga może powędrować w stronę oferty Yongnuo. Zaprezentowany obiektyw to typowa konstrukcja portretowa (ekwiwalent ogniskowej 85 mm na pełnej klatce) o jasności f/1.7.

Układ optyczny składa się z 9 elementów w 8 grupach, w tym znalazły się dwa elementy o ultra niskiej dyspersji. Dzięki czemu, można się spodziewać nieźle korygowanej aberracji chromatycznej. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0,3 m. Przysłona obiektywu może być maksymalnie domknięta do wartości f/22.

Obiektyw został wyposażony w krokowy silnik autofocusa STM z opcją manualnej mikrokorekcji. Obudowa standardowo dla Yongnuo wykonana jest z tworzyw sztucznych, co przekłada się na bardzo niską wagę obiektywu - 146 g.

Zdjęcia przykładowe

Cena i dostępność

Obiektyw w tej chwili dostępny jest w serwisie Amazon w cenie 89 dolarów (ok. 350 zł), chociaż wcześniej pojawiły się informacje o cenie nawet niższej, wynoszącej 73 dolary (ok. 290 zł).

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Lumix S Pro 70-200 mm f/2.8 O.I.S. - stabilizacja do 7 EV na pełnej klatce
Panasonic uzupełnia linię profesjonalnych obiektywów przeznaczonych do flagowych bezlusterkowców S1 - Nowy telezoom ma być idealnym wyborem dla zawodowców, oczekujących wysokiej sprawności w...
8
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART - nowy król reporterskich zoomów?
Nowy obiektyw Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART to według zapewnień producenta, najlepsze szkło w swojej klasie. Specyfikacja rzeczywiście imponuje i daje nadzieję na...
26
1
Powiązane artykuły