Helium Core - zamień iPhone’a w uniwersalny kombajn do filmowania

Helium Core - zamień iPhone’a w uniwersalny kombajn do filmowania

Smartfony są dziś coraz częściej wykorzystywane także w pracy reporterskiej, a filmy nimi nakręcone zdobywają nagrody na międzynarodowych festiwalach. Do takich właśnie zadań przeznaczona jest obudowa Helium Core.

Smartfony są dziś jednym z głównym narzędzi używanych do fotografowania i filmowania. Mobilność i względnie dobra jakość dostarczanego obrazu sprawiają, że coraz częściej używane są także w pracy reporterskiej. Wystarczy przypomnieć, że w 2013 roku dziennik Chicago Sun Times zwolnił etatowych fotografów na rzecz dziennikarzy relacjonujących zdarzenia za pomocą iPhone’ów.

W ostatnim czasie możliwościami smartfonów zainteresowali się także filmowcy, czego przykładem możemy być nakręcony w całości za pomocą iPhone’a 5s film “Tangerine”, który w zeszłym roku zdobywał nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Do takich właśnie twórców kierowana jest obudowa Helium Core, która zamieni naszego iPhone (6/6s lub 6 Plus/6s Plus) w profesjonalny rig filmowy. Wykonana z wysokiej jakości aluminium, posiada aż 20 miejsc, w których możemy zamocować akcesoria, takie jak oświetlacze led, zewnętrzne mikrofony, różnego rodzaju gripy, czy nawet kółka zamieniające ją w miniaturową jazdę.

Odpowiednio umieszczone otwory zapewnią wygodny dostęp do wszystkich złącz, a do tego otrzymujemy specjalny gwint pozwalający na zamocowanie zewnętrznych, smartfonowych obiektywów.

 

W połączeniu z aplikacjami typu FilmicPro, zestaw składający się z iPhone’a i Helium Core ma stać się równie użyteczny, co dużo większe rigi przeznaczone do filmowania lustrzankami. Żeby jednak było to możliwe produkt musi najpierw na rynek, a to najwcześniej wydarzy się w sierpniu.

Projekt Helium Core jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Twórcy udało się już zebrać prawie 90% kwoty potrzebnej na jego produkcję (30 tys. dolarów), a do końca zbiórki zostało jeszcze 20 dni. Szansa na powodzenie jest więc całkiem duża.

Jeśli chcielibyście stać się posiadaczami tej wyjątkowej obudowy, możecie wesprzeć projekt kwotą $108. Trochę drogo, ale we właściwych rękach wydatek ten szybko się zwróci.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem heliumcine.com oraz na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1R - pierwsze wrażenia (Photokina 2018)
26 Wrz 2018
#Photokina2018 Wczoraj Panasonic ogłosił prawdziwą fotograficzną bombę - nowy pełnoklatkowy system z dwoma profesjonalnymi bezlusterkowcami. Dziś natomiast mogliśmy zobaczyć, jak w rzeczywistości prezentuje się model S1R - prawdziwa bestia z 47 Mp matrycą.
0
Fujifilm GFX 50R - pierwsze wrażenia
26 Wrz 2018
Drugi w systemie średnioformatowy aparat ma być bardziej mobilną wersją modelu GFX 50S. W nasze ręce trafił właśnie egzemplarz przedprodukcyjny. Oto nasze pierwsze wnioski.
1
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0