Tania portretówka mikro 4/3 Yongnuo

Autor: Jędrzej Franek

28 Październik 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent znów zadziwia tym, czym potrafi najlepiej - ceną. Nowy obiektyw 42,5 mm z autofocusem kosztuje zaledwie 89 dolarów. Co ma w środku?

Jeżeli kupując obiektyw do aparatu mikro 4/3 będziemy chcielibyśmy zobaczyć crop factor nie tylko w oznaczeniu ogniskowej obiektywu, ale i w jego cenie, prawdopodobnie nasza uwaga może powędrować w stronę oferty Yongnuo. Zaprezentowany obiektyw to typowa konstrukcja portretowa (ekwiwalent ogniskowej 85 mm na pełnej klatce) o jasności f/1.7.

Układ optyczny składa się z 9 elementów w 8 grupach, w tym znalazły się dwa elementy o ultra niskiej dyspersji. Dzięki czemu, można się spodziewać nieźle korygowanej aberracji chromatycznej. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0,3 m. Przysłona obiektywu może być maksymalnie domknięta do wartości f/22.

Obiektyw został wyposażony w krokowy silnik autofocusa STM z opcją manualnej mikrokorekcji. Obudowa standardowo dla Yongnuo wykonana jest z tworzyw sztucznych, co przekłada się na bardzo niską wagę obiektywu - 146 g.

Zdjęcia przykładowe

Cena i dostępność

Obiektyw w tej chwili dostępny jest w serwisie Amazon w cenie 89 dolarów (ok. 350 zł), chociaż wcześniej pojawiły się informacje o cenie nawet niższej, wynoszącej 73 dolary (ok. 290 zł).

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Jędrzej Franek

Fotografuje i łowi newsy. Miłośnik brzydkiej architektury i dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Nie wstydzi się pasji do fotografii mobilnej.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
7
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do...
Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)