Voigtländer Macro APO Lanthar 110 mm f/2.5 do Sony E - poznaliśmy więcej szczegółów, w tym cenę

0
Michał Chrzanowski
21 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

O modelu Voigtländer Macro APO Lanthar 110 mm f/2.5, manualnym obiektywie makro do pełnoklatkowego systemu Sony E, po raz pierwszy usłyszeliśmy na początku tego roku. Jednak dopiero teraz producent zdradził więcej szczegółów oraz zaprezentował kilka zdjęć przykładowych.

Fotografowie makro pracujący na bezlusterkowym systemie Sony E mogę mieć spore powody do zadowolenia. Już tylko kwestią tygodni jest, kiedy na rynku zadebiutuje Voigtländer Macro APO Lanthar 110 mm f/2.5 - szkło, które ma odznaczać się wyjątkową wyrazistością oraz ponadprzeciętną plastyką i kolorystyką zdjęć.

Wysoka jakość obrazu, imponujące zbliżenia

We wnętrzu tego modelu znajduje się 14 elementów umieszczonych w 12 grupach, z czego aż 8 soczewek zostało wykonanych ze specjalnego szkła. Jednak producent nie zdradza jakie dokładnie są to elementy. Obiecuje natomiast, że zaprojektowany układ optyczny został opracowany z myślą najnowszych matrycach Sony o wysokiej rozdzielczości. Tak więc ma zapewniać odpowiednią rozdzielczość, kontrastowość i kolorystykę, jak również skutecznie minimalizować wady takie jak aberracja chromatyczna.

Stałka o ogniskowej 110 mm zapewnia pole widzenia wynoszące 22.6° i maksymalne powiększenie obrazu 1:1. W połączeniu z 10-listkową przysłoną o maksymalnej światłosile f/2.5 (domkniemy ją do f/22) mamy otrzymać wyjątkowo plastyczne zdjęcia uchwycone już z odległości 35 cm (minimalna długość ostrzenia). Ponadto Voigtländer posiada skokowy pierścień przysłony, zaś na frontową soczewkę będziemy mogli nakręcić filtry o średnicy 58 mm.

Do tego stałkę wyposażono w elektroniczne styki. Oznacza to, że parametry obiektywu nie tylko zostaną zapisane w danych EXIF, lecz także stałka będzie współpracować z 5-osiową stabilizacją dostępną w bezlusterkowcach Sony. Niemniej jednak w tym pomoże także wbudowany w obiektyw enkoder odległości.

 

Voigtländer Macro APO Lanthar 110 mm f/2.5 do Sony E mierzy 78.4 × 99.7 mm i waży 771 g. Obiektyw w sprzedaży ma pojawić się już w sierpniu w cenie około 1100 dolarów. Więcej informacji o stałce makro znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
5
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtländer prezentuje nowy obiektyw dla uczczenia 20-lecia serii Classic Line. To wysokiej jakości manualny standard, który spodobać ma się użytkownikom aparatów Sony, także tym filmującym.
7
0
Powiązane artykuły