Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF - znamy cenę i dostępność

0
Maciej Luśtyk
15 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W maju producent zaskoczył wszystkich wiadomością o pierwszych w swojej historii szkłach z systemem AF, przeznaczonych do pełnoklatkowych bezlusterkowców z systemu Sony E. Dziś poznaliśmy więcej informacji na temat szerokokątnego obiektywu 14 mm f/2.8.

Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF to obecnie najszersze szkło na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców. Na jego układ optyczny składa się 14 elementów w 10 grupach, z czego 3 to soczewki asferyczne, dzięki którym obraz ma pozostawać równie ostry na całej powierzchni kadru. Mamy też element wykonany ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji i powłoki antyodblaskowe Ultra Multi Coating, co niwelować ma występowanie aberracji i odbić światła.

Obiektyw oferuje kąt widzenia 113°, powiększenie obrazu 0,12 x i 7-listkową przysłonę. Niestety ze względu na wypukłą soczewkę, na obiektyw nie zamocujemy standardowych filtrów. Ciągle też nie wiemy w jakiego rodzaju napęd AF Samyang wyposażył najnowsze obiektywy.

Wiemy natomiast kiedy i w jakiej cenie szkło pojawi się na rynku. Ta, jak przystało na Samyanga jest całkiem atrakcyjna - 2799 zł. Obiektyw trafi do sprzedaży na początku września.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyang-foto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
10
0
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
9
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)