Panasonic Leica DG Summilux 25 mm f/1.4 II APSH - jasny standard otrzymał uszczelnienia i stał się 500 zł droższy

1
Maciej Luśtyk
28 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć oczy fotografów są obecnie skupione głównie na pełnoklatkowym systemie Panasonica i system Mikro Cztery Trzecie doczekał się małej aktualizacji. Na rynku już niebawem zadebiutuje druga generacją jasnego obiektywu o ekwiwalencie 50 mm.

Leica DG Summilux 25 mm f/1.4 II to niewielkie, ale dość ważne uaktualnienie popularnej konstrukcji. Choć układ optyczny nie doczekał się żadnych zmian (9 elementów w 7 grupach, 2 soczewki asferyczna, 1 soczewka UHR) to szkło nareszcie otrzymało uszczelnienia, które ochronią je przed kurzem i zachlapaniami, znacznie zwiększając swobodę pracy w trudniejszych warunkach.

Uszczelniony, jasny obiektyw o ekwiwalencie 50 mm ze światłem f/1.4 otrzymał także nowe grafitowe wykończenie, a w sprzedaży pojawi się w listopadzie. Niestety cena tego modelu wydaje się zanadto wygórowana (699 dolarów, czyli około 2750 zł), zwłaszcza że na polskim rynku zapłacimy za niego zapewne nieco więcej.

Warto przy tym przypomnieć, że pierwsza generacja obiektywu sprzedawana jest w cenie około 2200 zł, co i tak wydaje się bardzo wysokim pułapem, jak na obiektyw Mikro Cztery Trzecie.

Wygląda na to, że uszczelki to świetny interes.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem panasonic.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Fujifilm Fujinon GF 45-100 mm f/4 R LM OIS WR - najbardziej uniwersalny średnioformatowy zoom na rynku?
Fujifilm Fujinon GF 45-100 mm f/4 R LM OIS WR - najbardziej uniwersalny średnioformatowy zoom na...
Od średnioformatowego debiutu w 2016 roku, Fujifilm stale zmienia obraz tego segmentu. Zaprezentowany dzisiaj obiektyw to jedno z najbardziej wszechstronnych...
0
0
HD Pentax-D FA 70-210 mm f/4ED SDM WR - przystępny pełnoklatkowy tele-zoom z mocowaniem Pentax K
HD Pentax-D FA 70-210 mm f/4ED SDM WR - przystępny pełnoklatkowy tele-zoom z mocowaniem Pentax K
Marka Pentax wciąż żyje. Ricoh wprowadza do oferty jeden z ciekawszych obiektywów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w systemie. HD Pentax-D FA 70-210 mm f/4ED SDM...
8
3
Fujifilm Fujinon XC 35 mm f/2 - jasny, tani ekwiwalent 50 mm nareszcie dołącza do systemu
Fujifilm Fujinon XC 35 mm f/2 - jasny, tani ekwiwalent 50 mm nareszcie dołącza do systemu
Fujifilm X to bez wątpienia jeden z ciekawszych systemów fotograficznych na rynku. Niestety do tej pory miał jedną zasadniczą wadę - brakowało w nim niedrogich,...
12
4
Powiązane artykuły