Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT do Mikro Cztery Trzecie - prototyp

Samyang pokazał prototyp obiektywu 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye do systemu Mikro Cztery Trzecie. To pierwszy przedstawiciel nowej linii szkieł zaprojektowanych specjalnie z myślą o "bezlusterkowcach". Od swojego starszego kuzyna, Samyanga 8 mm Fish-Eye, różni się rozmiarem - jest zdecydowanie mniejszy.

Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT, na razie w formie zaawansowanego prototypu, to pierwszy przedstawiciel nowej linii szkieł koreańskiego producenta stworzonych z myślą o "bezlusterkowcach". Będzie oferował kąt widzenia równy 180 stopni. Użytkownicy PEN-ów i Lumiksów G z pewnością docenią niewielką, kompaktową i dość atrakcyjną wizualnie obudowę.


Prototyp obiektywu można obejrzeć na trwających w Birmingham targach Focus On Imaging. Na razie nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży, ani ile będzie kosztował.
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4