Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sigma 135 mm f/1.8 DG HSM ART - portretówka dla wymagających

0

Autor: Michał Chrzanowski

21 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Plastyczne rozmycie nieostrości, wyjątkowo okrągłe bokeh, ponadprzeciętna ostrość obrazu i szybki AF - mają to być główne cechy zaprezentowanego dziś portretowego modelu Sigma 135 mm F1.8 DG HSM ART.

Sigma 135 mm F1.8 DG HSM ART to najnowszy przedstawiciel zaawansowanej linii Art, który ma trafić w gusta przede wszystkim portrecistów i fotoreporterów. Jak zapewnia producent, zaprezentowany obiektyw będzie gwarantował wysoką ostrość obrazu już od maksymalnego otworu przysłony f/1.8. Dzięki temu pozwali na pracę, w nawet bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Poza tym, podobnie jak inne konstrukcje z serii Art, obiektyw zaprojektowano z myślą o możliwości wykorzystania pełnego potencjału matryc o wysokich rozdzielczościach.

Serce nowego obiektywu stanowi układ optyczny składający się z 13 soczewek rozmieszczonych w 10 grupach. Wśród nich znajdziemy soczewki wykonane ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych SLD oraz FLD, których zadaniem jest minimalizowanie wielobarwnych aberracji. W najnowszym modelu zastosowano także 9-listkową przysłonę kołową, która w połączeniu z ognikową 135 mm ma zapewniać przyjemne dla oka rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia, nie tylko przy niskich wartościach przysłony - obiecuje producent.

Za ustawianie ostrości będzie odpowiadał ultradźwiękowy silnik HSM. Z kolei dzięki nowemu algorytmowi przeostrzanie ma być o 30% szybsze niż w przypadku poprzednich modeli firmy. Poza tym napęd AF nie ma klasycznych połączeń mechanicznych - taka konstrukcja pozwoli na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. Z kolei na tubusie znajdziemy przełącznik umożliwiający wybranie zakresu długości ostrzenia, dzięki czemu w ustawionym przez nas przedziale system AF ma działać jeszcze sprawniej.

Ponadto mocowanie Sigmy 135 mm F1.8 DG HSM ART wyposażono w dodatkowe uszczelnienia, co ma podnieść jej odporność na pracę w wilgotnym oraz zapylonym środowisku. Obiektyw będzie także kompatybilny ze stacja USB Dock za pomocą której zoptymalizujemy system AF oraz dokonamy późniejszych aktualizacji oprogramowania.

Sigma 135 mm F1.8 DG HSM ART będzie dostępna z mocowaniem Nikon, Canon i Sigma. Na razie jednak producent nie ujawnił ceny oraz dokładnej daty pojawienia się na rynku nowego modelu. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sigma-global.com

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Trzy nowe kompaktowe stałki Sigmy - premiera już we wtorek
Po kompaktowym obiektywie 45 mm f/2.8 DG DN, Sigma szykuje premierę trzech kolejnych niewielkich obiektywów do bezlusterkowców - modeli 24 mm f/3.5 DG DN, 35 mm f/2 DG...
12
0
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Nadchodzi Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RX D - zoom, dla którego porzucisz pełną klatkę
Wyciekły informacje na temat nowego obiektywu zoom Tamron, który oferując ekwiwalent ogniskowych 25-105 mm i dużą jasność, ma szansę przynieść rewolucję w systemach...
20
15
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)