Panasonic Leica DG Summilux 25 mm f/1.4 II APSH - jasny standard otrzymał uszczelnienia i stał się 500 zł droższy

1
Maciej Luśtyk
28 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Choć oczy fotografów są obecnie skupione głównie na pełnoklatkowym systemie Panasonica i system Mikro Cztery Trzecie doczekał się małej aktualizacji. Na rynku już niebawem zadebiutuje druga generacją jasnego obiektywu o ekwiwalencie 50 mm.

Leica DG Summilux 25 mm f/1.4 II to niewielkie, ale dość ważne uaktualnienie popularnej konstrukcji. Choć układ optyczny nie doczekał się żadnych zmian (9 elementów w 7 grupach, 2 soczewki asferyczna, 1 soczewka UHR) to szkło nareszcie otrzymało uszczelnienia, które ochronią je przed kurzem i zachlapaniami, znacznie zwiększając swobodę pracy w trudniejszych warunkach.

Uszczelniony, jasny obiektyw o ekwiwalencie 50 mm ze światłem f/1.4 otrzymał także nowe grafitowe wykończenie, a w sprzedaży pojawi się w listopadzie. Niestety cena tego modelu wydaje się zanadto wygórowana (699 dolarów, czyli około 2750 zł), zwłaszcza że na polskim rynku zapłacimy za niego zapewne nieco więcej.

Warto przy tym przypomnieć, że pierwsza generacja obiektywu sprzedawana jest w cenie około 2200 zł, co i tak wydaje się bardzo wysokim pułapem, jak na obiektyw Mikro Cztery Trzecie.

Wygląda na to, że uszczelki to świetny interes.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem panasonic.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
5
0
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Po długich finansowych perypetiach Meyer Optik Görlitz wznawia działalność pod nowym kierownictwem i prezentuje trzy nowe, a raczej lekko odświeżone obiektywy, które...
12
2
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Powiązane artykuły