Helium Core - zamień iPhone’a w uniwersalny kombajn do filmowania

1
Maciej Luśtyk
6 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Smartfony są dziś coraz częściej wykorzystywane także w pracy reporterskiej, a filmy nimi nakręcone zdobywają nagrody na międzynarodowych festiwalach. Do takich właśnie zadań przeznaczona jest obudowa Helium Core.

Smartfony są dziś jednym z głównym narzędzi używanych do fotografowania i filmowania. Mobilność i względnie dobra jakość dostarczanego obrazu sprawiają, że coraz częściej używane są także w pracy reporterskiej. Wystarczy przypomnieć, że w 2013 roku dziennik Chicago Sun Times zwolnił etatowych fotografów na rzecz dziennikarzy relacjonujących zdarzenia za pomocą iPhone’ów.

W ostatnim czasie możliwościami smartfonów zainteresowali się także filmowcy, czego przykładem możemy być nakręcony w całości za pomocą iPhone’a 5s film “Tangerine”, który w zeszłym roku zdobywał nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Do takich właśnie twórców kierowana jest obudowa Helium Core, która zamieni naszego iPhone (6/6s lub 6 Plus/6s Plus) w profesjonalny rig filmowy. Wykonana z wysokiej jakości aluminium, posiada aż 20 miejsc, w których możemy zamocować akcesoria, takie jak oświetlacze led, zewnętrzne mikrofony, różnego rodzaju gripy, czy nawet kółka zamieniające ją w miniaturową jazdę.

Odpowiednio umieszczone otwory zapewnią wygodny dostęp do wszystkich złącz, a do tego otrzymujemy specjalny gwint pozwalający na zamocowanie zewnętrznych, smartfonowych obiektywów.

 

W połączeniu z aplikacjami typu FilmicPro, zestaw składający się z iPhone’a i Helium Core ma stać się równie użyteczny, co dużo większe rigi przeznaczone do filmowania lustrzankami. Żeby jednak było to możliwe produkt musi najpierw na rynek, a to najwcześniej wydarzy się w sierpniu.

Projekt Helium Core jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Twórcy udało się już zebrać prawie 90% kwoty potrzebnej na jego produkcję (30 tys. dolarów), a do końca zbiórki zostało jeszcze 20 dni. Szansa na powodzenie jest więc całkiem duża.

Jeśli chcielibyście stać się posiadaczami tej wyjątkowej obudowy, możecie wesprzeć projekt kwotą $108. Trochę drogo, ale we właściwych rękach wydatek ten szybko się zwróci.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem heliumcine.com oraz na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły