Helium Core - zamień iPhone’a w uniwersalny kombajn do filmowania

Helium Core - zamień iPhone’a w uniwersalny kombajn do filmowania

Smartfony są dziś coraz częściej wykorzystywane także w pracy reporterskiej, a filmy nimi nakręcone zdobywają nagrody na międzynarodowych festiwalach. Do takich właśnie zadań przeznaczona jest obudowa Helium Core.

Smartfony są dziś jednym z głównym narzędzi używanych do fotografowania i filmowania. Mobilność i względnie dobra jakość dostarczanego obrazu sprawiają, że coraz częściej używane są także w pracy reporterskiej. Wystarczy przypomnieć, że w 2013 roku dziennik Chicago Sun Times zwolnił etatowych fotografów na rzecz dziennikarzy relacjonujących zdarzenia za pomocą iPhone’ów.

W ostatnim czasie możliwościami smartfonów zainteresowali się także filmowcy, czego przykładem możemy być nakręcony w całości za pomocą iPhone’a 5s film “Tangerine”, który w zeszłym roku zdobywał nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Do takich właśnie twórców kierowana jest obudowa Helium Core, która zamieni naszego iPhone (6/6s lub 6 Plus/6s Plus) w profesjonalny rig filmowy. Wykonana z wysokiej jakości aluminium, posiada aż 20 miejsc, w których możemy zamocować akcesoria, takie jak oświetlacze led, zewnętrzne mikrofony, różnego rodzaju gripy, czy nawet kółka zamieniające ją w miniaturową jazdę.

Odpowiednio umieszczone otwory zapewnią wygodny dostęp do wszystkich złącz, a do tego otrzymujemy specjalny gwint pozwalający na zamocowanie zewnętrznych, smartfonowych obiektywów.

 

W połączeniu z aplikacjami typu FilmicPro, zestaw składający się z iPhone’a i Helium Core ma stać się równie użyteczny, co dużo większe rigi przeznaczone do filmowania lustrzankami. Żeby jednak było to możliwe produkt musi najpierw na rynek, a to najwcześniej wydarzy się w sierpniu.

Projekt Helium Core jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Twórcy udało się już zebrać prawie 90% kwoty potrzebnej na jego produkcję (30 tys. dolarów), a do końca zbiórki zostało jeszcze 20 dni. Szansa na powodzenie jest więc całkiem duża.

Jeśli chcielibyście stać się posiadaczami tej wyjątkowej obudowy, możecie wesprzeć projekt kwotą $108. Trochę drogo, ale we właściwych rękach wydatek ten szybko się zwróci.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem heliumcine.com oraz na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13