Samyang 8mm f/3,5 Fish-eye - z myślą o Sony NEX-VG10

Samyang 8mm f/3,5 Fish-eye CS VG10 to specjalna wersja z bagnetem Sony E stworzona z myślą o filmowaniu za pomocą kamery cyfrowej Sony NEX-VG10.

Samyang zaprezentował nową wersję stałoogniskowego, manualnego fish-eye'a 8mm f/3,5 z mocowaniem Sony E. Obiektyw został stworzony z myślą o filmowaniu za pomocą kamery Sony NEX-VG10 - ma płynną regulację przysłony oraz konstrukcję dającą możliwie szerokokątny obraz bez winietowania. Oficjalna premiera tego obiektywu będzie miała miejsce na zbliżających się targach Focus On Imaging - najprawdopodobniej wtedy poznamy też jego cenę. Koreański producent jednocześnie informuje, że niebawem zaprezentuje wersję przeznaczoną do aparatów NEX.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2