Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - ważna aktualizacja, a wraz z nią poprawa AF

0

Autor: Michał Chrzanowski

26 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Wprowadzone przez Tokinę usprawnienie oprogramowania obiektywu FíRIN 20 mm f/2 FE AF poprawia działanie układu autofokusa, zwłaszcza w trybie AF-C, podczas pracy z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami Sony.

Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF to obiektyw, który swoją premierę miał na początku tego roku. Stałka wyposażona w ultradźwiękowy silnik autofokusa, wspierany sensorem GMR, jest w pełni kompatybilna z systemem Sony Fast Hybrid AF dostępnym w pełnoklatkowych bezlusterkowcach Sony E. Teraz jednak oprogramowanie szerokokątnej konstrukcji Tokiny doczekało się ważnej aktualizacji. Uaktualnienie softu poprawa działanie układu AF, zwłaszcza w trybie AF-C oraz zdjęciach seryjnych we współpracy z aparatami Sony A7 III, A7R III oraz A9.

Wszystkie osoby które zakupiły wspomniany obiektyw i chciałyby skorzystać z możliwości aktualizacji oprogramowania, proszone są o kontakt z działem serwisu firmy Next77 (polski dystrybutor Tokiny) za pośrednictwem adresu mailowego reklamacje@next77.pl lub telefonicznie pod numerem 12 270 12 81. Po zweryfikowaniu czy obiektyw pochodzi z krajowej dystrybucji, ustalony zostanie termin jego odbioru. Cała operacja odbywać się będzie na koszt dystrybutora.

Zaawansowana optyka

We wnętrzu znajdziemy rozbudowany układ optyczny, który składa się z 13 elementów rozmieszczonych w 11 grupach. Wśród nich są dwa asferyczne szkła i trzy soczewki Super-low Dispersion o obniżonym współczynniku dyspersji, których zadaniem jest minimalizowanie wszelkich aberracji i zniekształceń obrazu. Oprócz tego soczewki zostały pokryte powłokami artyrefleksyjnymi, które mają poprawić pracę w ostrym i kontrastowym świetle, dzięki czemu bliki i flary nie powinny być widoczne na zdjęciach.

Szkło wyposażono w 9-listkową przysłonę, którą będziemy mogli regulować w zakresie od f/2 do f/22. Znalazły się także specjalne złącza, dzięki którym przesłane zostaną informacje EXIF, co umożliwi współpracę między innymi z wbudowanym w aparaty Sony systemem stabilizacji matrycy. To wszystko zamknięto w metalowym tubusie (73.4 x 81.5 mm, 469 g) odznaczającym się minimalistycznym designem.

Cena i dostępność

Tokina FíRIN 20 mm f/2.0 FE AF jest już dostępna w polskiej sieci sprzedaży. Za obiektyw przyjdzie nam zapłacić 3595 zł. Warto zauważyć, że model ten nie jest następcą starszego brata, a uzupełnieniem rodziny FíRIN do systemu Sony E. Tak więc teraz do wyboru będziemy mieć dwie szerokokątne stałki: z autofokusem lub w pełni manualną konstrukcję. Więcej informacji o obiektywie, jak również jego aktualizacji znajdziecie na stronie www.tokinalens.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
5
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły