Kolekcjonerski Nikkor wystawiony na sprzedaż

0
Michał Chrzanowski
3 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli poszukujecie naprawdę ultraszerokokątnego obiektywu, to mamy dobrą wiadomość. Na eBay’u jest do kupienia w „przystępnej cenie“ szkło jedyne w swoim rodzaju - Nikon Fisheye-Nikkor 6 mm f/5.6.

Na eBay’u po raz kolejny możemy znaleźć bardzo ciekawą aukcję, która powinna zainteresować prawdziwych kolekcjonerów i miłośników unikalnego sprzętu fotograficznego. Do nabycia jest rzadki Nikon Fisheye-Nikkor 6 mm f/5.6.

Układ optyczny składa się z 9 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Przysłonę możemy ustawiać w zakresie f/5.6 - f/22. Zaś pole widzenia wynosi aż 220°. Efektywna odległość manualnego ostrzenia to 30 cm. Całość zamknięto w relatywnie kompaktowej konstrukcji, która mierzy 92 x 81 mm i waży 430 g.

 

Aby wejść w posiadanie Nikona Fisheye-Nikkor 6 mm f/5.8 trzeba wyłożyć około 6 tys. dolarów. I wcale nie jest to wygórowana cena - oczywiście biorąc pod uwagę specyfikę wystawionego modelu. Podobne konstrukcje były już sprzedawane za około 15-18 tys. dolarów.

Obiektyw w serwisie eBay wystawił na sprzedaż sklep Adorama. Więcej informacji znajdziecie na stronie aukcji.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
4
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0