Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF - znamy cenę i dostępność

0

Autor: Maciej Luśtyk

15 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W maju producent zaskoczył wszystkich wiadomością o pierwszych w swojej historii szkłach z systemem AF, przeznaczonych do pełnoklatkowych bezlusterkowców z systemu Sony E. Dziś poznaliśmy więcej informacji na temat szerokokątnego obiektywu 14 mm f/2.8.

Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF to obecnie najszersze szkło na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców. Na jego układ optyczny składa się 14 elementów w 10 grupach, z czego 3 to soczewki asferyczne, dzięki którym obraz ma pozostawać równie ostry na całej powierzchni kadru. Mamy też element wykonany ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji i powłoki antyodblaskowe Ultra Multi Coating, co niwelować ma występowanie aberracji i odbić światła.

Obiektyw oferuje kąt widzenia 113°, powiększenie obrazu 0,12 x i 7-listkową przysłonę. Niestety ze względu na wypukłą soczewkę, na obiektyw nie zamocujemy standardowych filtrów. Ciągle też nie wiemy w jakiego rodzaju napęd AF Samyang wyposażył najnowsze obiektywy.

Wiemy natomiast kiedy i w jakiej cenie szkło pojawi się na rynku. Ta, jak przystało na Samyanga jest całkiem atrakcyjna - 2799 zł. Obiektyw trafi do sprzedaży na początku września.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyang-foto.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
6
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)