Helium Core - zamień iPhone’a w uniwersalny kombajn do filmowania

Helium Core - zamień iPhone’a w uniwersalny kombajn do filmowania

Smartfony są dziś coraz częściej wykorzystywane także w pracy reporterskiej, a filmy nimi nakręcone zdobywają nagrody na międzynarodowych festiwalach. Do takich właśnie zadań przeznaczona jest obudowa Helium Core.

Smartfony są dziś jednym z głównym narzędzi używanych do fotografowania i filmowania. Mobilność i względnie dobra jakość dostarczanego obrazu sprawiają, że coraz częściej używane są także w pracy reporterskiej. Wystarczy przypomnieć, że w 2013 roku dziennik Chicago Sun Times zwolnił etatowych fotografów na rzecz dziennikarzy relacjonujących zdarzenia za pomocą iPhone’ów.

W ostatnim czasie możliwościami smartfonów zainteresowali się także filmowcy, czego przykładem możemy być nakręcony w całości za pomocą iPhone’a 5s film “Tangerine”, który w zeszłym roku zdobywał nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Do takich właśnie twórców kierowana jest obudowa Helium Core, która zamieni naszego iPhone (6/6s lub 6 Plus/6s Plus) w profesjonalny rig filmowy. Wykonana z wysokiej jakości aluminium, posiada aż 20 miejsc, w których możemy zamocować akcesoria, takie jak oświetlacze led, zewnętrzne mikrofony, różnego rodzaju gripy, czy nawet kółka zamieniające ją w miniaturową jazdę.

Odpowiednio umieszczone otwory zapewnią wygodny dostęp do wszystkich złącz, a do tego otrzymujemy specjalny gwint pozwalający na zamocowanie zewnętrznych, smartfonowych obiektywów.

 

W połączeniu z aplikacjami typu FilmicPro, zestaw składający się z iPhone’a i Helium Core ma stać się równie użyteczny, co dużo większe rigi przeznaczone do filmowania lustrzankami. Żeby jednak było to możliwe produkt musi najpierw na rynek, a to najwcześniej wydarzy się w sierpniu.

Projekt Helium Core jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Twórcy udało się już zebrać prawie 90% kwoty potrzebnej na jego produkcję (30 tys. dolarów), a do końca zbiórki zostało jeszcze 20 dni. Szansa na powodzenie jest więc całkiem duża.

Jeśli chcielibyście stać się posiadaczami tej wyjątkowej obudowy, możecie wesprzeć projekt kwotą $108. Trochę drogo, ale we właściwych rękach wydatek ten szybko się zwróci.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem heliumcine.com oraz na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4