Samyang 8mm f/3,5 Fish-eye - z myślą o Sony NEX-VG10

Samyang 8mm f/3,5 Fish-eye CS VG10 to specjalna wersja z bagnetem Sony E stworzona z myślą o filmowaniu za pomocą kamery cyfrowej Sony NEX-VG10.

Samyang zaprezentował nową wersję stałoogniskowego, manualnego fish-eye'a 8mm f/3,5 z mocowaniem Sony E. Obiektyw został stworzony z myślą o filmowaniu za pomocą kamery Sony NEX-VG10 - ma płynną regulację przysłony oraz konstrukcję dającą możliwie szerokokątny obraz bez winietowania. Oficjalna premiera tego obiektywu będzie miała miejsce na zbliżających się targach Focus On Imaging - najprawdopodobniej wtedy poznamy też jego cenę. Koreański producent jednocześnie informuje, że niebawem zaprezentuje wersję przeznaczoną do aparatów NEX.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0