Nowe zoomy do systemu Phase One XF

Nowe zoomy do systemu Phase One XF

Firma Phase One zaprezentowała nowe obiektywy Schneider Kreuznach, które są pierwszymi zoomami w historii serii Blue Ring. Modele Schneider Kreuznach 40-80 mm LS f/4.0-5.6 i Schneider Kreuznach 75-150 mm LS f/4.0-5.6 to zaawansowane konstrukcje, które zostały zoptymalizowane pod średnioformatowe aparaty producenta.

Zaprojektowane przez Schneider Kreuznach i wyprodukowane przez Phase One najnowsze obiektywy z rodziny Blue Ring mają odznaczać się zaawansowanym układem optycznym, który zapewni ponadprzeciętną jakość obrazu. Ponadto obie konstrukcje charakteryzują się wysoką precyzją wykonania oraz designem, który stylistycznie współgra z wyglądem systemowych aparatów Phase One XF.

Jak zapewnia producent, obiektyw Schneider Kreuznach 40-80 mm LS f/4.0-5.6 ma zapewniać wyjątkowo ostry i bogaty w szczegóły obraz - niezależnie od wybranej przysłony i ogniskowej. Dzięki temu będzie idealnym rozwiązaniem w studiu. Natomiast Schneider Kreuznach 75-150 mm LS f/4.0-5.6 to nieco inna, bardziej uniwersalna konstrukcja zoom, która powinna sprawdzić się podczas sesji zdjęciowych wykonywanych w terenie.

Układ optyczny modelu Schneider Kreuznach 40-80 mm LS f/4.0-5.6 został wyposażony w 15 soczewek ułożonych w 11 grupach i ma dostarczać ponadprzeciętnej rozdzielczości obrazu. Z kolei konstrukcja uniwersalnego modelu Schneider Kreuznach 75-150 mm LS f/4.0-5.6 to 11 elementów rozmieszczonych w 10 grupach. Ponadto oba zaprezentowane modele zapewniają synchronizację błysku z czasem 1/1600 sekundy. Na obu tubusach znalazł się także przycisk blokujący zmianę ogniskowej. Obiektywy będą kompatybilne z aparatami Phase One XF, Phase One 645D, Mamiya 645DF+, Mamiya 645DF.

Dwa nowe modele z linii Blue Ring Zoom są już dostępne w przedsprzedaży. Schneider Kreuznach 75-150 mm LS f/4.0–5.6 ma już niebawem pojawić się na półkach sklepowych w cenie $5 990. Natomiast na obiektyw Schneider Kreuznach 40-80 mmLS f/4.0–5.6 przyjdzie poczekać do początku sierpnia 2016 roku, kiedy to trafi do sprzedaży w kwocie $8 990. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.phaseone.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1