Yashica powróciła, ale nie tego się spodziewaliście

Yashica powróciła, ale nie tego się spodziewaliście

Kilka dni temu, gdy świat obiegła informacja o tym, że legendarna marka zapowiada powrót, w internecie zawrzało. Czy jednak nie było to wiele hałasu o nic? Póki co, zaprezentowano obiektyw do smartfona.

Niedawno swój powrót zapowiedziała legendarna marka Yashica, co dzięki pomocy tajemniczych filmów promocyjnych spotkało się z falą entuzjazmu. I choć nie było do końca wiadomo czego możemy się spodziewać, wszyscy liczyli, że na rynku pojawią się nowe aparaty.

Wielki mały powrót

Niestety rzeczywistość w tym wypadku okazuje się okrutna dla wszystkich miłośników kultowej marki. Wygląda bowiem na to, że po raz kolejny mamy do czynienia jedynie z licencjonowaniem marki, a nie autorską myślą techniczną. Pierwszym nowym produktem sygnowanym logiem Yashica jest obiektyw 2-w-1 do smartfonów.

Adapter, który jest w stanie współpracować z matrycami o rozdzielczości do 20 Mp, poszerzy pole widzenia smartfona do 110 stopni, a po zdjęciu nakładki szerokokątnej oferuje także 15-krotne powiększenie do zdjęć makro. Według producenta soczewki wykonane zostały z wysokiej jakości szkła optycznego, oferują wysoki współczynnik transmisji światła, a przy ich użyciu nie będziemy mieli do czynienia z winietą czy rozmytymi brzegami obrazu.

Nakładki nie są też bardzo drogie. Za produkt zapłacimy około 50 dolarów. Całość zaś dostarczana jest w eleganckim pudełku, nawiązującym do klasycznych aparatów dwuobiektywowych.

Czy Yashica ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie?

Na razie nie wiadomo czy firma szykuje dla nas coś jeszcze, czy zamierza poprzestać jedynie na akcesoriach do smartfonów. Pierwszy produkt, nawet jeśli okaże się bardzo dobry jakościowo, nie napawa niestety optymizmem co do przyszłych premier. Miejmy jednak nadzieję, że jesteśmy w błędzie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem yashica.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1