Yashica powróciła, ale nie tego się spodziewaliście

2
Maciej Luśtyk
19 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Kilka dni temu, gdy świat obiegła informacja o tym, że legendarna marka zapowiada powrót, w internecie zawrzało. Czy jednak nie było to wiele hałasu o nic? Póki co, zaprezentowano obiektyw do smartfona.

Niedawno swój powrót zapowiedziała legendarna marka Yashica, co dzięki pomocy tajemniczych filmów promocyjnych spotkało się z falą entuzjazmu. I choć nie było do końca wiadomo czego możemy się spodziewać, wszyscy liczyli, że na rynku pojawią się nowe aparaty.

Wielki mały powrót

Niestety rzeczywistość w tym wypadku okazuje się okrutna dla wszystkich miłośników kultowej marki. Wygląda bowiem na to, że po raz kolejny mamy do czynienia jedynie z licencjonowaniem marki, a nie autorską myślą techniczną. Pierwszym nowym produktem sygnowanym logiem Yashica jest obiektyw 2-w-1 do smartfonów.

Adapter, który jest w stanie współpracować z matrycami o rozdzielczości do 20 Mp, poszerzy pole widzenia smartfona do 110 stopni, a po zdjęciu nakładki szerokokątnej oferuje także 15-krotne powiększenie do zdjęć makro. Według producenta soczewki wykonane zostały z wysokiej jakości szkła optycznego, oferują wysoki współczynnik transmisji światła, a przy ich użyciu nie będziemy mieli do czynienia z winietą czy rozmytymi brzegami obrazu.

Nakładki nie są też bardzo drogie. Za produkt zapłacimy około 50 dolarów. Całość zaś dostarczana jest w eleganckim pudełku, nawiązującym do klasycznych aparatów dwuobiektywowych.

Czy Yashica ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie?

Na razie nie wiadomo czy firma szykuje dla nas coś jeszcze, czy zamierza poprzestać jedynie na akcesoriach do smartfonów. Pierwszy produkt, nawet jeśli okaże się bardzo dobry jakościowo, nie napawa niestety optymizmem co do przyszłych premier. Miejmy jednak nadzieję, że jesteśmy w błędzie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem yashica.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
O wersjach Lite flagowych smartfonów Samsunga słyszymy już do kilku lat, jednak dopiero teraz producent zdecydował się oficjalnie wprowadzić je na rynek. To jednak nie...
3
0
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
9
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)