Sigma 135 mm f/1.8 DG HSM ART - portretówka dla wymagających

0

Autor: Michał Chrzanowski

21 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Plastyczne rozmycie nieostrości, wyjątkowo okrągłe bokeh, ponadprzeciętna ostrość obrazu i szybki AF - mają to być główne cechy zaprezentowanego dziś portretowego modelu Sigma 135 mm F1.8 DG HSM ART.

Sigma 135 mm F1.8 DG HSM ART to najnowszy przedstawiciel zaawansowanej linii Art, który ma trafić w gusta przede wszystkim portrecistów i fotoreporterów. Jak zapewnia producent, zaprezentowany obiektyw będzie gwarantował wysoką ostrość obrazu już od maksymalnego otworu przysłony f/1.8. Dzięki temu pozwali na pracę, w nawet bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Poza tym, podobnie jak inne konstrukcje z serii Art, obiektyw zaprojektowano z myślą o możliwości wykorzystania pełnego potencjału matryc o wysokich rozdzielczościach.

Serce nowego obiektywu stanowi układ optyczny składający się z 13 soczewek rozmieszczonych w 10 grupach. Wśród nich znajdziemy soczewki wykonane ze specjalnych szkieł niskodyspersyjnych SLD oraz FLD, których zadaniem jest minimalizowanie wielobarwnych aberracji. W najnowszym modelu zastosowano także 9-listkową przysłonę kołową, która w połączeniu z ognikową 135 mm ma zapewniać przyjemne dla oka rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia, nie tylko przy niskich wartościach przysłony - obiecuje producent.

Za ustawianie ostrości będzie odpowiadał ultradźwiękowy silnik HSM. Z kolei dzięki nowemu algorytmowi przeostrzanie ma być o 30% szybsze niż w przypadku poprzednich modeli firmy. Poza tym napęd AF nie ma klasycznych połączeń mechanicznych - taka konstrukcja pozwoli na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. Z kolei na tubusie znajdziemy przełącznik umożliwiający wybranie zakresu długości ostrzenia, dzięki czemu w ustawionym przez nas przedziale system AF ma działać jeszcze sprawniej.

Ponadto mocowanie Sigmy 135 mm F1.8 DG HSM ART wyposażono w dodatkowe uszczelnienia, co ma podnieść jej odporność na pracę w wilgotnym oraz zapylonym środowisku. Obiektyw będzie także kompatybilny ze stacja USB Dock za pomocą której zoptymalizujemy system AF oraz dokonamy późniejszych aktualizacji oprogramowania.

Sigma 135 mm F1.8 DG HSM ART będzie dostępna z mocowaniem Nikon, Canon i Sigma. Na razie jednak producent nie ujawnił ceny oraz dokładnej daty pojawienia się na rynku nowego modelu. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sigma-global.com

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica Vario-Elmarit SL 24-70 mm f/2.8 ASPH - uniwersalny zoom do bezlusterkowców L-Mount
Leica prezentuje popularny zoom 24-70 mm, który wzbogaca ofertę systemu L-Mount (Leica, Panasonic, Sigma) i obiecuje stać się idealnym kompanem dla bezlusterkowych...
4
0
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Venus Optics Laowa Argus 33 mm f/0.95 CF APO - superjasny ekwiwalent 50 mm do bezlusterkowców APS-C
Na rynku debiutuje długo oczekiwana linia Argus, wśród której znajdziemy jasne manualne obiektywy stałoogniskowe do współczesnych bezlusterkowców. Na początek...
2
2
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 - test obiektywu
Irix 11 mm f/4 to jeden z najszerszych obiektywów szerokokątnych na rynku, który obiecuje profesjonalne rezultaty w przystępnej cenie. Sprawdziliśmy, jak wypada w...
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)