Samyang 14 mm f/2.8 i 50 mm f/1.4 - pierwsze szkła z autofokusem!

Samyang 14 mm f/2.8 i 50 mm f/1.4 - pierwsze szkła z autofokusem!

Obiektywy Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC i 50 mm f/1.4 AS IF UMC to pierwsze w historia firmy szkła wyposażone w silnik autofokusa. Przeznaczone do systemu Sony E, do sprzedaży trafią w lipcu 2016 roku.

Najnowsze szkła Samyanga mają być wyjątkowe z kilku względów. To nie tylko pierwsze w ponad 40-letniej historii firmy obiektywy wyposażone w silnik AF, ale też pozycje, które w systemie Sony mają wyznaczać nowe standardy. Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC będzie najszerszym obecnie szkłem na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców, z kolei model  najjaśniejszym.

Samyang 50 mm f/1.4 AS IF UMC

Producent na razie nie zdradza zbyt dużo szczegółów na temat specyfikacji. Zapewnia jednak, że obiektywy będą charakteryzować się bezkompromisową jakością jeśli chodzi o układ optyczny i rozdzielczość dostarczanego obrazu. Ma być to zasługą soczewek asferycznych i elementów o niskim współczynniku dyspersji, użytych w ich budowie.

Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC

Obydwa obiektywy otrzymają metalowe, odporne obudowy i będą pozwalały na zamocowanie filtrów o średnicy 67 mm. W sprzedaży pojawić mają się w lipcu, niestety na razie nie znamy żadnych szczegółów odnośnie ich cen. Jeżeli jednak mimo zastosowania silnika AF producent zdecyduje się pozostać w segmencie cenowym swoich wcześniejszych produkcji, możemy mieć do czynienia z rynkowym hitem.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem syopt.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0