Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT do Mikro Cztery Trzecie - prototyp

Samyang pokazał prototyp obiektywu 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye do systemu Mikro Cztery Trzecie. To pierwszy przedstawiciel nowej linii szkieł zaprojektowanych specjalnie z myślą o "bezlusterkowcach". Od swojego starszego kuzyna, Samyanga 8 mm Fish-Eye, różni się rozmiarem - jest zdecydowanie mniejszy.

Samyang 7,5mm f/3,5 UMC Fish-eye MFT, na razie w formie zaawansowanego prototypu, to pierwszy przedstawiciel nowej linii szkieł koreańskiego producenta stworzonych z myślą o "bezlusterkowcach". Będzie oferował kąt widzenia równy 180 stopni. Użytkownicy PEN-ów i Lumiksów G z pewnością docenią niewielką, kompaktową i dość atrakcyjną wizualnie obudowę.


Prototyp obiektywu można obejrzeć na trwających w Birmingham targach Focus On Imaging. Na razie nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży, ani ile będzie kosztował.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1