Samyang 14 mm f/2.8 i 50 mm f/1.4 - pierwsze szkła z autofokusem!

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Obiektywy Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC i 50 mm f/1.4 AS IF UMC to pierwsze w historia firmy szkła wyposażone w silnik autofokusa. Przeznaczone do systemu Sony E, do sprzedaży trafią w lipcu 2016 roku.

Najnowsze szkła Samyanga mają być wyjątkowe z kilku względów. To nie tylko pierwsze w ponad 40-letniej historii firmy obiektywy wyposażone w silnik AF, ale też pozycje, które w systemie Sony mają wyznaczać nowe standardy. Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC będzie najszerszym obecnie szkłem na rynku pełnoklatkowych bezlusterkowców, z kolei model  najjaśniejszym.

Samyang 50 mm f/1.4 AS IF UMC

Producent na razie nie zdradza zbyt dużo szczegółów na temat specyfikacji. Zapewnia jednak, że obiektywy będą charakteryzować się bezkompromisową jakością jeśli chodzi o układ optyczny i rozdzielczość dostarczanego obrazu. Ma być to zasługą soczewek asferycznych i elementów o niskim współczynniku dyspersji, użytych w ich budowie.

Samyang 14 mm f/2.8 ED AS IF UMC

Obydwa obiektywy otrzymają metalowe, odporne obudowy i będą pozwalały na zamocowanie filtrów o średnicy 67 mm. W sprzedaży pojawić mają się w lipcu, niestety na razie nie znamy żadnych szczegółów odnośnie ich cen. Jeżeli jednak mimo zastosowania silnika AF producent zdecyduje się pozostać w segmencie cenowym swoich wcześniejszych produkcji, możemy mieć do czynienia z rynkowym hitem.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem syopt.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
Mamy kolejny jasny obiektyw od firmy 7Artisans. Pełnoklatkowy 50 mm f/1.05 do bezlusterkowców jest już dostępny w przedsprzedaży na czterech mocowaniach.
7
0
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canonowską lustrzankową 50-tkę, określaną często mianem „plastik-fantastik” znają chyba wszyscy. Teraz wreszcie konstrukcja zawitać ma także do bezlusterkowego systemu...
23
2
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)