Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT do Mikro Cztery Trzecie - prototyp

Samyang pokazał prototyp obiektywu 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye do systemu Mikro Cztery Trzecie. To pierwszy przedstawiciel nowej linii szkieł zaprojektowanych specjalnie z myślą o "bezlusterkowcach". Od swojego starszego kuzyna, Samyanga 8 mm Fish-Eye, różni się rozmiarem - jest zdecydowanie mniejszy.

Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT, na razie w formie zaawansowanego prototypu, to pierwszy przedstawiciel nowej linii szkieł koreańskiego producenta stworzonych z myślą o "bezlusterkowcach". Będzie oferował kąt widzenia równy 180 stopni. Użytkownicy PEN-ów i Lumiksów G z pewnością docenią niewielką, kompaktową i dość atrakcyjną wizualnie obudowę.


Prototyp obiektywu można obejrzeć na trwających w Birmingham targach Focus On Imaging. Na razie nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży, ani ile będzie kosztował.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13