Canon EF 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM

Autor: Patryk Wiśniewski

15 Wrzesień 2014
Artykuł na: minutę
Photokina 2014 Kolejnym obiektywem wyposażonym w silnik krokowy STM jest Canon EF 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM. Dzięki temu ten uniwersalny zoom docenią przede wszystkim filmowcy, którzy będą mogli skorzystać z bezgłośnego ustawiania ostrości w trakcie nagrywania.

Canon EF 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM to obiektyw, który oprócz uniwersalnego zakresu ogniskowych, oferuje także przyzwoitą światłosiłe, stabilizację obrazu oraz silnik krokowy.

Wśród obiektywów z bagnetem EF znajduje się oczywiście "eLka" o takim samym zakresie ogniskowych, jednak ten obiektyw jest skierowany na rynek konsumencki. Największą przewagą pokazanego dziś szkła jest silnik krokowy, który może być skutecznie wykorzystywany w trakcie filmowania.

Ciekawie zapowiada się także stabilizacja obrazu, która według zapowiedzi producenta ma umożliwić wydłużenie czasu ekspozycji, aż o 4EV. Wśród soczewek schowanych w korpusie znajdziemy jedną ze szkła UD oraz dwie asferyczne. Przysłona składa się z 7 zaokrąglonych listków, co ma pozwolić uzyskać przyjemny efekt bokeh.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
6
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do...
Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)