Canon CN-E 14mm T3.1 L F i CN-E 135mm T2.2 L F

W systemie Canon Cinema EOS pojawiły się dwa nowe obiektywy stałoogniskowe: szerokokątny o ogniskowej 14 milimetrów i tele 135 milimetrów.

System Canon EOS Cinema wzbogacił się o dwa nowe obiektywy stałoogniskowe: szerokokątny CN-E 14mm T3.1 L F i tele CN-E 135mm T2.2 L F. Według producenta obydwie konstrukcje zapewniają rozdzielczość Ultra HD. Mają 11-listkową przysłonę, nowoczesne powłoki, a niektóre soczewki są wykonane ze szkła niskodyspersyjnego. Nowe obiektywy posiadają umieszczone pod kątem po obu stronach napisy ułatwiające odczytanie ustawień przysłony i ostrości zza kamery lub z jej boków. Kąt obrotu pierścienia ustawienia ostrości wynosi 300 stopni i ułatwia precyzyjne ostrzenie w trakcie ujęcia - czytamy w informacji prasowej. Każdy obiektyw cechuje pełnoklatkowe pole obrazowe pokrywające formaty 35mm oraz standard przemysłu filmowego - Super 35mm. Pozwala to operatorom na elastyczność i połączenie każdego obiektywu z kamerami systemu Cinema EOS lub aparatami cyfrowymi EOS.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6