Kolekcjonerski Nikkor wystawiony na sprzedaż

Autor: Michał Chrzanowski

3 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli poszukujecie naprawdę ultraszerokokątnego obiektywu, to mamy dobrą wiadomość. Na eBay’u jest do kupienia w „przystępnej cenie“ szkło jedyne w swoim rodzaju - Nikon Fisheye-Nikkor 6 mm f/5.6.

Na eBay’u po raz kolejny możemy znaleźć bardzo ciekawą aukcję, która powinna zainteresować prawdziwych kolekcjonerów i miłośników unikalnego sprzętu fotograficznego. Do nabycia jest rzadki Nikon Fisheye-Nikkor 6 mm f/5.6.

Układ optyczny składa się z 9 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Przysłonę możemy ustawiać w zakresie f/5.6 - f/22. Zaś pole widzenia wynosi aż 220°. Efektywna odległość manualnego ostrzenia to 30 cm. Całość zamknięto w relatywnie kompaktowej konstrukcji, która mierzy 92 x 81 mm i waży 430 g.

 

Aby wejść w posiadanie Nikona Fisheye-Nikkor 6 mm f/5.8 trzeba wyłożyć około 6 tys. dolarów. I wcale nie jest to wygórowana cena - oczywiście biorąc pod uwagę specyfikę wystawionego modelu. Podobne konstrukcje były już sprzedawane za około 15-18 tys. dolarów.

Obiektyw w serwisie eBay wystawił na sprzedaż sklep Adorama. Więcej informacji znajdziecie na stronie aukcji.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
Konstrukcje typu Tilt-Shift to domena wąskiej i kosztownej oferty kierowanej dla profesjonalistów. Chińczycy z 7Artisans chcą pokazać, że można inaczej i prezentują jasną stawkę z...
7
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony prezentuje kolejny po modelu 24-50 mm kompaktowy zoom ze światłem f/2.8, który łączy niewielkie wymiary ze stosunkowo przystępną ceną. Nowy szeroki kąt celuje w twórców, którym...
6