Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT do Mikro Cztery Trzecie - prototyp

Samyang pokazał prototyp obiektywu 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye do systemu Mikro Cztery Trzecie. To pierwszy przedstawiciel nowej linii szkieł zaprojektowanych specjalnie z myślą o "bezlusterkowcach". Od swojego starszego kuzyna, Samyanga 8 mm Fish-Eye, różni się rozmiarem - jest zdecydowanie mniejszy.

Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT, na razie w formie zaawansowanego prototypu, to pierwszy przedstawiciel nowej linii szkieł koreańskiego producenta stworzonych z myślą o "bezlusterkowcach". Będzie oferował kąt widzenia równy 180 stopni. Użytkownicy PEN-ów i Lumiksów G z pewnością docenią niewielką, kompaktową i dość atrakcyjną wizualnie obudowę.


Prototyp obiektywu można obejrzeć na trwających w Birmingham targach Focus On Imaging. Na razie nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży, ani ile będzie kosztował.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0