Kolekcjonerski Nikkor wystawiony na sprzedaż

0
Michał Chrzanowski
3 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli poszukujecie naprawdę ultraszerokokątnego obiektywu, to mamy dobrą wiadomość. Na eBay’u jest do kupienia w „przystępnej cenie“ szkło jedyne w swoim rodzaju - Nikon Fisheye-Nikkor 6 mm f/5.6.

Na eBay’u po raz kolejny możemy znaleźć bardzo ciekawą aukcję, która powinna zainteresować prawdziwych kolekcjonerów i miłośników unikalnego sprzętu fotograficznego. Do nabycia jest rzadki Nikon Fisheye-Nikkor 6 mm f/5.6.

Układ optyczny składa się z 9 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Przysłonę możemy ustawiać w zakresie f/5.6 - f/22. Zaś pole widzenia wynosi aż 220°. Efektywna odległość manualnego ostrzenia to 30 cm. Całość zamknięto w relatywnie kompaktowej konstrukcji, która mierzy 92 x 81 mm i waży 430 g.

 

Aby wejść w posiadanie Nikona Fisheye-Nikkor 6 mm f/5.8 trzeba wyłożyć około 6 tys. dolarów. I wcale nie jest to wygórowana cena - oczywiście biorąc pod uwagę specyfikę wystawionego modelu. Podobne konstrukcje były już sprzedawane za około 15-18 tys. dolarów.

Obiektyw w serwisie eBay wystawił na sprzedaż sklep Adorama. Więcej informacji znajdziecie na stronie aukcji.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Czy niedrogi obiektyw anamorficzny Sirui to przełom? Zobacz jak radzi sobie w praktyce
Czy niedrogi obiektyw anamorficzny Sirui to przełom? Zobacz jak radzi sobie w praktyce
Obiektywy anamorficzne to ostatni bastion filmowego świata, niezdobyty jeszcze przez użytkowników aparatów. Ten stan rzeczy chce zmienić Sirui. Czy jednak nowe szkło...
15
1
Leica Summilux-M 90 mm f/1.5 ASPH - nowy wyznacznik jakości w fotografii portretowej?
Leica Summilux-M 90 mm f/1.5 ASPH - nowy wyznacznik jakości w fotografii portretowej?
Nowy obiektyw portretowy systemu Leica M ma w swojej klasie wyznaczać nowy standard. Oprócz wyjątkowej plastyki i ostrości, użytkowników ucieszyć ma także fakt...
11
4
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
Olympus wycofa się z rynku foto? Jak na razie zapowiada 3 nowe obiektywy
W ostatnich tygodniach świat obiegły plotki na temat tego, jakoby Olympus miał wycofać się z produkcji aparatów. Czy to jednak możliwe, gdy producent zapowiada istotne...
4
1