Panasonic Leica DG Summilux 25 mm f/1.4 II APSH - jasny standard otrzymał uszczelnienia i stał się 500 zł droższy

0
Maciej Luśtyk
28 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć oczy fotografów są obecnie skupione głównie na pełnoklatkowym systemie Panasonica i system Mikro Cztery Trzecie doczekał się małej aktualizacji. Na rynku już niebawem zadebiutuje druga generacją jasnego obiektywu o ekwiwalencie 50 mm.

Leica DG Summilux 25 mm f/1.4 II to niewielkie, ale dość ważne uaktualnienie popularnej konstrukcji. Choć układ optyczny nie doczekał się żadnych zmian (9 elementów w 7 grupach, 2 soczewki asferyczna, 1 soczewka UHR) to szkło nareszcie otrzymało uszczelnienia, które ochronią je przed kurzem i zachlapaniami, znacznie zwiększając swobodę pracy w trudniejszych warunkach.

Uszczelniony, jasny obiektyw o ekwiwalencie 50 mm ze światłem f/1.4 otrzymał także nowe grafitowe wykończenie, a w sprzedaży pojawi się w listopadzie. Niestety cena tego modelu wydaje się zanadto wygórowana (699 dolarów, czyli około 2750 zł), zwłaszcza że na polskim rynku zapłacimy za niego zapewne nieco więcej.

Warto przy tym przypomnieć, że pierwsza generacja obiektywu sprzedawana jest w cenie około 2200 zł, co i tak wydaje się bardzo wysokim pułapem, jak na obiektyw Mikro Cztery Trzecie.

Wygląda na to, że uszczelki to świetny interes.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem panasonic.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
4
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Jeśli jesteście zdania, że obrazek dostarczany przez współczesne obiektywy jest zbyt sterylny, Sigma ma odpowiedź na wasze problemy. Powitajcie serię obiektywów...
41
0
Powiązane artykuły