Yashica powróciła, ale nie tego się spodziewaliście

2
Maciej Luśtyk
19 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Kilka dni temu, gdy świat obiegła informacja o tym, że legendarna marka zapowiada powrót, w internecie zawrzało. Czy jednak nie było to wiele hałasu o nic? Póki co, zaprezentowano obiektyw do smartfona.

Niedawno swój powrót zapowiedziała legendarna marka Yashica, co dzięki pomocy tajemniczych filmów promocyjnych spotkało się z falą entuzjazmu. I choć nie było do końca wiadomo czego możemy się spodziewać, wszyscy liczyli, że na rynku pojawią się nowe aparaty.

Wielki mały powrót

Niestety rzeczywistość w tym wypadku okazuje się okrutna dla wszystkich miłośników kultowej marki. Wygląda bowiem na to, że po raz kolejny mamy do czynienia jedynie z licencjonowaniem marki, a nie autorską myślą techniczną. Pierwszym nowym produktem sygnowanym logiem Yashica jest obiektyw 2-w-1 do smartfonów.

Adapter, który jest w stanie współpracować z matrycami o rozdzielczości do 20 Mp, poszerzy pole widzenia smartfona do 110 stopni, a po zdjęciu nakładki szerokokątnej oferuje także 15-krotne powiększenie do zdjęć makro. Według producenta soczewki wykonane zostały z wysokiej jakości szkła optycznego, oferują wysoki współczynnik transmisji światła, a przy ich użyciu nie będziemy mieli do czynienia z winietą czy rozmytymi brzegami obrazu.

Nakładki nie są też bardzo drogie. Za produkt zapłacimy około 50 dolarów. Całość zaś dostarczana jest w eleganckim pudełku, nawiązującym do klasycznych aparatów dwuobiektywowych.

Czy Yashica ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie?

Na razie nie wiadomo czy firma szykuje dla nas coś jeszcze, czy zamierza poprzestać jedynie na akcesoriach do smartfonów. Pierwszy produkt, nawet jeśli okaże się bardzo dobry jakościowo, nie napawa niestety optymizmem co do przyszłych premier. Miejmy jednak nadzieję, że jesteśmy w błędzie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem yashica.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
DJI Osmo Mobile 3 - czy to najbardziej zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku?
DJI Osmo Mobile 3 - czy to najbardziej zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku?
Gimbale do smartfonów w ostatnich latach przeszły widoczną ewolucję z prostych gadżetów do konstrukcji, które nie ustępują znacznie konstrukcjom przeznaczonym do...
10
1
HarmonyOS - Huawei debiutuje ze swoim autorskim systemem operacyjnym
HarmonyOS - Huawei debiutuje ze swoim autorskim systemem operacyjnym
Huawei dopiął swego i zaprezentował HarmonyOS - system operacyjny, który w przyszłości ma być uniwersalnym oprogramowaniem dla wielu „inteligentnych urządzeń“. Jednak...
14
4
Wojna na megapiksele dopiero się zaczyna. Xiaomi i Samsung zapowiadają smartfon z aparatem o rozdzielczości 100 Mp
Wojna na megapiksele dopiero się zaczyna. Xiaomi i Samsung zapowiadają smartfon z aparatem o...
Co tam Sony A7R IV, co tam Fujifilm GFX100. Prawdziwa rewolucja wkrada się do świata fotografii tylnymi drzwiami. Już niebawem w nasze ręce trafią smartfony z...
26
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)