Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Yashica powróciła, ale nie tego się spodziewaliście

2

Autor: Maciej Luśtyk

19 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Kilka dni temu, gdy świat obiegła informacja o tym, że legendarna marka zapowiada powrót, w internecie zawrzało. Czy jednak nie było to wiele hałasu o nic? Póki co, zaprezentowano obiektyw do smartfona.

Niedawno swój powrót zapowiedziała legendarna marka Yashica, co dzięki pomocy tajemniczych filmów promocyjnych spotkało się z falą entuzjazmu. I choć nie było do końca wiadomo czego możemy się spodziewać, wszyscy liczyli, że na rynku pojawią się nowe aparaty.

Wielki mały powrót

Niestety rzeczywistość w tym wypadku okazuje się okrutna dla wszystkich miłośników kultowej marki. Wygląda bowiem na to, że po raz kolejny mamy do czynienia jedynie z licencjonowaniem marki, a nie autorską myślą techniczną. Pierwszym nowym produktem sygnowanym logiem Yashica jest obiektyw 2-w-1 do smartfonów.

Adapter, który jest w stanie współpracować z matrycami o rozdzielczości do 20 Mp, poszerzy pole widzenia smartfona do 110 stopni, a po zdjęciu nakładki szerokokątnej oferuje także 15-krotne powiększenie do zdjęć makro. Według producenta soczewki wykonane zostały z wysokiej jakości szkła optycznego, oferują wysoki współczynnik transmisji światła, a przy ich użyciu nie będziemy mieli do czynienia z winietą czy rozmytymi brzegami obrazu.

Nakładki nie są też bardzo drogie. Za produkt zapłacimy około 50 dolarów. Całość zaś dostarczana jest w eleganckim pudełku, nawiązującym do klasycznych aparatów dwuobiektywowych.

Czy Yashica ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie?

Na razie nie wiadomo czy firma szykuje dla nas coś jeszcze, czy zamierza poprzestać jedynie na akcesoriach do smartfonów. Pierwszy produkt, nawet jeśli okaże się bardzo dobry jakościowo, nie napawa niestety optymizmem co do przyszłych premier. Miejmy jednak nadzieję, że jesteśmy w błędzie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem yashica.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)