Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Tokina Opera 50 mm f/1.4 FF - pierwszy reprezentant nowej linii premium

0

Autor: Michał Chrzanowski

28 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Wraz z dzisiejszą premierą Tokiny Opera 50 mm f/1.4 FF debiutuje także „Opera“ - nowa seria najwyższej jakości obiektywów kierowanych do najbardziej wymagających fotografów.

Zaprezentowana dziś Tokina Opera 50 mm f/1.4 FF zapoczątkowała najnowszą serię Opera - profesjonalną linię pełnoklatkowych obiektywów, które mają charakteryzować się najwyższą jakością obrazu oraz wykonania. Mają to być konstrukcje zaprojektowane specjalnie z myślą o tym, aby sprostać wzrastającym wymaganiom w zakresie rozdzielczości, kontrastu i kontroli aberracji.

Opera, czyli sztuka w najczystszej odsłonie

- Technologie wykorzystywane w najnowocześniejszych matrycach cyfrowych pociągają za sobą potrzebę zmian w sposobie projektowania i produkcji optyki. Seria Tokina Opera odpowiada na te rosnące oczekiwania - zaznacza producent. - We współczesnym rozumieniu słowo „opera” jest używane jako określenie rodzaju sztuki łączącej w sobie dramat, muzykę i taniec. W języku włoskim jest również synonimem sztuki. W łacinie „opera” wywodzi się od słowa „opus” które ciągle jest używane dla określenia wybitnej literatury, czy sztuki (magnum opus, opera magna). Tokina zdecydowała się nazwać w ten sposób nową serię obiektywów segmentu premium mając nadzieję, że będzie to swoistą inspiracją dla fotografów, a produkty tej serii pozwolą na tworzenie wybitnych dzieł sztuki.

Na razie jednak producent nie zdradza wielu szczegółów technicznych o zaprezentowanym modelu Opera 50 mm f/1.4 FF. Dowiedzieliśmy się jedynie, że stałka z nowej linii premium będzie wyróżniać się zaawansowaną optyką, najwyższą jakością obrazu oraz nowym systemem napędu autofokusa opartym na pierścieniowym silniku ultradźwiękowym. Warto także zaznaczyć, że obiektyw będzie uszczelnioną konstrukcją, która powinna sprawdzić się podczas pracy w trudnych warunkach pogodowych. Ponadto po raz pierwszy w historii firmy Tokina, obiektywy z mocowaniem Nikon będą posiadać elektroniczny mechanizm sterujący pracą przysłony. Równolegle pojawią się również obiektywy z mocowaniem Canon.

Tokina Opera 50 mm f/1.4 FF ma pojawić się w sprzedaży latem tego roku. Natomiast przedprodukcyjna wersja obiektywu będzie zaprezentowana na stoisku firmy Tokina podczas targów CP+. Więcej szczegółów oraz informacji na temat specyfikacji technicznej, dostępności oraz ceny mają zostać podane przez producenta w późniejszym terminie.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD -najbardziej uniwersalny obiektyw do APS-C?
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD -najbardziej uniwersalny obiektyw do APS-C?
Najnowszy Tamron do bezlusterkowców Sony wreszcie został oficjalnie pokazany. Ekwiwalent obiektywu 25-105 mm, ze względu na możliwości i dobrą cenę ma szansę stać się...
3
0
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa, ale solidna stałka do szerszych portretów
Jest dopracowany pod względem wykonania i optyki. Przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony, nowy obiektyw Sigma 65 mm f/2 DG DN Contemporary ma gwarantować udane ujęcia portretowe na...
0
0
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary - kompaktowa stałka klasy premium do bezlusterkowców
Jest niewielki, ale solidny. Sigma 35 mm f/2 DG DN Contemporary to kolejny obiektyw z nowej serii Sigma I, przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów bez lustra.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)