M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Luty 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Olympus zaprezentował drugą generację obiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 przeznaczonego dla systemu Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw cechuje się wysoką jakością, kompaktowymi wymiarami i jest odporny na warunki atmosferyczne.

Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II to uniwersalny zoom przeznaczony dla aparatów w systemie Mikro Cztery Trzecie. Szeroki zakres ogniskowych sprawia, że sprawdzi się w większości sytuacji. Poszczególne elementy optyki zostały pokryte specjalną powłoką Olympus ZERO (ZUIKO Extra-low Reflection Optical), co zminimalizować ma występowanie niepożądanych flar. Obiektyw charakteryzuje się współczynnikiem powiększenia 10.7x i gwarantować ma uzyskanie wysokiej jakości obrazu zarówno w centrum jak i na brzegach kadru. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 50 cm. W budowie obiektywu został użyty szybki i bardzo cichy system automatycznego ostrzenia MSC, co ma umożliwić efektywne i bezproblemowe korzystanie ze szkła podczas nagrywania materiałów filmowych.

Producent uszczelnił obiektyw, dzięki czemu jest odporny na warunki atmosferyczne. Wymiary obiektywu to 83 x 63 mm, a jego waga wynosi jedynie 285 g. W zestawie znajdziemy pokrowiec i osłonę na tył obiektywu. Obiektyw pojawi się w sprzedaży pod koniec lutego w cenie 2890zł.

Informacja prasowa:

Uniwersalny zoom, który stał się jeszcze lepszy

Warszawa, 5 lutego, 2015 – kiedy fotografia jest Twoim hobby, a nie pracą, potrzebujesz dobrze wyglądającego, mobilnego sprzętu, który zaoferuje Ci dużą uniwersalność i wydajność, a każdy centymetr sześcienny jego objętości ma dać maksimum fotograficznej mocy. Dzięki nowemu designowi i powłokom ZERO Olympusa, taka właśnie jest druga generacja obiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II. Inżynierowie M.ZUIKO dodali także odporność na warunki atmosferyczne, czyniąc z nowego obiektywu doskonałego kompana dla wielokrotnie nagradzanych modeli z serii OM-D. Podobnie jak poprzednik, nowy obiektyw jest lekki i kompaktowy. Posiada szybki autofokus, a minimalna odległość nastawienia ostrości wynosi 50 cm, zarówno dla krótkich ogniskowych jak i dla telefoto. Najnowsza edycja imponującego obiektywu z rodziny M.ZUIKO Mikro Cztery Trzecie dostępna będzie w kolorze czarnym pod koniec lutego w cenie 2890 zł.

Zaprojektowany z myślą o szybkości

Mimo, że jest obiektywem wymiennym, M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II drugiej generacji jest tak uniwersalny, że nie ma potrzeby zbyt często go zmieniać, bez wątpienia idealnie pasuje do modeli OM-D i serii PEN. Standardowe obiektywy do cyfrowych lustrzanek ważą zwykle około pół kilograma, a smukły 14-150 mm waży tylko 285 gramów. Co więcej, nowa, odporna na warunki atmosferyczne, obudowa pozwala na robienie zdjęć nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje.

Pięknie zaprojektowany

Wraz ze współczynnikiem powiększenia 10,7x i doskonałą klarownością od krawędzi do krawędzi obrazu w całym zakresie ogniskowych, osiągi M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II dorównują jego uniwersalności. Wybrane elementy obiektywu zostały pokryte powłoką Olympus ZERO (ZUIKO Extra-low Reflection Optical), które zostały zaprojektowane w celu wyeliminowania flar i efektów duszków. Aby zapewnić bezproblemowe filmowanie, w obiektywie zastosowano niezwykle cichy mechanizm ustawiania ostrości MSC. Obiektyw ten bez wątpienia posiada potencjał do doskonałych, najwyższej jakości, kreatywnych zdjęć. Reszta zależy od oka i wizji jego właściciela.

Teleobiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150 mm 1:4.0-5.6 II ma 83 mm długości i 63,5 mm średnicy. W zestawie znajduję się pokrowiec oraz przednia i tylna osłona.

Rejestrując obiektyw w serwisie MyOlympus można przedłużyć za darmo standardową gwarancję o dodatkowe sześć miesięcy.

Rekomendowane Akcesoria:

-Etui na obiektyw (LSC-0914) – zabezpiecza obiektyw i chroni go przed zarysowaniami. Wykonane jest z trzech powłok, uniwersalny pokrowiec, w którym można przechować inny obiektyw, kiedy korzystamy z teleobiektywu.
-Filtr ochronny (PRF-D58 PRO) – nakręcany filtr z czarną oprawką, zapewniający dodatkową ochronę.

Pełna list właściwości M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 II będzie dostępna na stronach:

http://www.olympus.pl/site/pl/c/lenses/om_d_pen_lenses/index.html

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Venus Optics Laowa 9 mm f/5.6 FF RL - powitajcie najszerszy obiektyw pełnoklatkowy na świecie
Venus Optics Laowa 9 mm f/5.6 FF RL - powitajcie najszerszy obiektyw pełnoklatkowy na świecie
Istniejące zaledwie kilka lat Venus Optics to wyjątkowy powiew świeżości na rynku optyki - niemal każda konstrukcja jest pod jakimś względem wyjątkowa. Tym razem...
12
1
Fujifilm Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR - szeroki kąt do średniego formatu
Fujifilm Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR - szeroki kąt do średniego formatu
Fujifilm aktualizuje ofertę średnioformatowej optyki i prezentuje model Fujinon GF 30 mm f/3.5 R WR, będący ekwiwalentem 24 mm w systemie pełnoklatkowym. Szkło ma być...
0
0
Meike 85 T2.2 i 65 mm T2.2 Cine - nowe budżetowe obiektywy filmowe
Meike 85 T2.2 i 65 mm T2.2 Cine - nowe budżetowe obiektywy filmowe
Rodzina filmowych obiektywów Meike zwiększyła się o kolejne dwa modele. Tym razem są to szkła o ogniskowej 85 i 65 mm
0
0