M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II

0
Maciej Luśtyk
5 Luty 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Olympus zaprezentował drugą generację obiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 przeznaczonego dla systemu Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw cechuje się wysoką jakością, kompaktowymi wymiarami i jest odporny na warunki atmosferyczne.
Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II to uniwersalny zoom przeznaczony dla aparatów w systemie Mikro Cztery Trzecie. Szeroki zakres ogniskowych sprawia, że sprawdzi się w większości sytuacji. Poszczególne elementy optyki zostały pokryte specjalną powłoką Olympus ZERO (ZUIKO Extra-low Reflection Optical), co zminimalizować ma występowanie niepożądanych flar. Obiektyw charakteryzuje się współczynnikiem powiększenia 10.7x i gwarantować ma uzyskanie wysokiej jakości obrazu zarówno w centrum jak i na brzegach kadru. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 50 cm. W budowie obiektywu został użyty szybki i bardzo cichy system automatycznego ostrzenia MSC, co ma umożliwić efektywne i bezproblemowe korzystanie ze szkła podczas nagrywania materiałów filmowych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Producent uszczelnił obiektyw, dzięki czemu jest odporny na warunki atmosferyczne. Wymiary obiektywu to 83 x 63 mm, a jego waga wynosi jedynie 285 g. W zestawie znajdziemy pokrowiec i osłonę na tył obiektywu. Obiektyw pojawi się w sprzedaży pod koniec lutego w cenie 2890zł.

Informacja prasowa:

Uniwersalny zoom, który stał się jeszcze lepszy
Warszawa, 5 lutego, 2015 – kiedy fotografia jest Twoim hobby, a nie pracą, potrzebujesz dobrze wyglądającego, mobilnego sprzętu, który zaoferuje Ci dużą uniwersalność i wydajność, a każdy centymetr sześcienny jego objętości ma dać maksimum fotograficznej mocy. Dzięki nowemu designowi i powłokom ZERO Olympusa, taka właśnie jest druga generacja obiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II. Inżynierowie M.ZUIKO dodali także odporność na warunki atmosferyczne, czyniąc z nowego obiektywu doskonałego kompana dla wielokrotnie nagradzanych modeli z serii OM-D. Podobnie jak poprzednik, nowy obiektyw jest lekki i kompaktowy. Posiada szybki autofokus, a minimalna odległość nastawienia ostrości wynosi 50 cm, zarówno dla krótkich ogniskowych jak i dla telefoto. Najnowsza edycja imponującego obiektywu z rodziny M.ZUIKO Mikro Cztery Trzecie dostępna będzie w kolorze czarnym pod koniec lutego w cenie 2890 zł.

Zaprojektowany z myślą o szybkości
Mimo, że jest obiektywem wymiennym, M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II drugiej generacji jest tak uniwersalny, że nie ma potrzeby zbyt często go zmieniać, bez wątpienia idealnie pasuje do modeli OM-D i serii PEN. Standardowe obiektywy do cyfrowych lustrzanek ważą zwykle około pół kilograma, a smukły 14-150 mm waży tylko 285 gramów. Co więcej, nowa, odporna na warunki atmosferyczne, obudowa pozwala na robienie zdjęć nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje.

Pięknie zaprojektowany
Wraz ze współczynnikiem powiększenia 10,7x i doskonałą klarownością od krawędzi do krawędzi obrazu w całym zakresie ogniskowych, osiągi M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II dorównują jego uniwersalności. Wybrane elementy obiektywu zostały pokryte powłoką Olympus ZERO (ZUIKO Extra-low Reflection Optical), które zostały zaprojektowane w celu wyeliminowania flar i efektów duszków. Aby zapewnić bezproblemowe filmowanie, w obiektywie zastosowano niezwykle cichy mechanizm ustawiania ostrości MSC. Obiektyw ten bez wątpienia posiada potencjał do doskonałych, najwyższej jakości, kreatywnych zdjęć. Reszta zależy od oka i wizji jego właściciela.

Teleobiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II ma 83 mm długości i 63,5 mm średnicy. W zestawie znajduję się pokrowiec oraz przednia i tylna osłona.

Rejestrując obiektyw w serwisie MyOlympus można przedłużyć za darmo standardową gwarancję o dodatkowe sześć miesięcy.


Rekomendowane Akcesoria:
-Etui na obiektyw (LSC-0914) – zabezpiecza obiektyw i chroni go przed zarysowaniami. Wykonane jest z trzech powłok, uniwersalny pokrowiec, w którym można przechować inny obiektyw, kiedy korzystamy z teleobiektywu.
-Filtr ochronny (PRF-D58 PRO) – nakręcany filtr z czarną oprawką, zapewniający dodatkową ochronę.

Pełna list właściwości M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 II będzie dostępna na stronach:

http://www.olympus.pl/site/pl/c/lenses/om_d_pen_lenses/index.html

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
4
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0