Samyang 14 mm f/2.8 i 50 mm f/1.4 - pierwsze szkła z autofokusem!

0
Maciej Luśtyk
4 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Obiektywy Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC i 50 mm f/1.4 AS IF UMC to pierwsze w historia firmy szkła wyposażone w silnik autofokusa. Przeznaczone do systemu Sony E, do sprzedaży trafią w lipcu 2016 roku.

Najnowsze szkła Samyanga mają być wyjątkowe z kilku względów. To nie tylko pierwsze w ponad 40-letniej historii firmy obiektywy wyposażone w silnik AF, ale też pozycje, które w systemie Sony mają wyznaczać nowe standardy. Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC będzie najszerszym obecnie szkłem na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców, z kolei model  najjaśniejszym.

Samyang 50 mm f/1.4 AS IF UMC

Producent na razie nie zdradza zbyt dużo szczegółów na temat specyfikacji. Zapewnia jednak, że obiektywy będą charakteryzować się bezkompromisową jakością jeśli chodzi o układ optyczny i rozdzielczość dostarczanego obrazu. Ma być to zasługą soczewek asferycznych i elementów o niskim współczynniku dyspersji, użytych w ich budowie.

Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC

Obydwa obiektywy otrzymają metalowe, odporne obudowy i będą pozwalały na zamocowanie filtrów o średnicy 67 mm. W sprzedaży pojawić mają się w lipcu, niestety na razie nie znamy żadnych szczegółów odnośnie ich cen. Jeżeli jednak mimo zastosowania silnika AF producent zdecyduje się pozostać w segmencie cenowym swoich wcześniejszych produkcji, możemy mieć do czynienia z rynkowym hitem.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem syopt.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
8
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)